Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Digitální továrna 2.0 na MSV

 

Součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu je projekt Digitální továrna 2.0. Tato expozice se zaměřuje na prezentaci nejnovějších služeb a produktů v oblasti digitální transformace podniků. Hlavním tématem v roce 2021 bude technologická transformace české ekonomiky. Cílem projektu je ukázat, jak může Česká republika zvládnout technologickou transformaci a stát se „laboratoří Evropy“, kde se nasazují, pilotují a úspěšně rozvíjejí nové technologie. To vše v souladu s Národním plánem obnovy ČR.

Digitální továrna 2.0 je zaměřena na:

  • hlubokou digitalizaci výroby, kde je firma chápána jako kyberfyzický systém řízený umělou inteligencí,
  • inteligentní práci s interními i externími daty,
  • kooperaci mezi zaměstnanci a umělou inteligencí a vzájemnou mezifiremní spolupráci probíhající digitálně,
  • předvedení prototypů chytrých autonomních strojů a zařízení,
  • využití blockchainu v průmyslu.

Uvedené přístupy by měly zajistit zvýšení podnikové efektivity o 25–30 %.

Zlatý partner Digitální továrny 2.0 


 

O chystaných aktivitách společnosti Siemens v rámci Digitální továrny 2.0 najdete více zde

 

Institucionální partner Digitální továrny 2.0

 

Další partneři Digitální továrny 2.0

        

 

Součásti Digitální továrny 2.0 na MSV 2021:

Expozice transformačních technologií

Prostorově propojená, tematicky strukturovaná expozice složená z ostrůvků firem definující jednotlivé komponenty digitální továrny. Expozice nabízí možnost propojení firemní prezentace s ukázkami případových studií. Připravovanými tématy jsou: umělá inteligence ve výrobě. nová infrastruktura spojená s internetem věcí a 5G sítě, inteligentní robotika, nové firemní datové systémy, blockchain, případně další originální témata.

V Digitální továrně 2.0 se představí tyto firmy:

Siemens, 3Dees Industries, 4dot Mechatronic Systems, Act-in CZ, AYES, Bits4s, Bossard CZ, Cerebrica, dataPartner, EasyCargo - Load efficiently, Grant Thornton, Hardwario, Intemac Solutions, Leadspicker, M2C, NeuronSW, Optisolutions, SIDAT, SKF CZ, stoba Precizní Technika, SysTech Group, The Cloud Provider, UNIS

Digitální stage

Prostor navazující na expozici transformačních technologií, ve kterém vystavovatelé živě prezentují svá řešení - ideálně formou případových studií. Aktivity na digitální stagi budou moderovány a streamovýny online. Výstupy budou zpracovávány do archivu, který je přístupný i po skončení akce. Archiv digitální stage z roku 2019 najdete zde. Partnerem vysílání je společnost Elektrika.tv.

 Konference „Česká republika - průmyslová velmoc 2028?“

Mezinárodní konference je zaměřena na otázku zvládnutí digitální transformace v pocovidové době a následné datové propojování firem vedoucí ke zvýšení efektivity vzájemné mezifiremní spolupráce. Konference se bude věnovat definici strategických záměrů rozvoje ČR i případovým studiím o úspěšných řešeních a postupech. Podrobnosti najdete zde

Prezentace Digitální továrna 2.0

Nabídka účasti v expozici Digitální továrna 2.0

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště