Kalendář akcí

březen

10. 3. 2023 – 2. 9. 2023

Šmoulové – Magický svět

Originální šmoulí vesnice pro malé i velké

Dobrodružný zábavně vzdělávací park Šmoulové – Magický svět do České republiky poprvé přináší svět šmoulů doslova v nadživotní velikosti. Šmoulové, kteří jsou velcí jako pouhá 3 jablka postavená na sebe, zvou děti i dospělé přímo do svých houbových domečků, které jsou tak veliké, že se do nich snadno vejde dítě i dospělák. Šmoulí kouzelný les nabízí mnoho objevů a interaktivních dobrodružství. Děti zjistí, kterému ze šmoulů se nejvíce podobají, a také se naučí mluvit šmoulí řečí. Hlavně se však všichni společně a hravou formou dozvědí o tom, jak chránit nejen šmoulí, ale i ten náš lidský les. Spolu s malými šmouly tak všichni prožijí napínavé dobrodružství o záchraně přírody, kde společně uniknou vzteklému kocourovi Azraelovi a poté zvítězí nad zákeřným čarodějem Gargamelem a jeho strašlivým strojem.

květen

24. 5. 2023 – 26. 5. 2023

IDET 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Koná se s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Veletrh navštíví zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování. Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

24. 5. 2023 – 27. 5. 2023

ISET 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Veletrh ISET nabízí komplexní prezentaci technologií pro ochranu a bezpečnost života, informací a majetku. Hlavním tématem je kybernetická bezpečnost a její význam v současném světě. Veletrh je velmi vhodnou příležitostí představit nabídku řešení pro kybernetickou bezpečnost početné a kvalitní návštěvnické klientele i vystavujícím firmám komplexu bezpečnostních veletrhů. Budou přítomni představitelé veřejné sféry, bezpečnostních a ozbrojených složek, které zajištění kybernetické bezpečnosti zajímá. Souběžně s veletrhem ISET se koná Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET a Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS.

24. 5. 2023 – 27. 5. 2023

PYROS 2023

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

Specializovaný veletrh určený především odborníkům z oblasti požární ochrany, činností integrovaného záchranného systému, ochrany zdraví, života a majetku. Veletrh je oborovou jedničkou v ČR s dlouholetou tradicí – první ročník se konal již v roce 1972. Je jedinečnou příležitostí získat přehled o fungování integrovaného záchranného systému a jeho jednotlivých složkách. Souběžně se na brněnském výstavišti konají Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

27. 5. 2023 – 28. 5. 2023

BVV95

95 let brněnského výstaviště

červen

2. 6. 2023 – 3. 6. 2023

Game Access Conference

Mezinárodní konference pro herní vývojáře

Game Access 2023 je jednou z největších evropských konferencí zaměřených na průmysl herního vývoje. Návštěvníky čeká přes 90 přednášek celosvětových vývojářských špiček, výstava začínajících projektů z dílen studentů i juniorských týmů, stánky popředních českých i zahraničních firem, 3 networkingové párty a mnoho dalšího.

3. 6. 2023

Frank Klepacki & The Tiberian Sons - Command & Conquer Live

Koncert autora legendárního soundtracku série Command & Conquer

Frank Klepacki je americký skladatel, producent a autor soundtracku herní sérieCommand & Conquer. Legendární série položila základy žánru RTS a ke dnešnímu dni se jejíchher prodalo přes 30 milionů kusů. Nemalý podíl na tomto úspěchu měl právě Klepacki a jehoikonické skladby jako „Hell March”, „Grinder” nebo „Act on Instinct”. Ty si teď fanoušci mohouvychutnat vůbec poprvé v Evropě, kam Klepacki dorazí společně s kapelou Tiberian Sons.

24. 6. 2023 – 25. 6. 2023

INTERCANIS

Mezinárodní výstava psů

Pořadatel výstavy Českomoravská kynologická jednota Praha Rozdělení plemen podle skupin FCI: Sobota: I., III., IV., VI., VII., VIII. + FCI neuzn. plemena Neděle: II., V., IX., X. Českomoravská kynologická jednota pořádá již 56. ročník Mezinárodní výstavy psů Intercanis. Společnost Veletrhy Brno organizuje v pavilonu a na přilehlých venkovních plochách doprovodný prodej krmiv a chovatelských potřeb.

srpen

19. 8. 2023 – 21. 8. 2023

STYL

61. B2B veletrh módy STYL

Veletrh módy STYL je obchodním vrcholem módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993. Vystavovatelé z více než 15 zemí světa zde nabízejí a předvádějí obchodníkům a nákupčím nové kolekce na příští sezony v jednotlivých branžích (klasická móda, volnočasová móda, dětská a těhotenská móda, spodní prádlo/plavky). Součástí veletrhu STYL je i nabídka bižuterie a oděvních doplňků. Pravidelně jsou zde zastoupeny i formou profesionálních módních přehlídek kolekce českých osobností módní tvorby i nastupující generace návrhářů.

19. 8. 2023 – 21. 8. 2023

KABO

61. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Veletrh obuvi a koženého zboží KABO je nejprestižnější odborná přehlídka produkce českých a zahraničních výrobců obuvi, koženého zboží a doplňků v České a Slovenské republice. Prezentují se nejen výrobci obuvi a kožených doplňků, ale i většina "světových značek" prostřednictvím tuzemských distributorů.

září

8. 9. 2023 – 10. 9. 2023

Festival vědy

Největší vědecko-populární akce v Brně

Věda v Brně není nuda! Přijďte se o tom přesvědčit na Festival vědy 2023 do pavilonu A1. Chcete být na chvilku kosmonautem a koukat se při pikniku v trávě na planetu Mars? Nebo vás láká si pod širým nebem zkusit pokusy, které měly zůstat utajeny ve vědeckých laboratořích? Tady jste správně, i když zatoužíte vlastnoručně vykovat krásný šperk nebo se naučit poznávat houby… Nechte se vtáhnout do světa vědy, techniky a historie. Ty nejlepší vědecké instituce, muzea a science centra z Jihomoravského kraje předvedou na jednom místě, jak zábavnou a důležitou dělají práci. A hlavně: nechají vás si ji osahat, očichat, nahmatat… samozřejmě vše v rámci bezpečnosti po všech stránkách.

říjen

10. 10. 2023 – 13. 10. 2023

MSV

Mezinárodní strojírenský veletrh

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu. Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Nosným oborem je tradičně obrábění a tváření. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

10. 10. 2023 – 13. 10. 2023

Transport a Logistika

Mezinárodní veletrh dopravy a logistiky

Mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a logistika je významný oborový veletrh ve střední Evropě. Koná se v lichým letech společně s Mezinárodním strojírenským veletrhem, což vytváří jedinečný potenciál pro navázání nových kontaktů a obchodů. Zastoupeny jsou takřka dvě stovky vystavovatelů, z toho čtvrtina zahraničních. S prioritním zájmem o tento veletrh přichází cca 16 000 odborných návštěvníků.

10. 10. 2023 – 13. 10. 2023

ENVITECH

Mezinárodní veletrh technologií pro ochranu životního prostředí

Jeden z mála veletrhů ve střední Evropě, který je zaměřen na technologie, výrobky a služby, které přispívají k ochraně, obnově čistého životního prostředí.

21. 10. 2023

VeteránTechna

největší burza historických vozidel v ČR

VeteránTechna – největší burza historických vozidel v ČR. Najdete ji v pavilonu Z a na okolních volných plochách. Co můžete vidět? Automobily, motocykly, součástky a náhradní díly, dokumentace a literatura, sběratelské předměty. Otevřeno je od 8 do 15 hodin. Vstupné Návštěvnické vstupné 200 Kč na místě Děti do 15 let a držitelé ZTP/P zdarma Parkování automobilu zdarma

listopad

1. 11. 2023 – 3. 11. 2023

Brněnské onkologické dny

Brněnské onkologické dny

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé, dovolte, abychom vás jménem pořádající instituce a organizačního výboru pozvali k účasti na 47.ročníku Brněnských onkologických dnů a 37.ročníku Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky, které se uskuteční 1. až 3. listopadu 2023 v prostorách Kongresového centra pavilonu "E" brněnského výstaviště. Brněnské onkologické dny jsou tradiční největší celostátní odbornou akcí s mezinárodním rozměrem, jež zahrnuje všechny profese zabývající se onkologickou problematikou. V loňském roce se zúčastnilo 2025 účastníků a prezentováno bylo 406 příspěvků. Místo konání: Pavilon E, areál BVV, Výstaviště , Brno

2. 11. 2023 – 5. 11. 2023

GO

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

Veletrhy GO a REGIONTOUR jsou největší národní prezentací cestovního ruchu v ČR Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu. Na veletrhu GO se prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. Souběžně s veletrhy probíhají Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest a GO KAMERA - festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací. GO a REGIONTOUR je efektivním místem pro setkávání profesionálů v cestovním ruchu, jehož nedílnou součástí je kvalitní odborný doprovodný program i atraktivní doprovodný program pro širokou veřejnost.

2. 11. 2023 – 5. 11. 2023

REGIONTOUR

Veletrh turistických možností v regionech

Jedná se o největší prezentaci průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. Veletrh REGIONTOUR je nosným projektem na podporu domácího cestovního ruchu a incomingu v České republice. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu ČR a jednotlivých regionů. Veletrh GO se zaměřuje na výjezdovou turistiku. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur se jej účastní poskytovatelé služeb cestovního ruchu v oblíbených zahraničních destinacích a zahraniční turistické centrály.

2. 11. 2023 – 5. 11. 2023

Caravaning Brno

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě. Díky vzájemné spolupráci s nejvýznamnější světovou výstavou CARAVAN SALON Düsseldorf si za dobu svého konání vybudovala přední pozici ve veletržním kalendáři. Caravaning Brno nabízí každoročně kompletní přehlídku obytných aut, přívěsů, příslušenství, prostě všeho co k cestování na čtyřech kolech neodmyslitelně patří.

11. 11. 2023

Militaria Brno - burza

Největší burza militárií ve Střední Evropě přímo na výstavišti v Brně

Na ploše více než 9 000 m2 najdete 1 000 prodejních míst. Burza je určena pro příznivce a sběratele historických ale i moderních militárií. Na své si přijde každý, kdo se zajímá o výzbroj, výstroj, technické vybavení, spojovací techniku, vyznamenání, insignie, chladné zbraně, knihy a mnoho dalšího. Pavilon Z Vstup pěší branou č. 7 - naproti Rivieře Parkování návštěvníků: vjezd branou č. 9, parkovné 100,- Kč.

18. 11. 2023 – 19. 11. 2023

MINERÁLY BRNO

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Prodejní výstava MINERÁLY BRNO je jednou z největších mineralogických akcí v České republice. Koná se dvakrát ročně, v roce 2022 proběhla v květnu a bude se konat i v listopadu. Více než čtvrtina vystavovatelů přijíždí ze zahraničí. V listopadu 2022 čekejte tradiční i nové vystavovatele z tuzemska i zahraničí, součástí Minerálů Brno bude doprovodná výstava.

24. 11. 2023 – 26. 11. 2023

Life!

Festival sportu, tance a zábavy

Festival Life! je skvělá akce plná pohybu a zábavy. Letos se návštěvníci mohou těšit na oblíbený SPORT Life! a roztančený DANCE Life! V herní hale GAME Hall navíc proběhne Mistrovství ČR v PC hrách s názvem Tipsport MČR CS:GO. To je skvělá příležitost pro všechny gamery vidět zákulisí těchto akcí naživo. Nebude chybět FAMILY Hall s 30 sportovišti, dorazit tak může celá rodina s dětmi. Nesmí chybět páteční akce na podporu zdravého sportování dětí SPORT Life pro mládež, také Taneční rekord a show se známými youtubery! Neváhejte a doražte s celou rodinou.

prosinec

8. 12. 2023 – 17. 12. 2023

Vánoční trhy

Vánoční atmosféra, inspirace pro nákup dárků, zábavný doprovodný program – to vše nabídnou v prosinci 2023 Vánoční trhy na brněnském výstavišti. Nákupy dárků téměř 300 prodejců široký sortiment zboží – móda, hračky, dekorace, vybavení domácnosti, kosmetika a další komfortní prostředí pavilonů F a G1, parkování v areálu ZDARMA Řemeslnický jarmark výrobky přímo od tvůrců – keramika, sklo, bižuterie a další Výstavy výstava Dějiny udatného českého národa výstava obrazů Jaroslavy Fišerové výstava včelařů Hudba a zábava pestrý doprovodný program na pódiu, který potěší děti i dospělé