Kalendář akcí

leden

5. 10. 2023 – 31. 3. 2024

MegaBrouci

Fascinující svět hmyzu

Unikátní výstava představuje zástupce hmyzu tak, jak jsme je ještě nikdy neviděli - v podobě extrémně zvětšených exponátů s cílem postihnout i ten nejmenší detail. Tým výtvarníka Michala Olšiaka 10 let usilovně pracoval na zhotovení více než 20 detailních exemplářů dosahujících velikosti až 5 metrů a váhy 1 tuny.

6. 1. 2024 – 7. 1. 2024

Brněnská národní výstava psů

O víkendu 6.-7. 1. 2024 proběhne v areálu brněnského výstaviště Brněnská národní výstava psů. Společnost Veletrhy Brno, a.s. pořádá po celé 2 dny souběžný prodej chovatelských potřeb a krmiv. Prodejci budou umístěni v pavilonu v bezprostřední blízkosti soutěžních kruhů. Veškeré otázky a informace ohledně svých pejsků směřujte na pořadatele akce a to Moravskoslezský kynologický svaz. Informace pro soutěžící: Moravskoslezský kynologický svaz Kynologický klub Hartvíkovice, pobočný spolek Palackého 652 675 71 Náměšť nad Oslavou Mobil: +420 607 630 483 nvbrno@cmkuvystavy.cz www.cmkuvystavy.cz

27. 1. 2024 – 28. 1. 2024

DUO CACIB

Mezinárodní výstava psů

Pořadatel výstavy Českomoravská kynologická unie Praha Maškova 3, Praha 8 - Kobylisy, 182 53 +420 234 221 371 +420 725 882 558 cmku@cmku.cz

únor

2. 2. 2024 – 3. 2. 2024

Krize identity

Konference nejen pro učitele, pracovníky s mládeží a rodiče. Pavilon A - Rotunda.

Pavilon A - Rotunda.

16. 2. 2024 – 18. 2. 2024

STYL

62. B2B veletrh módy STYL

Veletrh módy STYL je obchodním vrcholem módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993. Vystavovatelé z více než 15 zemí světa zde nabízejí a předvádějí obchodníkům a nákupčím nové kolekce na příští sezony v jednotlivých branžích (klasická móda, volnočasová móda, dětská a těhotenská móda, spodní prádlo/plavky). Součástí veletrhu STYL je i nabídka bižuterie a oděvních doplňků. Pravidelně jsou zde zastoupeny i formou profesionálních módních přehlídek kolekce českých osobností módní tvorby i nastupující generace návrhářů.

16. 2. 2024 – 18. 2. 2024

KABO

62. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Veletrh obuvi a koženého zboží KABO je nejprestižnější odborná přehlídka produkce českých a zahraničních výrobců obuvi, koženého zboží a doplňků v České a Slovenské republice. Prezentují se nejen výrobci obuvi a kožených doplňků, ale i většina "světových značek" prostřednictvím tuzemských distributorů.

27. 2. 2024

eTruck ve flotile českého dopravce

Objektivní pohled na elektromobilitu v nákladní dopravě

Konference spojená s výstavou vozidel a další techniky. Připojte se a prozkoumejte, jaké výhody a nevýhody elektromobilita přináší.

29. 2. 2024 – 2. 3. 2024

PRODÍTĚ

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Veletrh PRODÍTĚ je nejvýznamnější oborovou kontraktačně–prodejní prezentací v České republice. Novinky svého sortimentu pravidelně představují přední dodavatelé dětského zboží na českém trhu. Součástí veletrhu je atraktivní doprovodný program pro veřejnost. Nově rozvíjená témata: Hračky, hry a modely nejenom pro děti Kosmetika pro děti Móda pro děti a maminky Cestování rodin s malými dětmi Volnočasové aktivity Finanční produkty pro děti

29. 2. 2024 – 3. 3. 2024

MOTOSALON

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Oblíbená akce pro všechny motorkáře a přátele motorkářů Motosalon. Po dohodě se Svazem dovozců automobilů - motosekcí, se bude střídat veletrh Motosalon v Brně a Motocykl v Praze. U nás, na brněnském výstavišti, se na vás budeme těšit v roce 2024!

29. 2. 2024 – 3. 3. 2024

MOBITEX

Veletrh nábytku a interiérového designu

Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX představuje nejnovější trendy ve vybavení interiéru a doplňcích bydlení. Hlavním tématem doprovodného programu je zařízení malometrážních bytů. Na návštěvníky z řad odborné i široké veřejnosti čeká kromě prezentace produktů, bezplatných poradenských center, zajímavých přednášek a ukázek také Mistrovství ČR s mezinárodní účastí v oboru čalouník a exponátová soutěžní přehlídka GRAND PRIX MOBITEX v sekci Student. Veletrh nabízí možnost pro setkání architektů, designérů a studentů těchto oborů.

březen

8. 3. 2024 – 10. 3. 2024

OPTA

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Veletrh OPTA je jedinou možností v České republice a na Slovensku, jak na světové úrovni prezentovat a shlédnout novinky oborů oční optiky, optometrie a oftalmologie! Svým rozsahem a kvalitou je nejvýznamnější oborovou prezentací oční optiky, optometrie a oftalmologie v regionu střední Evropy. Veletrh OPTA není pouze přehlídkou nejnovějších brýlových obrub, brýlových a kontaktních čoček či technologických přístrojů, ale slouží i jako centrum vzdělávání, v jejím průběhu se koná řada odborných přednášek a seminářů. Díky svému termínu je veletrh OPTA správným místem pro představení světových, nebo evropských novinek a premiér.

16. 3. 2024 – 17. 3. 2024

Národní výstava psů Špilberka

O víkendu 16. - 17. 3. 2024 proběhne v areálu brněnského výstaviště Národní výstava psů Špilberka. Společnost Veletrhy Brno, a.s. pořádá po celé 2 dny souběžný prodej chovatelských potřeb a krmiv. Prodejci budou umístěni v pavilonu v bezprostřední blízkosti soutěžních kruhů. Veškeré otázky a informace ohledně svých pejsků směřujte na pořadatele akce, a to Českomoravská kynologická unie https://www.cmku.cz

19. 3. 2024 – 21. 3. 2024

AMPER

Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení

Pořadatel veletrhu: TERINVEST, spol. s r. o.

duben

7. 4. 2024 – 11. 4. 2024

TECHAGRO

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. Každý ročník je prezentací trendů v zemědělství – digitálních technologií, precizního zemědělství, chytrého zemědělství nebo využití navigačních systémů. V roce 2024 se TECHAGRO bude konat společně s lesnickým a mysliveckým veletrhem SILVA REGINA a s veletrhem obnovitelných zdrojů energie v lesnictví a zemědělství BIOMASA.

7. 4. 2024 – 11. 4. 2024

Silva Regina

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

SILVA REGINA 2024 bude patřit mezi stěžejní středoevropské lesnické a myslivecké veletrhy. V tomto ročníku proběhne souběžně s veletrhy TECHAGRO a BIOMASA. V lesnické části veletrhu najdou návštěvníci vše pro hospodaření v lese, případně pro údržbu porostů ve městech, budou probíhat i praktické ukázky použití strojů. Myslivecká část veletrhu se zaměří na prodej potřeb pro myslivost a pobyt v přírodě. V provozu bude pódium s lesnickým i mysliveckým programem, počítá se s vystoupeními trubačů, kynologů a sokolníků, návštěvou známých osobností z řad myslivců. Lesnická část doprovodného programu se zaměří na edukaci vlastníků lesů, starostů a odborných lesních hospodářů.

7. 4. 2024 – 11. 4. 2024

BIOMASA

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

BIOMASA 2024 představí technologie pro energetické využití lesní a zemědělské biomasy. V tomto ročníku proběhne souběžně s veletrhy TECHAGRO a SILVA REGINA. Návštěvníci získají přehled o nejlepších možnostech zpracování a využití palivového dřeva, štěpky nebo pelet, o kompostování a vybavení bioplynových stanic. Doprovodný program na se bude zabývat využíváním energie dřevní hmoty a kompostováním, proběhnou ukázky zpracování lesní biomasy.

19. 4. 2024 – 21. 4. 2024

Brno Patchwork Meeting

Mezinárodní textilní výstava

Mezinárodní textilní výstava Brno Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Do roku 2019 se konala v Praze a po delší odmlce pokračuje počínaje rokem 2022 na výstavišti v Brně. Výstavy se pravidelně účastní přední autoři a autorky uměleckého nástěnného quiltu. Výstava se díky vysokému počtu exponátů a návštěvnosti 5 tisíc lidí řadí na 4. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Na ploše 6000 m2 se představuje pravidelně více než 900 kusů kolekcí převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) od 400 autorů z celého světa a výběr autorských prací z České republiky. Třetinu plochy obsazují v prodejní části specializované obchody, které nabízí široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil, sortiment pletacích přízí a autorské oděvy. Na mnoha stáncích probíhají ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky. Workshopy vedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Uměleckou ředitelkou výstavy je i nadále paní Jana Štěrbová, jejíž tvorba nástěnných moderních quiltů je známá nejen v České republice, ale i v zahraničí. Kromě lektorské a kurátorské činnosti se podílí i na vydávání internetového Magazínu PPM Brno. Je členkou BPK, SAQA, Patchwork Gilde Deutschland.

24. 4. 2024 – 27. 4. 2024

Festival architektury

5. ročník

Během čtyř dnů budete svědky toho nejlepšího z moderního stavebnictví, inovativních studentských projektů a aktuálních trendů v modulárním bydlení. Připojte se k nám jako partner, vystavovatel nebo návštěvník a staňte se součástí architektonické revoluce.

24. 4. 2024 – 27. 4. 2024

Stavební veletrh Brno

Stavební veletrh Brno

Stavební veletrh Brno prezentuje průřez celým odvětvím stavebnictví. Pokrývá realizace staveb, stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební konstrukce a technické zařízení budov. Termín konání veletrhu na začátku roku umožňuje získání potřebných informací, přehledu o novinkách nebo nalezení realizátorů a dodavatelů staveb ještě před zahájením stavební sezóny.

24. 4. 2024 – 27. 4. 2024

DSB

Dřevo a stavby Brno

Veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno představuje ucelenou prezentaci oborů dřevěných staveb a konstrukcí, materiálů pro dřevostavby a konstrukce, základy a opláštění pro dřevostavby a dalších oborů, které jsou úzce spjaty s dřevostavbami. Termín konání veletrhu na začátku roku umožňuje získání potřebných informací, přehledu o novinkách nebo nalezení realizátorů a dodavatelů staveb ještě před zahájením stavební sezóny.

květen

25. 5. 2024 – 26. 5. 2024

MINERÁLY BRNO

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Prodejní výstava MINERÁLY BRNO je jednou z největších mineralogických akcí v České republice. Koná se dvakrát ročně, v roce 2024 se uskuteční v květnu a v listopadu. Více než čtvrtina vystavovatelů přijíždí ze zahraničí.

červen

4. 6. 2024 – 6. 6. 2024

URBIS

The Smart Cities Meetup

URBIS The Smart Cities Meetup se zabývá rozvojem problematiky smart cities a implementací inovací do praxe. Připravuje se ve spolupráci se čtyřmi ministerstvy a asi desítkou dalších institucí. Jeho součástí jsou mimo jiné panelové diskuze, přednášky, přezentace domácích i zahraničních projektů, sdílení dobré praxe a networking.

22. 6. 2024 – 23. 6. 2024

INTERCANIS

Mezinárodní výstava psů

Pořadatel výstavy Českomoravská kynologická jednota Praha Českomoravská kynologická jednota pořádá již 58. ročník Mezinárodní výstavy psů Intercanis. Společnost Veletrhy Brno organizuje v pavilonu V a na přilehlých venkovních plochách doprovodný prodej krmiv a chovatelských potřeb.

srpen

23. 8. 2024 – 25. 8. 2024

STYL

63. B2B veletrh módy STYL

Veletrh módy STYL je obchodním vrcholem módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993. Vystavovatelé z více než 15 zemí světa zde nabízejí a předvádějí obchodníkům a nákupčím nové kolekce na příští sezony v jednotlivých branžích (klasická móda, volnočasová móda, dětská a těhotenská móda, spodní prádlo/plavky). Součástí veletrhu STYL je i nabídka bižuterie a oděvních doplňků. Pravidelně jsou zde zastoupeny i formou profesionálních módních přehlídek kolekce českých osobností módní tvorby i nastupující generace návrhářů.

23. 8. 2024 – 25. 8. 2024

KABO

63. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Veletrh obuvi a koženého zboží KABO je nejprestižnější odborná přehlídka produkce českých a zahraničních výrobců obuvi, koženého zboží a doplňků v České a Slovenské republice. Prezentují se nejen výrobci obuvi a kožených doplňků, ale i většina "světových značek" prostřednictvím tuzemských distributorů.

říjen

8. 10. 2024 – 11. 10. 2024

MSV

Mezinárodní strojírenský veletrh

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu. Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Nosným oborem je tradičně obrábění a tváření. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

8. 10. 2024 – 11. 10. 2024

IMT

Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů

Mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT se koná souběžně s MSV vždy v sudých letech už od roku 1998. Jako největší událost svého druhu ve střední a východní Evropě je pořádán s podporou Evropského výboru pro spolupráci v průmyslu obrábění a tváření CECIMO. Veletrhu IMT se v roce 2018 zúčastnilo 467 vystavujících firem z 18 zemí, přičemž 54 % přijelo ze zahraničí – nejvíce z Německa a Itálie. Více než polovina vystavovatelů zastupovala obor obráběcí stroje. Následovaly tvářecí stroje a přesné nástroje.

8. 10. 2024 – 11. 10. 2024

WELDING

Mezinárodní veletrh svařovací techniky

WELDING se na brněnském výstavišti koná již od roku 1969. V roce 2018 se veletrhu zúčastnilo 86 vystavovatelů z 10 zemí, přičemž polovina byla ze zahraničí. Tyto parametry WELDING dlouhodobě staví do pozice nejvýznamnějšího specializovaného veletrhu svařovací techniky ve střední Evropě. Veletrh WELDING s účastí všech předních firem oboru je osvědčenou příležitostí k prezentaci všech technologických novinek i komplexnějších služeb odběratelům. Téměř třetina vystavovatelů se prezentuje v oboru stroje a zařízení pro svařování, navařování a řezání elektrickým obloukem. Početné zastoupení firem mají také oborové skupiny přídavné a pomocné materiály, prvky, stroje a zařízení pro ostatní svařování a také roboty, manipulátory a příslušenství pro svařování. WELDING se koná souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem a dalšími technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, PROFINTECH a PLASTEX.

8. 10. 2024 – 11. 10. 2024

PLASTEX

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů se na brněnském výstavišti koná v sudých letech současně s Mezinárodním strojírenským veletrhem. V České republice je plastikářský a gumárenský průmysl velice kvalitně etablován a ke klíčovým odběratelům zpracovatelů plastů patří automobilový, elektrotechnický a obalový průmysl. Zájem o stroje a výrobní zařízení, často šité přímo na míru zvolené technologii nebo konkrétní zakázce, je vysoký a právě tuto cílovou zákaznickou skupinu oslovuje Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX, který je jedničkou oboru v ČR. Posledního ročníku se v roce 2018 účastnilo 182 firem z 14 zemí a téměř polovina vystavovatelů prezentovala právě stroje a zařízení pro zpracování plastů a pryží.

8. 10. 2024 – 11. 10. 2024

PROFINTECH

Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy

Mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy PROFINTECH si za krátkou dobu své existence již vydobyl pozici jedničky na českém výstavním trhu v oboru povrchových úprav. Tyto technologie zasahují téměř do všech oborů lidské činnosti. Výrazným způsobem zvyšují užitnou hodnotu výrobku a tím i jeho konkurenceschopnost na trhu a cenu. Opodstatnění specializovaného projektu potvrdil také minulý ročník, kterého se zúčastnilo 79 firem z 9 zemí. Vystavovatelé také oceňují spojení akce s ostatními technologickými veletrhy v rámci MSV a z něj vyplývající synergické efekty. Nejvíce vystavovatelů tvoří pravidelně dodavatelé zařízení na čištění a úpravu povrchů, následují firmy prezentující zařízení pro lakování, smaltování a nanášení plastových povlaků. Výhradně odborní návštěvníci podle průzkumu působí převážně v oborech strojírenství, plastikářský a chemický průmysl a automobilový průmysl.

8. 10. 2024 – 11. 10. 2024

FOND-EX

Mezinárodní slévárenský veletrh

Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX je stálicí brněnského veletržního kalendáře. Koná se zde již od roku 1972, dnes jako třetí největší specializovaný slévárenský veletrh na světě a jednoznačně nejvýznamnější na středoevropském trhu. Minulého ročníku se zúčastnilo 55 firem z 10 zemí, z toho více než polovina byla ze zahraničí. FOND-EX je místem, kam si zástupci sléváren a modeláren z celého regionu přijíždějí prohlédnout nové stroje a zařízení a seznámit se s progresivními technologiemi a materiály. Z této pozice plyne vysoký podíl zahraničních účastníků. FOND-EX se koná souběžně s Mezinárodním strojírenským veletrhem a dalšími technologickými veletrhy IMT, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX.

listopad

7. 11. 2024 – 10. 11. 2024

Caravaning Brno

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě. Díky vzájemné spolupráci s nejvýznamnější světovou výstavou CARAVAN SALON Düsseldorf si za dobu svého konání vybudovala přední pozici ve veletržním kalendáři. Caravaning Brno nabízí každoročně kompletní přehlídku obytných aut, přívěsů, příslušenství, prostě všeho co k cestování na čtyřech kolech neodmyslitelně patří.

22. 11. 2024 – 24. 11. 2024

Life!

Festival sportu, tance a zábavy

Festival Life! je skvělá akce plná pohybu a zábavy. Letos se návštěvníci mohou těšit na oblíbený SPORT Life! a roztančený DANCE Life! V herní hale GAME Hall navíc proběhne Mistrovství ČR v PC hrách s názvem Tipsport MČR CS:GO. To je skvělá příležitost pro všechny gamery vidět zákulisí těchto akcí naživo. Nebude chybět FAMILY Hall s 30 sportovišti, dorazit tak může celá rodina s dětmi. Nesmí chybět páteční akce na podporu zdravého sportování dětí SPORT Life pro mládež, také Taneční rekord a show se známými youtubery! Neváhejte a doražte s celou rodinou.

23. 11. 2024 – 24. 11. 2024

MINERÁLY BRNO

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Prodejní výstava MINERÁLY BRNO je jednou z největších mineralogických akcí v České republice. Koná se dvakrát ročně, v květnu a bude se konat i v listopadu. Více než čtvrtina vystavovatelů přijíždí ze zahraničí. V listopadu čekejte tradiční i nové vystavovatele z tuzemska i zahraničí, součástí Minerálů Brno bude doprovodná výstava.

prosinec

6. 12. 2024 – 15. 12. 2024

Vánoční trhy

Vánoční atmosféra, inspirace pro nákup dárků, zábavný doprovodný program – to vše nabídnou v prosinci 2024 Vánoční trhy na brněnském výstavišti. Nákupy dárků téměř 300 prodejců široký sortiment zboží – móda, hračky, dekorace, vybavení domácnosti, kosmetika a další komfortní prostředí pavilonů F a G1, parkování v areálu ZDARMA Řemeslnický jarmark výrobky přímo od tvůrců – keramika, sklo, bižuterie a další Výstavy výstava Dějiny udatného českého národa výstava obrazů Jaroslavy Fišerové výstava včelařů Hudba a zábava pestrý doprovodný program na pódiu, který potěší děti i dospělé