Kalendář akcí

leden

6. 1. 2024 – 7. 1. 2024

Brněnská národní výstava psů

O víkendu 6.-7. 1. 2024 proběhne v areálu brněnského výstaviště Brněnská národní výstava psů. Společnost Veletrhy Brno, a.s. pořádá po celé 2 dny souběžný prodej chovatelských potřeb a krmiv. Prodejci budou umístěni v pavilonu v bezprostřední blízkosti soutěžních kruhů. Veškeré otázky a informace ohledně svých pejsků směřujte na pořadatele akce a to Moravskoslezský kynologický svaz. Informace pro soutěžící: Moravskoslezský kynologický svaz Kynologický klub Hartvíkovice, pobočný spolek Palackého 652 675 71 Náměšť nad Oslavou Mobil: +420 607 630 483 nvbrno@cmkuvystavy.cz www.cmkuvystavy.cz

27. 1. 2024 – 28. 1. 2024

DUO CACIB

Mezinárodní výstava psů

Pořadatel výstavy Českomoravská kynologická unie Praha Maškova 3, Praha 8 - Kobylisy, 182 53 +420 234 221 371 +420 725 882 558 cmku@cmku.cz

únor

16. 2. 2024 – 18. 2. 2024

STYL

62. B2B veletrh módy STYL

Veletrh módy STYL je obchodním vrcholem módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993. Vystavovatelé z více než 15 zemí světa zde nabízejí a předvádějí obchodníkům a nákupčím nové kolekce na příští sezony v jednotlivých branžích (klasická móda, volnočasová móda, dětská a těhotenská móda, spodní prádlo/plavky). Součástí veletrhu STYL je i nabídka bižuterie a oděvních doplňků. Pravidelně jsou zde zastoupeny i formou profesionálních módních přehlídek kolekce českých osobností módní tvorby i nastupující generace návrhářů.

16. 2. 2024 – 18. 2. 2024

KABO

62. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Veletrh obuvi a koženého zboží KABO je nejprestižnější odborná přehlídka produkce českých a zahraničních výrobců obuvi, koženého zboží a doplňků v České a Slovenské republice. Prezentují se nejen výrobci obuvi a kožených doplňků, ale i většina "světových značek" prostřednictvím tuzemských distributorů.

27. 2. 2024

eTruck ve flotile českého dopravce

Objektivní pohled na elektromobilitu v nákladní dopravě

Konference spojená s výstavou vozidel a další techniky. Připojte se a prozkoumejte, jaké výhody a nevýhody elektromobilita přináší.

28. 2. 2024 – 2. 3. 2024

PRODÍTĚ

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Veletrh PRODÍTĚ je nejvýznamnější oborovou kontraktačně–prodejní prezentací v České republice. Novinky svého sortimentu pravidelně představují přední dodavatelé dětského zboží na českém trhu. Součástí veletrhu je atraktivní doprovodný program pro veřejnost. Nově rozvíjená témata: Hračky, hry a modely nejenom pro děti Kosmetika pro děti Móda pro děti a maminky Cestování rodin s malými dětmi Volnočasové aktivity Finanční produkty pro děti

29. 2. 2024 – 3. 3. 2024

MOTOSALON

Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení

Oblíbená akce pro všechny motorkáře a přátele motorkářů Motosalon. Po dohodě se Svazem dovozců automobilů - motosekcí, se bude střídat veletrh Motosalon v Brně a Motocykl v Praze. U nás, na brněnském výstavišti, se na vás budeme těšit v roce 2024!

29. 2. 2024 – 3. 3. 2024

MOBITEX

Veletrh nábytku a interiérového designu

Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX představuje nejnovější trendy ve vybavení interiéru a doplňcích bydlení. Hlavním tématem doprovodného programu je zařízení malometrážních bytů. Na návštěvníky z řad odborné i široké veřejnosti čeká kromě prezentace produktů, bezplatných poradenských center, zajímavých přednášek a ukázek také Mistrovství ČR s mezinárodní účastí v oboru čalouník a exponátová soutěžní přehlídka GRAND PRIX MOBITEX v sekci Student. Veletrh nabízí možnost pro setkání architektů, designérů a studentů těchto oborů.

březen

8. 3. 2024 – 10. 3. 2024

OPTA

Mezinárodní veletrh oční optiky, optometrie a oftalmologie

Veletrh OPTA je jedinou možností v České republice a na Slovensku, jak na světové úrovni prezentovat a shlédnout novinky oborů oční optiky, optometrie a oftalmologie! Svým rozsahem a kvalitou je nejvýznamnější oborovou prezentací oční optiky, optometrie a oftalmologie v regionu střední Evropy. Veletrh OPTA není pouze přehlídkou nejnovějších brýlových obrub, brýlových a kontaktních čoček či technologických přístrojů, ale slouží i jako centrum vzdělávání, v jejím průběhu se koná řada odborných přednášek a seminářů. Díky svému termínu je veletrh OPTA správným místem pro představení světových, nebo evropských novinek a premiér.

19. 3. 2024 – 21. 3. 2024

AMPER

Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení

Pořadatel veletrhu: TERINVEST, spol. s r. o.

duben

7. 4. 2024 – 11. 4. 2024

TECHAGRO

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

TECHAGRO patří mezi tři největší zemědělské veletrhy v Evropě. Každý ročník je prezentací trendů v zemědělství – digitálních technologií, precizního zemědělství, chytrého zemědělství nebo využití navigačních systémů. V roce 2024 se TECHAGRO bude konat společně s lesnickým a mysliveckým veletrhem SILVA REGINA a s veletrhem obnovitelných zdrojů energie v lesnictví a zemědělství BIOMASA.

7. 4. 2024 – 11. 4. 2024

Silva Regina

Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh

SILVA REGINA 2024 bude patřit mezi stěžejní středoevropské lesnické a myslivecké veletrhy. V tomto ročníku proběhne souběžně s veletrhy TECHAGRO a BIOMASA. V lesnické části veletrhu najdou návštěvníci vše pro hospodaření v lese, případně pro údržbu porostů ve městech, budou probíhat i praktické ukázky použití strojů. Myslivecká část veletrhu se zaměří na prodej potřeb pro myslivost a pobyt v přírodě. V provozu bude pódium s lesnickým i mysliveckým programem, počítá se s vystoupeními trubačů, kynologů a sokolníků, návštěvou známých osobností z řad myslivců. Lesnická část doprovodného programu se zaměří na edukaci vlastníků lesů, starostů a odborných lesních hospodářů.

7. 4. 2024 – 11. 4. 2024

BIOMASA

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

BIOMASA 2024 představí technologie pro energetické využití lesní a zemědělské biomasy. V tomto ročníku proběhne souběžně s veletrhy TECHAGRO a SILVA REGINA. Návštěvníci získají přehled o nejlepších možnostech zpracování a využití palivového dřeva, štěpky nebo pelet, o kompostování a vybavení bioplynových stanic. Doprovodný program na se bude zabývat využíváním energie dřevní hmoty a kompostováním, proběhnou ukázky zpracování lesní biomasy.

19. 4. 2024 – 21. 4. 2024

PPM QUILT SHOW BRNO

16. mezinárodní textilní výstava

Mezinárodní textilní výstava PPM QUILT SHOW BRNO je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Do roku 2019 se konala v Praze a po delší odmlce pokračuje počínaje rokem 2022 na výstavišti v Brně. Výstavy se pravidelně účastní přední autoři a autorky uměleckého nástěnného quiltu. Výstava se díky vysokému počtu exponátů a návštěvnosti 5 tisíc lidí řadí na 4. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Na ploše 6000 m2 se představuje pravidelně více než 900 kusů kolekcí převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) od 400 autorů z celého světa a výběr autorských prací z České republiky. Třetinu plochy obsazují v prodejní části specializované obchody, které nabízí široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil, sortiment pletacích přízí a autorské oděvy. Na mnoha stáncích probíhají ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky. Workshopy vedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Uměleckou ředitelkou výstavy je i nadále paní Jana Štěrbová, jejíž tvorba nástěnných moderních quiltů je známá nejen v České republice, ale i v zahraničí. Kromě lektorské a kurátorské činnosti se podílí i na vydávání internetového Magazínu PPM Brno. Je členkou BPK, SAQA, Patchwork Gilde Deutschland.

24. 4. 2024 – 27. 4. 2024

Stavební veletrh Brno

Stavební veletrh Brno

Stavební veletrh Brno prezentuje průřez celým odvětvím stavebnictví. Pokrývá realizace staveb, stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební konstrukce a technické zařízení budov. Termín konání veletrhu na začátku roku umožňuje získání potřebných informací, přehledu o novinkách nebo nalezení realizátorů a dodavatelů staveb ještě před zahájením stavební sezóny.

24. 4. 2024 – 27. 4. 2024

DSB

Dřevo a stavby Brno

Veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno představuje ucelenou prezentaci oborů dřevěných staveb a konstrukcí, materiálů pro dřevostavby a konstrukce, základy a opláštění pro dřevostavby a dalších oborů, které jsou úzce spjaty s dřevostavbami. Termín konání veletrhu na začátku roku umožňuje získání potřebných informací, přehledu o novinkách nebo nalezení realizátorů a dodavatelů staveb ještě před zahájením stavební sezóny.

květen

25. 5. 2024 – 26. 5. 2024

MINERÁLY BRNO

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Prodejní výstava MINERÁLY BRNO je jednou z největších mineralogických akcí v České republice. Koná se dvakrát ročně, v roce 2024 se uskuteční v květnu a v listopadu. Více než čtvrtina vystavovatelů přijíždí ze zahraničí.

červen

4. 6. 2024 – 6. 6. 2024

URBIS SMART CITY FAIR

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

URBIS SMART CITY FAIR přináší chytrou kombinaci veletrhu s exkluzivním konferenčním programem, kde se představí lídři v oboru Smart city. Během tří dnů se potkají desítky představitelů středoevropských měst a obcí a lídři v inovacích s jediným cílem – předat si zkušenosti, nápady a příklady konkrétních řešení, jak správně koncept Smart city rozvíjet ve městech. Tak, aby se v nich občanům lépe žilo. V roce 2024 jsou URBIS SMART CITY FAIR a souběžně probíhající projekt FUTURE MOBILITY součástí Evropského týdne mobility.

4. 6. 2024 – 6. 6. 2024

FUTURE MOBILITY

Inteligentní technologie pro dopravu a inovace v oblasti chytré mobility Veletrh FUTURE MOBILITY je prezentací řešení pro mobilitu budoucnosti a jednak platformou, jejímž cílem je výměna informací, edukace, výměna znalostí, zkušeností a vytvoření podmínek pro rychlejší zavádění moderních technologií v dopravě. Hlavní myšlenkou FUTURE MOBILITY je nový systém dopravy založený na čistých pohonech, sdílení, automatizaci a digitálních technologiích. Ten přinese změnu, jejímž důsledkem bude významný úbytek emisí, kratší cestovní doby, vyšší kvalita, komfort, bezpečnost a menší závislost na lidském činiteli. Výstavní i konferenční část veletrhu FUTURE MOBILITY jsou propojeny s veletrhem URBIS SMART CITY FAIR.