Kalendář akcí

březen

2. 3. 2023 – 5. 3. 2023

PRODÍTĚ

Prodejně-kontraktační veletrh potřeb pro dítě

Veletrh PRODÍTĚ je nejvýznamnější oborovou kontraktačně–prodejní prezentací v České republice. Novinky svého sortimentu pravidelně představují přední dodavatelé dětského zboží na českém trhu. Součástí veletrhu je atraktivní doprovodný program pro veřejnost. Nově rozvíjená témata: Hračky, hry a modely nejenom pro děti Kosmetika pro děti Móda pro děti a maminky Cestování rodin s malými dětmi Volnočasové aktivity Finanční produkty pro děti

10. 3. 2023 - prosinec 2023

Šmoulové – Magický svět

Originální šmoulí vesnice pro malé i velké

Dobrodružný zábavně vzdělávací park Šmoulové – Magický svět do České republiky poprvé přináší svět šmoulů doslova v nadživotní velikosti. Šmoulové, kteří jsou velcí jako pouhá 3 jablka postavená na sebe, zvou děti i dospělé přímo do svých houbových domečků, které jsou tak veliké, že se do nich snadno vejde dítě i dospělák. Šmoulí kouzelný les nabízí mnoho objevů a interaktivních dobrodružství. Děti zjistí, kterému ze šmoulů se nejvíce podobají, a také se naučí mluvit šmoulí řečí. Hlavně se však všichni společně a hravou formou dozvědí o tom, jak chránit nejen šmoulí, ale i ten náš lidský les. Spolu s malými šmouly tak všichni prožijí napínavé dobrodružství o záchraně přírody, kde společně uniknou vzteklému kocourovi Azraelovi a poté zvítězí nad zákeřným čarodějem Gargamelem a jeho strašlivým strojem.

květen

24. 5. 2023 – 26. 5. 2023

IDET 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Koná se s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Veletrh navštíví zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování. Souběžně s veletrhem IDET se koná Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

24. 5. 2023 – 27. 5. 2023

PYROS 2023

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb

Specializovaný veletrh určený především odborníkům z oblasti požární ochrany, činností integrovaného záchranného systému, ochrany zdraví, života a majetku. Veletrh je oborovou jedničkou v ČR s dlouholetou tradicí – první ročník se konal již v roce 1972. Je jedinečnou příležitostí získat přehled o fungování integrovaného záchranného systému a jeho jednotlivých složkách. Souběžně se na brněnském výstavišti konají Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET.

24. 5. 2023 – 27. 5. 2023

ISET 2023

Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb

Veletrh ISET nabízí komplexní prezentaci technologií pro ochranu a bezpečnost života, informací a majetku. Hlavním tématem je kybernetická bezpečnost a její význam v současném světě. Veletrh je velmi vhodnou příležitostí představit nabídku řešení pro kybernetickou bezpečnost početné a kvalitní návštěvnické klientele i vystavujícím firmám komplexu bezpečnostních veletrhů. Budou přítomni představitelé veřejné sféry, bezpečnostních a ozbrojených složek, které zajištění kybernetické bezpečnosti zajímá. Souběžně s veletrhem ISET se koná Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET a Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS.

srpen

19. 8. 2023 – 21. 8. 2023

STYL

61. B2B veletrh módy STYL

Veletrh módy STYL je obchodním vrcholem módního průmyslu pro trh České republiky, Slovenska a zemí východní Evropy již od roku 1993. Vystavovatelé z více než 15 zemí světa zde nabízejí a předvádějí obchodníkům a nákupčím nové kolekce na příští sezony v jednotlivých branžích (klasická móda, volnočasová móda, dětská a těhotenská móda, spodní prádlo/plavky). Součástí veletrhu STYL je i nabídka bižuterie a oděvních doplňků. Pravidelně jsou zde zastoupeny i formou profesionálních módních přehlídek kolekce českých osobností módní tvorby i nastupující generace návrhářů.

19. 8. 2023 – 21. 8. 2023

KABO

61. B2B veletrh obuvi a koženého zboží KABO

Veletrh obuvi a koženého zboží KABO je nejprestižnější odborná přehlídka produkce českých a zahraničních výrobců obuvi, koženého zboží a doplňků v České a Slovenské republice. Prezentují se nejen výrobci obuvi a kožených doplňků, ale i většina "světových značek" prostřednictvím tuzemských distributorů.

říjen

10. 10. 2023 – 13. 10. 2023

MSV

Mezinárodní strojírenský veletrh

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu. Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Nosným oborem je tradičně obrábění a tváření. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

10. 10. 2023 – 13. 10. 2023

Transport a Logistika

Mezinárodní veletrh dopravy a logistiky

Mezinárodní veletrh dopravy a logistiky Transport a logistika je významný oborový veletrh ve střední Evropě. Koná se v lichým letech společně s Mezinárodním strojírenským veletrhem, což vytváří jedinečný potenciál pro navázání nových kontaktů a obchodů. Zastoupeny jsou takřka dvě stovky vystavovatelů, z toho čtvrtina zahraničních. S prioritním zájmem o tento veletrh přichází cca 16 000 odborných návštěvníků.

listopad

2. 11. 2023 – 5. 11. 2023

GO

Veletrh průmyslu cestovního ruchu

Na veletrhu GO se prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku.

2. 11. 2023 – 5. 11. 2023

REGIONTOUR

Veletrh turistických možností v regionech

Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu.

2. 11. 2023 – 5. 11. 2023

Caravaning Brno

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i ve střední a východní Evropě. Díky vzájemné spolupráci s nejvýznamnější světovou výstavou CARAVAN SALON Düsseldorf si za dobu svého konání vybudovala přední pozici ve veletržním kalendáři. Caravaning Brno nabízí každoročně kompletní přehlídku obytných aut, přívěsů, příslušenství, prostě všeho co k cestování na čtyřech kolech neodmyslitelně patří.

8. 11. 2023 – 11. 11. 2023

XXX. Kongres České internistické společnosti ČLS JEP

Pav.E, vstup pouze pro registrované účastníky

Uzavřená společnost

11. 11. 2023

Militaria Brno - burza

Největší burza militárií ve Střední Evropě přímo na výstavišti v Brně, je určena pro příznivce a sběratele historických ale i moderních militárií.

Na ploše pavilonu Z najdete 1 000 prodejních míst. Na své si přijde každý, kdo se zajímá o výzbroj, výstroj, technické vybavení, spojovací techniku, vyznamenání, insignie, chladné zbraně, knihy a mnoho dalšího. Vstup pěší branou č. 7 - naproti Rivieře Parkování návštěvníků: vjezd branou č. 9, parkovné 100,- Kč. FB: https://www.facebook.com/militariabrno

14. 11. 2023

URBIS Ideathon

Hledání inovativních řešení pro obce a města

14. listopadu 2023 proběhne na brněnském výstavišti URBIS IDEATHON, na němž budou řešitelé, především studenti, hledat inovativní řešení pro obce a města na základě konkrétních zadání od samospráv.

17. 11. 2023 – 19. 11. 2023

Čokoládový festival

Největší sladká událost v ČR

Přijďte se bavit s celou rodinou

18. 11. 2023 – 19. 11. 2023

MINERÁLY BRNO

Mezinárodní prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin

Prodejní výstava MINERÁLY BRNO je jednou z největších mineralogických akcí v České republice. Koná se dvakrát ročně, v roce 2022 proběhla v květnu a bude se konat i v listopadu. Více než čtvrtina vystavovatelů přijíždí ze zahraničí. V listopadu 2022 čekejte tradiční i nové vystavovatele z tuzemska i zahraničí, součástí Minerálů Brno bude doprovodná výstava.

24. 11. 2023 – 25. 11. 2023

Tak kam?! Veletrh středních škol

VIM - Vzdělávací Institit pro Moravu

Přijď do pavilonu G2 na Veletrh středních škol a najdi si střední, na kterou se budeš těšit.

24. 11. 2023 – 26. 11. 2023

Life!

Festival sportu, tance a zábavy

Festival Life! je skvělá akce plná pohybu a zábavy. Letos se návštěvníci mohou těšit na oblíbený SPORT Life! a roztančený DANCE Life! V herní hale GAME Hall navíc proběhne Mistrovství ČR v PC hrách s názvem Tipsport MČR CS:GO. To je skvělá příležitost pro všechny gamery vidět zákulisí těchto akcí naživo. Nebude chybět FAMILY Hall s 30 sportovišti, dorazit tak může celá rodina s dětmi. Nesmí chybět páteční akce na podporu zdravého sportování dětí SPORT Life pro mládež, také Taneční rekord a show se známými youtubery! Neváhejte a doražte s celou rodinou.

prosinec

2. 12. 2023 – 3. 12. 2023

Vánoční Národní výstava psů

O víkendu 2.-3. 12. 2023 proběhne v areálu brněnského výstaviště Vánoční Národní výstava psů Brno. Společnost Veletrhy Brno, a.s. pořádá po celé 2 dny souběžný prodej chovatelských potřeb a krmiv. Prodejci budou umístěni v pavilonu v bezprostřední blízkosti soutěžních kruhů. Veškeré otázky a informace ohledně svých pejsků směřujte na pořadatele akce a to Českomoravská kynologická únie.

8. 12. 2023 – 17. 12. 2023

Vánoční trhy

Vánoční atmosféra, inspirace pro nákup dárků, zábavný doprovodný program – to vše nabídnou v prosinci 2023 Vánoční trhy na brněnském výstavišti. Nákupy dárků téměř 300 prodejců široký sortiment zboží – móda, hračky, dekorace, vybavení domácnosti, kosmetika a další komfortní prostředí pavilonů F a G1, parkování v areálu ZDARMA Řemeslnický jarmark výrobky přímo od tvůrců – keramika, sklo, bižuterie a další Výstavy výstava Dějiny udatného českého národa výstava obrazů Jaroslavy Fišerové výstava včelařů Hudba a zábava pestrý doprovodný program na pódiu, který potěší děti i dospělé

9. 12. 2023 – 10. 12. 2023

MORAVIA BRNO 2023

11. Jihomoravská výstava králíků, drůbeže, holubů, okrasného a exotického ptactva s mezinárodní účastí. Pořádá Český svaz chovatelů, Krajské sdružení Jihomoravského kraje.

Výstava bude otevřena v sobotu 9-18 hod a v neděli 9-13 hod. Závod v králičím hopu RABBIT JUMPING MORAVIA se uskuteční v sobotu. Součástí výstavy je Celostátní výstava zakrslých králíků a další klubové výstavy a expozice.