Zápasnice Adéla Hanzlíčková stála po deseti letech na lyžích

25. listopadu 2023  /  8:15

Zápasnice Adéla Hanzlíčková se věnuje volnému stylu. Je vicemistryní Evropy z roku 2019 ve váhové kategorii do 68 kg, v roce 2020 vybojovala stříbro na Světovém poháru zápasnic v Bělehradu a o rok později vyhrála bronz na Mistrovství Evropy za neuvěřitelných 45 sekund na technickou převahu.

Na festivalu Life! si zkusila jízdu na skialpech, což pro ni i jako pro sportovkyni bylo výzvou, vzhledem k tomu, že běžně jezdí na snowboardu. Na lyžích stála naposledy možná před deseti lety a byla ráda, že si to zde mohla vyzkoušet, i když trochu v simulovaných podmínkách. Svůj zážitek popisuje následovně: „Ačkoliv jsem se trochu bála sjet z kopečka, že to tam narvu do nějakého stánku, tak se to naštěstí obešlo bez zdravotní úhony.

Ve volném čase se ráda věnuje plavání. Vodní hladina ji umožňuje snáz vypnout, pokud nemusí plavat ve vysoké intenzitě a je to jejím oblíbeným prostředkem pro vyčistění hlavy. Nejraději má moře, ale vzhledem k jeho nedostupnosti v České republice ráda chodí i do bazénu.

Do konce roku ji čeká již jen pár soustředění a několik závodů. V příštím roce je pro ni podstatná kvalifikace na Olympijské hry a mistrovství Evropy, kde by se ráda hezky umístila. Aby se na Olympiádu probojovala musí stanout na stupních vítězů a být nejhůře druhá. a pokud to neklapne, tak do třetího místa na světovém podniku.

S přípravou na Olympijské hry se pojí i omezování již v době Vánoc, což je normálně doba, kterou mívá zápasnice uvolněnější. V této době ji čeká postupné shazování do její váhové kategorie, s čímž se pojí odříkání nejenom alkoholu, ale i některých vánočních lahůdek. Místo kapra budou mít na vánoční tabuli lososa, který je její oblíbený, letos si ho však bude muset dát v menším množství, než je zvyklá. Co ji však těší, je že vánoční svátky stráví v rodinném kruhu.