Galeristka Gabriele Schultz-Herzberger
22. ledna 2025 / 13:27
Odjakživa jsem zkoušela různé řemeslné a umělecké techniky. Když však přišlo na volbu povolání, zvítězila moje láska k jazykům. Během studia anglické literatury v USA jsem objevila quiltování. Okamžitě mě uchvátilo, ale trvalo dlouho, než jsem si našla čas vytvořit svůj vlastní quilt.
Jakmile mi to osobní a profesní situace dovolily, začala jsem navštěvovat kurzy u místních i mezinárodních quilterů. Absolvovala jsem tříletý kurz pod vedením Německého patchworkového spolku, díky kterému jsem se sama stala učitelkou. Největší vliv na mou tvorbu mělo učení Nancy Crow, jejíž workshopy ve Švýcarsku jsem absolvovala několikrát.
Po mnoho let učím na festivalech nebo ve skupinách po celé Evropě (Francie, Rakousko, Velká Británie, Česká republika). V letech 2017 až 2020 jsem byla zodpovědná za organizaci vzdělávacího programu Německého patchworkového spolku (Patchwork Gilde Deutschland e.V.).
Moje quilty byly vystaveny nejen v Německu, ale po celém světě na více než 50 výstavách, jak soutěžních, tak nesoutěžních. Byla jsem součástí trienálních soutěžních výstav „Tradice až moderna“ organizovaných Patchwork Gilde Deutschland e.V. v letech 2014, 2017, 2020 a 2023. V roce 2014 a 2018 jsem získala cenu za řemeslo, udělovanou mou místní komunitou.
Současná výstava nese podtitul „Rok draka“. Na začátku tohoto období jsem podnikla cestu do jihovýchodní Asie, konkrétně do Vietnamu a na Bali. Několik quiltů, které budou na nadcházející výstavě k vidění, bylo inspirováno touto cestou. Jedním z příkladů je quilt „Hanoj“, který čerpá inspiraci z uliček, úzkých průchodů mezi domy a celkové barevnosti. I když některé quilty byly zahájeny již před cestou, téměř všechny byly dokončeny během Roku draka.