Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MOBITEX
26.-29.2. 2020

Veletrh nábytku a interiérového designu

 

Historie Grand Prix Mobitex

RočníkPřihlášené exponátyOceněné exponáty Studentské práce
2019
exponáty
ocenění studentské práce
2018 exponáty
ocenění
studentské práce
2017 exponáty
ocenění
studentské práce
2016 exponáty
ocenění
studentské práce
2015 exponáty
ocenění
studentské práce
2014 exponáty
ocenění
studentské práce
 

GRAND PRIX MOBITEX 2019 - Oceněné exponáty

1. místo v kategorii Progresivní technologie nebylo uděleno

Ložnice Deira

Exponát: Ložnice Deira
Výrobce: Postelia s.r.o.
Vystavovatel: Postelia s.r.o.
Umístění: Pavilon F, stánek č. 022

Progresivní design: 3. místo

Ložnice Deira

KOLEKCIA CHLIEB

Exponát: KOLEKCIA CHLIEB
Výrobce: LOCALHAND
Vystavovatel: Hand Made Company s.r.o.

Progresivní technologie: 2. místo

KOLEKCIA CHLIEB

Radiátor TERMA Camber

Exponát: Radiátor TERMA Camber
Výrobce: TERMA SP.Z O.O.
Vystavovatel: Dobráklima s.r.o.
Umístění: Pavilon F, stánek č. 044

Progresivní design: 2. místo

Radiátor TERMA Camber

Ložnice Karolína

Exponát: Ložnice Karolína
Výrobce: JITONA a.s.
Vystavovatel: KČN, JITONA
Umístění: Stánek KČN (Pavilon F, stánek č. 032)

Progresivní design: 1. místo

Ložnice Karolína

Komoda a jídelní stůl

Exponát: Komoda a jídelní stůl
Výrobce: WOOD 4 EVER s.r.o.
Vystavovatel: WOOD 4 EVER s.r.o.
Umístění: Stánek KČN (Pavilon F, stánek č. 032)

Progresivní technologie: 2. místo

Komoda a jídelní stůl

Použil v Evropě neznámé rýžové lepidlo. Dovedlo jej k vítězství ve studentské části GP MOBITEX

Dnes odpoledne, ve čtvrtek 28. února, byly v pavilonu F vyhlášeny výsledky soutěže GRAND PRIX MOBITEX 2019 ve studentské sekci. V konkurenci pěti škol z České republiky a 104 exponátů, které jsou aktuálně k vidění na veletrhu MOBITEX, zvítězil projekt Sokui Filipa Krampla z ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, ateliéru Produktový design. Filip Krampl navázal na tradiční japonskou techniku lepení dřeva pouze za pomoci rýže, poprvé ji přenesl do evropského prostředí a aplikoval na nábytek i doplňky.

Použil v Evropě neznámé rýžové lepidlo. Dovedlo jej k vítězství ve studentské části GP MOBITEX

GRAND PRIX MOBITEX 2019 – sekce STUDENT - přihlášené školy

Seznam škol přihlášených do soutěže Grand Prix Mobitex 2019

GRAND PRIX MOBITEX 2019 – sekce STUDENT - přihlášené školy

Tématem GRAND PRIX MOBITEX 2019 STUDENT je Student versus výrobce

Soutěž GRAND PRIX MOBITEX 2019 – sekce student je určena studentům středních a vysokých škol v ČR a na Slovensku. Tématem ročníku 2019 je „Student versus výrobce“ odrážející skutečnost, že studenti v posledních letech stále častěji spolupracují přímo s výrobci nábytku a bytových doplňků. Studentské práce mohli přihlásit školy nebo sami studenti do 11.1.2019.

Tématem GRAND PRIX MOBITEX 2019 STUDENT je Student versus výrobce

Komise soutěže GRAND PRIX MOBITEX 2019

Komerční a studentská sekce GPM 

PhDr. Dagmar Koudelková
Historička umění, od roku 2010 působí na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, od roku 2013 je také ředitelkou Národního centra nábytkového designu, o. p. s. Věnuje se především problematice ohýbaného nábytku, meziválečné bytové kultury a designu 20. století. Jako kurátorka sbírky nábytku Moravské galerie v Brně (1990–2001) a později kurátorka výstav Design centra ČR (2002–2007) se podílela na řadě velkých výstavních projektů ((Princip Thonet, Český kubismus, František Bílek, Antonín Procházka ad.) a připravila desítky menších výstav. V letech 2000–2003 byla kurátorkou přehlídek českého a zahraničního designu v rámci projektu art & interior ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze, 2006–2011 kurátorkou projektu Designstory, od 2012 projektu studentské přehlídky Grand Prix Mobitex v rámci veletrhu Mobitex. Je autorkou publikací Jiří Pelcl. Subjective x Objective (ERA 2006) a Atika 1987–1992. Emoce a forma (ERA 2007) a spoluautorkou publikace Jindřich Halabala a Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně (ERA 2003).


Mgr. Elena Farkašová, ArtD.
Elena Farkašová působí od roku 2010 na Katedre dizajnu nábytku a interiéru Technickej univerzity vo Zvolene. Věnuje se zejména teorii a metodologii dizajnu a kompetenčním schopnostem v odboru design. Podílela se na více než desítce výzkumných a výstavních projektů. Byla kurátorkou 7. a 9. ročníku soutěže Cena prof. Halabaly (2011, 2013), kurátorkou putovních výstav v České republice, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku a na Slovensku). Je spoluautorkou publikací Furniture and interior design, Design of environment a autorkou vědecké monografie Kreativita dizajnéra a jej rozvoj vo výučbe. Od roku 2014 externě přednáší na Inštitúte duševného vlastníctva při Úrade priemyselného vlastníctva SR.


Ing. Lucia Haraslínová, Ph.D.
Předsedkyně Klastru českých nábytkářů, družstvo, vystudovala Dřevařské inženýrství  a navazující doktorské studium Procesy tvory nábytku na Lesnické a dřevařské fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Od roku 2008 působila na univerzitě jako technický pracovník pro výzkum v oboru nábytek, poté pracovala v Asociaci českých nábytkářů a v Klastru českých nábytkářů jako manažer. V rámci KČN usiluje o posílení nábytkářského oboru v České republice: je koordinátorem vědecko-výzkumné činnosti, zřizuje technologická centra KČN pro účely VaV v oboru nábytek, řídí internacionalizační aktivity klastru a jeho členů, stará se o propagaci a rozvoj nábytkářství, pořádá odborné semináře a workshopy pro odbornou i laickou veřejnost v oboru Nábytek. Od roku 2012 je členkou hodnotící komise GP MOBITEX a od roku 2017 hodnotící komise Wood-Tec Award.


doc. ak. soch. Pavel Jarkovský
Absolvent VŠUP v Praze, Speciálního ateliéru keramiky a porcelánu u prof. Otto Eckerta (1964–1970), pracuje od ukončení studií jako samostatný výtvarník: jeho práce v keramice a kameni jsou určeny převážně do architektury a pro průmyslovou výrobu. V letech 1990–1991 působil jako předseda Unie výtvarných umělců, 1993 založil s doc. ak. soch. Pavlem Mizerou Institut výtvarné kultury na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (dnes Fakulta umění a designu); do roku 1997 byl jeho ředitelem. Na UJEP také založil a do 2014 vedl ateliér Design keramiky, pro který vybudoval v Dubí za pomoci a. s. Český porcelán špičkové pracoviště. Řadu let vedl Regionální informační středisko Design centra ČR při ateliéru v Dubí, 2009 založil Mezinárodní studentská sympozia keramiky v Dubí. V současné době působí jako externí učitel na Ústavu průmyslového designu FA ČVUT v Praze a spolupracuje s Národním ústavem pro vzdělávání.  Za svoji práci získal ocenění v ČR i v zahraničí.


MgA. Jaroslav Juřica M.A.

Jaroslav Juřica je produktový a průmyslový designér, který hledá přirozený vztah mezi funkcí a osobitým výrazem produktu. Během bakalářského studia produktového designu na Fakultě výtvarných umění v Brně se postupně začal zajímat o produkt jako objekt a hledání jeho funkčních principů. Magisterské studium absolvoval na School of Design při švédské Lund University. V roce 2008 působil v holandském studiu Demakersvan a na podzim téhož roku se zúčastnil programu S.T.A.R. Design (Space and Terrestrial Architectural Research), pořádaného NASA Johnson Space Center v Houstonu. V roce 2010 absolvoval na Fakultě výtvarných umění studium sochařství u Michala Gabriela. Je autorem židle 002 pro TON, kolekcí nových postelí pro firmu Jelínek nebo hliníkových koloběžek pro značku YEDOO, oceněných značkou Red Dot.


Ing. Milan Šimek, Ph.D.
Designér a konstruktér nábytku a výrobků ze dřeva působí od roku 2005 na Fakultě lesnické a dřevařské Mendelovy univerzity v Brně. Po ukončení studia designu nábytku pracoval v českých i mezinárodních firmách zabývajících se výrobou a designem nábytku, absolvoval Fulbrightovo stipendium na Purdue University (USA). Věnuje se problematice vývoje, výzkumu a průmyslového designu nábytku a výrobků ze dřeva, využití nových technologií, materiálů a pevnosti nábytku. Spolupracuje na projektech s firmami z oboru nábytkářství a dřevařství s cílem aplikace produktů do praxe. Pravidelně se podílí na přípravě domácích i mezinárodních výstav a workshopů, jako je Cena prof. J. Halabaly, Grand Prix Mobitex, Building with Sustainable Resources aj.


Ing. Viktor Sinajský
Vystudoval Design nábytku na Mendelově univerzitě v Brně. Za studií se účastnil mnoha designérských soutěží včetně soutěží vypisovaných Design centrem České republiky. Od roku 2004 pracoval jako designér pro interiérové firmy, od roku 2006 je členem designérského týmu Viewart, který navrhoval interiéry pro různé obchodní společnosti. V roce 2011 založil s kolegy ateliér design ATAK, v němž působí jako vedoucí kreativního designérského týmu a je specialistou na interiérový a nábytkový design; pod jeho vedením byly realizovány desítky úspěšných interiérových projektů. Zajímá se o fotografii, připravil několik autorských fotografických výstav.
Současně také

Stavební veletrh Brno
26. - 29.2. 2020


DSB - Dřevo a stavby Brno
26. - 29.2. 2020


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště