Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Caravaning Brno
2.-5.11. 2023

Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů

Doprovodný program - pavilon P

ČTVRTEK 20.10.

13:30

Bezpečnost na cestách s obytným vozem

Naši cestu ovlivňuje řada věcí a my se na ni koukneme z úhlu karavaningu. Legislativa, zásady bezpečné jízdy i náměty a tipy. Probereme pneumatiky, řidičská oprávnění, jízdní pruhy, reakční dobu či brzdnou dráhu. Podíváme se také na cyklisty a další oblasti, kde panuje řada nejasností. Přednáší cestovatel, fotograf a instruktor Jakub Moravec.

15:00

Rozvoj stání pro karavany v Česku – panelová diskuse AKK ČR

Panelová diskuse pro veřejnost i odborníky ze samosprávy či turistického ruchu. Budeme se věnovat problematice vybudování, technologie, ekonomiky, dotačních titulů a zkušeností z provozu stání pro karavany (STPL) v České republice. Svůj pohled přednesou zástupci z krajů a obcí, dodavatelé technologie, karavanisté i provozovatelé stání pro karavany. Včetně dotazů z publika.

PÁTEK 21.10.

10:30

Pojištění obytných vozidel VanSafe

Variabilní pojištění pro majitele i pronajímatele obytných vozidel.

11:30

Malebná Kantábrie obytňákem a na kolech – Klára Hájek Velinská

Snad každý karavanista touží na svých cestách objevit divoké pláže, malebné pobřežní scenérie, úchvatné výhledy na vrcholky hor a nekonečnou zeleň lákající k procházkám. Vítejte v Kantábrii, nádherném španělském regionu a věčně zelené oblasti rozprostírající se kolem Biskajského zálivu a táhnoucí se až na samý západní cíp Španělska.

13:30

Proč přibývají zákazy? Karavaning a ochrana přírody – diskuse AKK ČR

Karavanisté jsou čím dál častěji vykazování z obcí i přírodních lokalit a přibývají zákazy parkování. Proč se to děje, co s tím lze dělat a jak to souvisí s kempingovou infrastrukturou? Poslechněte si pohled obou stran včetně zástupců správy CHKO.

14:00

Adamova velká cesta – Švédskem až za polární kruh

Švédsko je skrytá karavanistická velmoc. Seveřané milují pobyt v přírodě a své karavany často využívají celoročně. Jak se touto zemí cestuje s obytnou vestavbou? Aneta a Tomáš Málkovi strávili spolu se svým synem ve Skandinávii dva měsíce.

15:30

Energetická soběstačnost obytných vozidel

Oblíbené téma všech karavanistů, kteří to s cestováním myslí vážně. Povíme si, jak vyřešit na cestách dostatek elektrické energie a jak správně dimenzovat energetickou výbavu vašeho obytného vozu – od výběru vhodného solárního panelu přes nabíjecí boostery až po palubní baterie a moderní a stále oblíbenější výkonné LiFePO akumulátory. Na Vaše dotazy se těší Tomáš Brabec – Karavany PRO

17:00

Cestování karavanem po jihozápadu USA

Na této přednášce Martin Greša, hlavní průvodce CK Travel America, provede návštěvníky veletrhu nejznámějšími národními parky jihozápadu USA a podělí se o své čerstvé zkušenosti a dojmy z cestování karavanem po těchto úžasných oblastech. Součástí přednášky budou i praktické informace o pronájmech karavanů v USA a Kanadě.

SOBOTA 22.10.

9:00

Bezpečnost na cestách s obytným vozem

Naši cestu ovlivňuje řada věcí a my se na ni koukneme z úhlu karavaningu. Legislativa, zásady bezpečné jízdy i náměty a tipy. Probereme pneumatiky, řidičská oprávnění, jízdní pruhy, reakční dobu či brzdnou dráhu. Podíváme se také na cyklisty a další oblasti, kde panuje řada nejasností. Přednáší cestovatel, fotograf a instruktor Jakub Moravec

10:00

Adamova velká cesta – obytňákem kolem Španělska

Největší země Iberského poloostrova, to nejsou není jen pláže a hotely. Když cestujete Španělskem, odbočte do vnitrozemí. Proč? Protože tady zažijete to pravé Španělsko. Aneta a Tomáš Málkovi strávili spolu se svým synem ve Skandinávii deset týdnů.

11:00

Tomík na cestách – Afrika

Tomáš Vejmola na své loňské prezentaci zbořil rekordy v návštěvnosti. A zkusí to i letos, tentokrát se svou Africkou jízdou! Tuktuk si tentokrát koupil v Jihoafrické republice a vydal se s ním na sever přes celou Afriku. Přijďte si poslechnout, jak to celé dopadlo.

12:30

Křest knihy Velký průvodce karavaningem

Poprvé po dlouhých třiceti letech vychází v Česku velký knižní průvodce světem karavaningu. Autoři knihu poprvé představí na veřejnosti a těšit se můžete i na slavnostní křest s českými celebritami.

13:00

Energetická soběstačnost obytných vozidel

Oblíbené téma všech karavanistů, kteří to s cestováním myslí vážně. Povíme si, jak vyřešit na cestách dostatek elektrické energie a jak správně dimenzovat energetickou výbavu vašeho obytného vozu – od výběru vhodného solárního panelu přes nabíjecí boostery až po palubní baterie a moderní a stále oblíbenější výkonné LiFePO akumulátory. Na Vaše dotazy se těší Tomáš Brabec – Karavany PRO.

14:00

Albánie cestou necestou

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda vás ve vypůjčeném SUV provedou po celé Albánii. Vydáme se společně tímto rájem všech karavanistů a kempařů od severu na jih, od západu na východ.

15:30

Skotsko – Jakub Moravec

Rozhlehlé kopce, rašeliniště, hrady a samoty, ovce, whisky a všude dýchající keltská atmosféra. To je Skotsko, a především stále opomíjená jeho severní část. Právě především na scénickou cestu zvanou "The North Coast 500" vás zavede toto cestopisné povídání. Jedná se o takovou skotskou Route 66, která je 516 mil dlouhá trasa kolem severního pobřeží Skotska. Nebudou chybět informace k cestě, náměty, příběhy, zážitky, historky a především fotografie.

17:00

Cestování karavanem po jihozápadu USA

Na této přednášce Martin Greša, hlavní průvodce CK Travel America, provede návštěvníky veletrhu nejznámějšími národními parky jihozápadu USA a podělí se o své čerstvé zkušenosti a dojmy z cestování karavanem po těchto úžasných oblastech. Součástí přednášky budou i praktické informace o pronájmech karavanů v USA a Kanadě.

NEDĚLE 23.10.

9:30

Pojištění obytných vozidel VanSafe

Variabilní pojištění pro majitele i pronajímatele obytných vozidel.

10:30

Toskánsko – Jakub Moravec

Středoitalský region Toskánsko je kolébkou kultury, rájem vína a gastronomie i skvostných měst, vesnic a samot v neopakovatelně malebné krajině. Kromě jiného je to i kraj přeurčený poznávat jej s obytným autem. Cestopisné povídání Jakuba Moravce vychází z půdorysu mnoha toskánských cest a přináší fotografie, příběhy, náměty a poznání.

12:00

Slovinsko pro karavanisty

Blízká, bezpečná, vyspělá a z kulturního i přírodního hlediska neuvěřitelně pestrá země. To je Slovinsko, destinace, kde se zabavíte v jakémkoli ročním období a kde můžete využít také čím dál lepší zázemí pro kempování a karavaning. Přednášet bude Michal Kůra, ředitel Slovinského centra v Praze.

13:00

Pronájem obytných vozů v USA a Kanadě

Vše, co potřebujete vědět o cestování karavanem v Americe. Martin Greša, hlavní průvodce CK Travel America, poskytne návštěvníkům veletrhu zasvěcené tipy k pronájmům karavanů, k cestování karavany a ke kempování v USA a Kanadě. Seznámí návštěvníky s podmínkami pronájmu, s nabídkou obytných vozidel a s druhy kempů v uvedených destinacích.

14:00

VanSafe vyhlášení soutěže pro návštěvníky


Odborní garanti doprovodného programu

Současně také

GO, REGIONTOUR
20.-23.10.2022


Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

Data platná pro katalog 2022

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště