Areál sportovní školy ve Wedau patří k největším a nejznámějším v Evropě. Je v provozu celoročně a koná se zde řada mezinárodních sportovních akcí. Areál se rozkládá na ploše 200 ha v rekreační oblasti Wedau mezi Düsseldorfem a Duisburgem. Mimo sportovních zařízení disponuje i hotelem s kapacitou cca 400 lůžek.

Hotel Sportschule Wedau je účelové zařízení Německého fotbalového svazu, který poskytuje své služby přednostně členům tohoto svazu za snížené členské ceny a zbývající volné kapacity poskytuje svým obchodním partnerům za běžných komerčních podmínek.

Hotel Sportschule Wedau je 15patrová výšková budova s výtahy, stojící vedle příjezdové silnice protínající sportovní areál.

Celý komplex hotelu byl hloubkově rekonstruován na podzim r. 2013. Po rekonstrukci je hotel zařazen do kategorie * * *.

Všechny pokoje v hlavní výškové budově jsou dvoulůžkové s oddělenými, nebo společnými lůžky (pro jednu osobu se používají jako “Single Use”), mají vlastní WC, sprchu, LCD TV a připojení WI-FI zdarma. Toaletní potřeby a ručníky jsou také zdarma. Snídaně formou samoobslužného bufetu je zahrnuta v ceně ubytování.

V blízkém okolí hotelu se nachází několik restauračních zařízení, kde je možno povečeřet. Parkování osobních vozů je možné v přilehlé ulici v blízkosti hotelu ZDARMA.

Hotel je dobře dosažitelný i MHD ve směru od letiště, výstaviště i od centra města, (cca. 35 min.), a to přímou linkou tramvaje U79.