Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
---

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

PANAS: Nové technologie snižují nároky na obsluhu

 

Na stánku společnosti PANAS si návštěvníci prohlédnou široký sortiment nových inovovaných modelů strojů od italského koncernu SCM Group. Tématem je i snížení nároků na obsluhu a automatizace.

“Otázka automatizace a nedostatek pracovníků je v poslední době velice aktuální. Řešením mohou být systémy pro automatické zakládání a odebírání obrobků - roboti, manipulátory, zpětné dopravníky a automatické sklady. Další možností jsou systémy automatického polohování a nastavování strojů, například plně automatický stůl MATIC u CNC strojů nebo plně elektronicky řízené olepovací stroje. Cílem je výrazné snížení nároků na obsluhu či její úplné nahrazení. Pro všechny tyto oblasti nabízíme varianty řešení opírající se zejména o široké know-how našeho dodavatele - SCM Group, který se této problematice intenzivně věnuje již dlouhou dobu. Díky tomu jsme schopni zákazníkům nabídnout řešení odpovídající tzv. čtvrté průmyslové revoluci,” popisuje Ing. Jan Mimra ze společnosti PANAS, autorizovaného zástupce koncernu SCM Group v České republice.

Na veletrhu WOOD-TEC 2017 společnost PANAS vystaví nový model pětiosého obráběcího centra SCM - Author M100, které představuje řešení pro aktuální požadavky zakázkové výroby. Velkou flexibilitu stroje zajišťuje pětiosá hlava JQX určená pro komplexní obrábění masivního i plošného materiálu. Pro urychlení pracovního cyklu je k dispozici zásobník FAST14 umístěný přímo u frézovacího elektrovřetene a výběr ze tří velikostí vrtacích hlav uspokojí požadavky na rychlou výrobu korpusového nábytku. Verze Pro-SPACE je na pohyblivé části vybavena krytováním s nárazníky, takže se obsluha může volně pohybovat kolem stroje i během obrábění a zároveň se tím snižují zástavbové nároky.

Premiéru bude mít také strukturovací širokopásová bruska SCM - model DCM SYSTEM - osazená unikátní jednotkou PLANETARY, což je patent SCM. Broušení zajišťuje 16 kartáčů na 4 rotačních hlavách s rychlovýměnným systémem, přičemž na výběr jsou například kartáče z ocelových vláken, nylonových vláken, brusné třásně aj. Zatímco standardní metodou podélného drásání pomocí válců vzniká nepřirozený povrch, nová bruska zajistí všesměrové drásání a strukturování povrchu dřeva, které se svým charakterem velmi přibližuje přirozenému opotřebení.

Představena bude také nová generace velkoplošné dělící pily - model Gabbiani P - s novým řídícím systémem MAESTRO CUT, který významně usnadňuje obsluze práci se strojem. Gabbiani P je pila určená pro menší a středně velké výrobce, kteří požadují rychlé a flexibilní řezání s možností online přenosu dat do stroje z kancelářského PC.

“Naším cílem je uceleným způsobem prezentovat odborné veřejnosti výrobní sortiment SCM Group. Stroje jsme pečlivě vybírali tak, abychom oslovili co nejširší skupinu zákazníků a nabídli jim pokrokové řešení, které jim díky inovacím přinese skutečnou konkurenční výhodu, usnadní jejich každodenní práci a ulehčí starosti navzdory nelehké situaci na trhu práce,” říká Jan Mimra a dodává: “Veletrhu WOOD-TEC se účastníme pravidelně od samého počátku a naším přáním je, aby jej truhláři a stolaři chápali i jako místo setkání pro lidi z branže a společenskou událost, tak jak tomu je třeba na výstavách v Německu. Přejeme WOOD-TECu, aby se jeho úroveň neustále zvyšovala a návštěvníci se sem těšili.”

Datum: 2.10.2017 20:38:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem 2017

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště