Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOOD-TEC
22.-25.10. 2013

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

WOOD-TEC, svátek všech milovníků dřeva, opět na brněnském výstavišti

 

Nová technologie pro vysokoteplotní úpravu dřeva, kmenová pásová pila řady CTR  k prvotnímu zpracování dřeva pro malé uživatele, která první na světě používá jako řezný nástroj bimetalový pilový pás na kov a  řeže bez úprav zubů všechny druhy dřeva či neviditelná zárubeň s estetickým efektem hladké  plochy splývající s interiérem. To jsou jen některé novinky, které od 22. do 25. října představí již 13. ročník mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC 2013.

I přes ekonomickou krizi, která se nevyhnula dřevozpracujícímu a nábytkářskému průmyslu, protože tyto jsou velmi úzce spojeny a navázány na průmysl stavební, se na veletrhu WOOD-TEC představí stejně jako na minulém ročníku v roce 2011 všichni leadři trhu, velké společnosti a renomované značky. Firmy a společnosti zareagovaly na ekonomickou krizi a využily nové a jiné možnosti, které se na trhu objevily. Je to například hledání úsporných, ekonomických a nízkonákladových řešení a WOOD-TEC je pro ně příležitost, kde tyto produkty prezentovat. Představí se tedy řada strojů, nástrojů a zařízení, které jsou vyrobeny právě pro společnosti hledající možnosti úspor, zefektivnění výroby a snížení nákladů.


Letošní veletrh tak má odborné dřevařské veřejnosti opět co nabídnout. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci více než 330 společností z 9 zemí. Představí se například společnosti FELDER, HOUFEK, PILART, ROJEK prodej, BeA CS, PANAS, ASAMER, ITALCOMMA, EPIMEX a další. Na volné ploše to pak budou firma BALJER-ZEMBROD či společnost PILOUS – pásové pily a jiní. Ani letos nebudou na veletrhu chybět „nováčci“. Poprvé se na WOOD-TECu bude prezentovat například společnost FREEWOOD nebo GreMi KLIMA CZ.

WOOD-TEC je považován za jeden z klíčových veletrhů v oblasti dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu ve střední a východní Evropě. Důkazem toho je i to, že odbornou záštitu nad veletrhem převzalo Evropské sdružení výrobců dřevozpracujících strojů EUMABOIS, které tvoří seskupení třinácti národních asociací, reprezentující hlavní evropské výrobce strojů, nástrojů a příslušenství – celkem 800 firem - což je více jak 56 procent celosvětové produkce. 13. ročník veletrhu WOOD-TEC navštíví pan Gianni Ghizzoni, viceprezident EUMABOIS.

Firmy a společnosti berou účast na veletrhu WOOD-TEC  jako příležitost a možnost navázat nové kontakty a představit své výrobky a novinky nejen tuzemským odborným návštěvníkům, ale i hostům ze zahraničí. Veletrh pravidelně navštěvuje přes 14 000 odborných návštěvníků a zatím to vypadá, že v letošním roce to nebude jinak. Stav předregistrovaných návštěvníků, kteří na základě registrace na webových stránkách veletrhu získají možnost zlevněného vstupného (místo 260 Kč zaplatí pouze 160 Kč), je stejný jako v tuto dobu na minulém ročníku.

Nedílnou součástí veletrhu WOOD-TEC je tradičně odborný doprovodný program „Dřevo jako materiál“, který bude probíhat po všechny čtyři dny veletrhu. V rámci seminářů, konferencí a odborných setkání se budou řešit aktuální témata, trendy a novinky z oblasti dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu. Řeč bude například o pokrokových materiálech, designu v nábytkářství nebo o dřevu jako materiále a  výrobcích z přírodních surovin a jiné.

 Součástí programu bude i soutěž  Poznejte naše dřevo. Podstatou je přiblížení domácích dřevin široké veřejnosti všech věkových kategorií. Lidé se dozvědí jak rozeznat jednotlivá dřeva mikroskopicky i makroskopicky. Návštěvníci si budou moci vzorky prohlédnout pod mikroskopem, osahat a porovnat jejich tvrdost, barvu, lesk, vůni i další vlastnosti. Úkolem pak bude správně určit  pět vzorků dřev. Ze správných odpovědí budou vylosováni výherci, kteří obdrží hodnotné ceny. 

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště