Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOOD-TEC
---

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Vlajkovou lodí firmy FELDER je olepovačka hran tempora

 

Řadu novinek například srovnávací frézky, olepovačky hran, odsávací zařízení, pásové pily, CNC obráběcí centra apod. představuje na veletrhu WOOD-TEC v pavilonu V firma FELDER Group CZ. Skupina Felder se sídlem v Rakousku patří k celosvětově nejznámějším výrobcům dřevoobráběcích strojů pro řemeslnou výrobu, malé firmy i průmyslové podniky.

„Naší vlajkovou lodí, kterou prezentujeme na veletrhu, je olepovačka hran tempora. Její koncepce staví na základních kompetencích, což je rychlost, produktivita, flexibilita a komfort obsluhy. V tomto stroji jsou navzájem optimálně sladěny tak, aby bylo dosaženo špičkových výsledků v rekordním čase,“ řekl Tomáš Vystyd, jednatel firmy. Stroj má předfrézovací jednotku s jednotlivě řízenými frézami s diamantovým ostřím pro čisté ofrézování styčné plochy. Komfortní ovládání třídy Prémium zajišťuje balíček e-motion s elektromotorickými řízenými pracovními jednotkami. Nový masivní stojan stroje zaručuje i při maximální rychlosti obrábění absolutní stabilitu.

Nejlepší ze systému tempora je právě jednoduché intuitivní ovládání, a to díky názorným ikonám a přehledné orientaci v menu na barevném dotykovém displeji. Na něm se provádí nastavení pracovních jednotek s přesností na setiny milimetru. Neomezená paměť pro pracovní programy umožňuje uživatelská a zákaznická nastavení prvků, což zajišťuje velmi rychlé přestavení stroje do jiné pracovní polohy. Tento softwarový balík umožňuje individuální správu uživatelů včetně ochrany heslem. K dispozici je tak neomezený počet uživatelů s možností omezení přístupových práv. Pracovní protokoly každého uživatele lze individuálně vybírat, vyhodnocovat a provádět detailní kalkulace.

Na přání zákazníka lze olepovačku vybavit volbou dvou podávacích rychlostí, a to 12 m/min nebo 20 m/min. Pohodlně se dá zvolit velikost třísky v rozsahu 0-3 mm. Pravítko předfrézovací jednotky se automaticky a elektromotoricky polohuje podle nastavené jednotky. Stroj má další výhody v lepící jednotce, při podávání materiálu a jeho odstřihování, přítlačná zóna se vyznačuje robusním provedením, postřikovací jednotka snižuje spotřebu separačního roztoku atd.

Další novinkou v této řadě je olepovačka hran s rožkovací jednotkou model G480. Ten představuje absolutní špičku v kategorii kompaktních olepovaček hran. Dalším trumfem ve standardní výbavě je systém Felder Quick Set, který i nadále představuje nejpřesnější a nejrychlejší způsob manuální výměny hran bez potřeby jakéhokoli dalšího seřizování. Dvě volná místa pro osazení dokončovacích jednotek znamenají, že obsluha není nucena ke kompromisům ani pokud jde o flexibilitu. Možnost osazení stroje profilovou a plošnou cidlinou nebo lešticím agregátem pak zaručuje perfektní provedení všech potřebných dokončovacích operací. Předfrézovací jednotka se dvěma motory a frézami s diamantovým spirálovým ostřím zaručuje čisté ofrézování styčné plochy. Systém Quick-Set umožňuje rychlé nastavení různé tloušťky materiálu. Dvě místa pro dokončovací jednotky umožňují variabilní kombinace různých operací.

K novinkám patří také nejsilnější spodní frézka Felder všech dob. Jde o nový optimalizovaný koncept spodní frézky F 900 M. Stroj nabízí perfektní řešení pro všechny požadavky profesionálního dřevoobrábění. Maximální strojírenská přesnost a vysoce kvalitní, prvotřídní komponenty nabízejí absolutní přesnost, vyšší komfort obsluhy a garantovanou spolehlivost. Díky mnoha inovacím a osvědčené kvalitě Felder je F 900 M je absolutní špičkou ve své třídě.

Jeden stroj, pět os, kreativita bez hranic – to představuje CNC obráběcí centrum profit H500. V malovýrobě s nevyhraněným výrobním programem má individuální obrábění nejrůznějších materiálů stále větší význam. Nejmodernější pětiosá CNC obráběcí centra garantují neomezenou kreativitu a zároveň snižují pořizovací a následné náklady na speciální pracovní jednotky a nástroje na nejnutnější minimum. Individuální řešení tvaru obrobku a plně automatizovaná výroba společně s malými investičními nároky činí z modelu profit H500 řady Format-4 stroj, který už dnes splňuje budoucí požadavky na výrobu dílců. Výkonné frézovací vřeteno umožňuje dosáhnout vynikajících výsledků s každým materiálem a nezávisle na úhlu obrábění. 18 samostatně volitelných vrtacích vřeten a integrovaná pilová jednotka na drážky dávají modelu H500 neomezené možnosti obrábění a umožňují značně zkrátit dobu výrobního cyklu. V novém, zcela přepracovaném designu, jsou CNC obráběcí centra Format-4 už na první pohled ztělesněním dynamičnosti, síly a nejmodernější vyspělé technologie.

Pro malovýrobní provozy s univerzálním charakterem je určena profit H200 a H300 řady Format-4. Tyto stroje zvládnou s maximální efektivitou výrobu běžných produktů ve velkých sériích, ale též kusovou výrobu podle individuálního návrhu. Mají masivní portálovou konstrukci včetně pohonu typu Gantry se servomotory na obou stranách. Vrtací hlava pokrývá celé pracovní pole v horizontálním i vertikálním směru. Centrum má až 36 pozic pro nástroje pro jakékoliv operace.

Pro náročnou každodenní práci s extrémní výškou řezu a velkou šířkou řezu je určena nová pila FELDER FB 710. Má přesný broušený stůl z masivní šedé litiny o rozměrech 700 x 840 mm. Ten  lze navíc prodloužit na třech stranách, čímž vznikne dostatečně velká plocha pro uložení velkoformátových obrobků. Společně se zesíleným stojanem pohlcujícím vibrace zaručuje stůl stroje dokonalou stabilitu. Dokonce i při pracích s maximální řeznou výškou 410 mm se dosahuje přesného výsledku.  Motor o výkonu 5,5 PS umožňuje rychlost otáčení válečků 800 ot./min. Snadno namontovatelné přípravky pro vykružování a pásové broušení přispívají k tomu, že nová pásová pila Felder je skutečně všestranný pomocník. Výměna  pilového pásu je rychlá, jednoduchá a pohodlná.

Felder se zabývá také produkcí odsávačů. K novinkám patří model AF 16 s ventilátorem na vstupu. Jde o mobilní odsavač s ocelovým kolem ventilátoru a maximálním odsávacím výkonem při malých rozměrech.  Vyznačuje se vysokým komfortem obsluhy díky rychlé výměně odpadního pytle. Materiál použitý pro filtrační vak je určen i pro odsávání vzduchu s vysokým podílem prachu. Tento model má konstrukci z ocelového plechu a vyniká dlouhou životností a odolností proti zkrutu.

Datum: 22.10.2015 9:51:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště