Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
21.-23.10. 2020

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

TOS Svitavy představil novinku – hoblovací a profilovací frézku

 

Novinku čtyřstrannou hoblovací a profilovací frézku 650.4 s dvoustranou 650.3 prezentovala na veletrhu WOOD-TEC v pavilonu V TOS Svitavy a.s.  Firma má 65 letou tradici. V současnosti se zabývá dvěma  základními výrobní programy, a to výrobou dřevoobráběcích strojů a výrobou sklíčidel.

TOS Svitavy nabízí ucelenou řadu jednohřídelových a dvouhřídelových pil se škálou modifikací podle konkrétních požadavků zákazníků. Nejžádanější je vybavení s přestavitelnými pouzdry, zesílené provedení s motorem o výkonu 90 kW a provedení s dalším vstupním poháněným přítlačným válcem. Výhodou jsou poháněné horní válce. Nabídku doplňují krátící pily, hoblovací a frézovací truhlářské stroje. Novinka, prezentovaná na WOOD-TECu, je frézovací stroj FWH 650 vyvinutý jako řešení pro opracování masivních hranolů. Stroje jsou vhodné i do linek na zpracování polotovarů pro dřevostavby (KWH a BSH profily). Zájem ze stran návštěvníků expozice předčil očekávání firmy.

Čtyřstranná hoblovací a profilovací frézka je určena pro sériovou výrobu palubek, obkladů, podlahovek, opracování hranolů při výrobě zahradního programu, dále k opracování těžkých hranolů a lepeného programu jako jsou KVH a BSH hranoly. Maximální šířka obráběného dílce dosahuje 650 mm a jeho výška při dvoustranném opracování 300 mm a při čtyřstranném 250 mm. Minimální šířka obráběného dílce je při čtyřstranném opracování 80 mm. Minimální délka vkládaného materiálu dosahuje 1800 mm. Frézka má regulovatelný posuv pomocí frekvenčního měniče. Na bočních jednotkách lze použít profilové nástroje o průměru 140 až 200 mm.

V expozici je také k vidění stavebnicový manipulační systém DWS, který zaručuje zvýšení výkonnosti rozmítacích pil, snižuje námahu při vkládání materiálu a zvyšuje bezpečnost obsluhy. DWS je součástí stavebnice středně těžké řady manipulačních zařízení dodávaných firmou TOS Svitavy. Usnadňuje vkládání rozmítaného řeziva do rozmítacích pil. Vkladač je vybaven vlastním pohonem řízeným frekvenčním měničem s plynule nastavitelnou posouvací rychlostí. Přímý směr vložení polotovaru do stroje je zaručen dvojicí hnaných ozubených kotoučů. Přítlak je ovládám elektricky řízeným pneumatickým válcem. Přítlačnou sílu je možné citlivě regulovat regulací výstupního tlaku z úpravné jednotky vzduchu. Regulace rychlosti spouštění ramen se provádí škrtícími ventily na válci. Při použití s rozmítacími pilami řady PWR a dopravníky DWS 1 lze vytvořit poloautomatický rozmítací uzel. Rychlost vkladače je řízena rychlostí podávacího pásu v rozmítací pile. Po navedení řeziva do pily se přítlak automaticky zvedne do výchozí polohy.

Obsluha zkoriguje polohu řeziva na vstupním dopravníku podle naváděcího laseru umístěného na pile a následně stiskem tlačítka spustí přítlačný mechanismus. Ten se postará o vložení polotovaru do stroje. Při použití vkladače je eliminována značná část námahy při vkládání. Obsluha stojí bezpečně mimo osu pracovního prostoru stroje. Nasazením vkladače vzroste značně produktivita práce. Výhodou je snadná instalace k jakékoliv rozmítací pile a malá energetická náročnost.

Zvlášť pro rozmítání tvrdého nebo zmrzlého dřeva firma nabízí modifikovanou pilu PWR 421 - 4R. Oproti standardnímu provedení se liší pilovou hřídelí uloženou v pěti ložiscích, motorizací o výkonu až 90 kW a čtvrtým rýhovaným válcem přidaným na vtahování. Horní přítlačné válce výrazně zvyšují životnost podávacího pásu. Dalším novým produktem je omítací pila OB-II a OB II M, která je určena pro oboustranné vysokorychlostní omítání desek. Je vybavena vstupním a výstupním stolem a přesuvným ovládacím panelem, z kterého lze nastavit optimální omítaný rozměr už z místa manipulace s deskou. Možnost rychlého nastavení omítaného rozměru pro každou desku významně zvyšuje ekonomické využití stroje.

Firma zaměstnává kolem 170 zaměstnanců a vyváží do 50 zemí světa. Největší tržby jsou realizovány v těchto zemích: Německo, Polsko, Slovensko, Holandsko, Skandinávie, Kanada, USA a Velká Británie, Rusko, Bělorusko, Ukrajina. Firma disponuje vlastními kapacitami pro výzkum a vývoj. Všechny stroje jsou vyráběny s jednoduchým nebo NC řízením s možností dodání v různých variantách provedení. Stroje jsou robustní konstrukce. TOS Svitavy, a.s. provádí zpracování kompletních technologických projektů a studií včetně realizace.

Datum: 22.10.2015 13:58:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště