Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
21.-23.10. 2020

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Společnost HOUFEK nabízí stroje jak pro menší firmy, tak pro průmyslové použití

 

Velkou expozici na veletrhu WOOD-TEC v pavilonu V má firma HOUFEK a.s. Prezentuje v ní modrou řadu obráběcích strojů  pro malé a střední firmy a šedou řadu pro průmyslové použití. Velké zastoupení mají také CNC centra.

Jde o CNC centrum ORION, MERCURY plus, SCORPION a TITAN. Jedná se o vysoce produktivní obráběcí centra, vyznačující se univerzálností, spolehlivostí, přesností obrábění a vysokou tuhostí konstrukce. První CNC stroj byl představen v září 2007 v Brně na veletrhu WOODTEC. Jednalo se o představitele řady MERCURY, která je prvotně určena pro CNC obrábění nábytkových dílů, okenních rámů, dveří, schodů, schodnic, součástí interiérů apod. do max. výšky obrobku 300mm. Tyto stroje mohou nabídnout obrábění ve třech nebo čtyřech osách v řadě různých modifikací „ušitých na míru“ konkrétnímu zákazníkovi. Vybírat lze rovněž ze široké řady příslušenství. Charakteristickým rysem je konzolová konstrukce příčníku (ramene).

Další CNC stroje jsou z řady ORION, kategorie Profi. Tato centra jsou rozměrově nejmenší a cenově nejdostupnější, určená především drobným živnostníkům začínajících s CNC obráběním. V základním provedení se jedná o tříosé obráběcí centrum s konzolovým nebo rastrovým stolem a ruční výměnou nástrojů. Stroj je určen pro výrobu nábytkových dílů, okenních rámů, dveří, schodů, schodnic, součástí interiérů apod. do výšky obrobku max. 150mm. Charakterizuje je rovněž konzolová konstrukce příčníku (ramene). Základní konstrukce stroje je tvořena svařenci z plechových výpalků, které jsou následně žíhány ke snížení vnitřního pnutí a obrobeny. Pro lepší tlumení vibrací je základní konstrukce podstavce vyplněna betonem, čemuž odpovídá i hmotnost stroje cca 3,8 t. Charakteristickým rysem je konzolová konstrukce příčníku (ramene).

Centrum je vybaveno moderním řídícím systémem SIEMENS SINUMERIC 840 D – SL

Tento řídící systém spolupracuje s celou řadou CAD systémů, které se běžně používají v konstrukční praxi (Auto CAD, SOLID WORKS, PRO-E, atd.) a umožňuje programování pomocí parametrů nebo maker, import dat z CAD systémů pomocí DXF souborů a grafickou simulaci průběhu opracování. Graficky lze zobrazovat rozmístění konzolí s upínacími bloky, typy nástrojů, zásobníky nástrojů a další. Pracovní prostředí řídícího systému je zobrazováno na LCD monitor umístěný ve skříni rozvaděče. Po naprogramování lze stroj ovládat pomocí přenosného ručního ovladače.

Řada SCORPION je v základním provedení tříosé obráběcí centrum s rastrovým stolem a automatickou výměnou nástrojů, určené především pro výrobu nábytkových dílů a formátování deskových materiálů do max. výšky 150mm (optimální využití plochy materiálu pomocí funkce Nesting). Charakteristickým rysem je portálová (mostová) konstrukce příčníku. Centrum se používá na opracování masivu, kompozit a plastu. Základní konstrukce stroje je tvořena svařenci z plechových výpalků, které jsou následně žíhány ke snížení vnitřního pnutí a obrobeny. Centrum je vybaveno moderním řídícím systémem SIEMENS SINUMERIC 840 D – SL. Tento řídící systém spolupracuje s celou řadou CAD systémů, které se běžně používají v konstrukční praxi (Auto CAD, SOLID WORKS, PRO-E, atd.) a umožňuje programování pomocí parametrů nebo maker, import dat z CAD systémů pomocí DXF souborů a grafickou simulaci průběhu opracování. Graficky lze zobrazovat rozmístění upínacích bloků, typy nástrojů, zásobníky nástrojů a další. Pracovní prostředí řídícího systému je zobrazováno na LCD monitor umístěný ve skříni rozvaděče. Po naprogramování lze stroj ovládat pomocí přenosného ručního ovladače.

Nejvyšší stupeň CNC strojů představují centra řady TITAN. Jedná se o moderní pětiosé stroje osazené dvouosou hlavou vlastní konstrukce. Stroj je určen pro obrábění tvarově složitých nábytkářských dílů, dřevěných nebo polystyrénových modelů pro slévárny kovů apod. Charakteristickým rysem je portálová (mostová) konstrukce příčníku, který je poháněn servomotory v režimu zvaném „spodní gantry“. Centrum je vybaveno moderním řídícím systémem SIEMENS SINUMERIC 840 D – SL.Tento řídící systém spolupracuje s celou řadou CAD systémů, které se běžně používají v konstrukční praxi (SOLID WORKS, PRO-E, atd.) Pracovní prostředí řídícího systému je zobrazováno na LCD monitor umístěný v pojízdném panelu. Po naprogramování lze stroj ovládat pomocí přenosného ručního ovladače.

Pro malé a střední firmy jsou určeny spodní frézky, brusky na broušení hran s rádiusem.

Například frézky na dřevo společnosti Houfek jsou robustní profesionální frézovací stroje, které mají jedinečné vlastnosti. Díky preciznímu materiálovému zpracování jsou frézy na dřevo vysoce kvalitní a spolehlivé. Firma dodává srovnávací, kombinované a tloušťkovací frézky. Ty jsou používány k úběru vrstvy dřeva z jedné (horní) strany materiálu.

Spodní frézky jsou pak ideální stroje pro řemeslníky, kutily i truhláře. Jejich obsluha je snadná a velmi bezpečná. Pohon stroje je vybaven indikací nastavených otáček. Navíc lze spodní frézky vybavit naklápěním vřetene a bočním čepovací vozíkem.   

K vyhledávaným produktům patří také širokopásové brusky. Jejich konstrukce je optimalizována s ohledem na univerzálnost použití, snadnou a bezpečnou obsluhu a výhodnou cenu. Stavebnicová konstrukce stroje umožňuje zákazníkům volbu ideálního vybavení s ohledem na předpokládané využití. Širokopásové brusky jsou univerzální stroje určené pro broušení masívu, dýhovaných povrchů, MDF nebo podkladových tmelů a laků apod. Zajímavá je například nejmenší širokopásová bruska klasické konstrukce, která se řadí mezi nejmenší širokopásové brusky vůbec, přičemž její výkonnostní parametry mezi nejmenší zdaleka nepatří. Vyznačuje se snadnou bezpečnou obsluhou a univerzálností. Malé rozměry společně s výhodnou cenou jsou hlavní přednosti tohoto stroje. S ohledem na pracovní šíři stroje je Pony vhodná pro malé truhlářské provozy nebo k obrábění (kalibraci a dokončovací práce) menších dílů z masivního dřeva.

Společnost HOUFEK a.s založil v roce 1991 Ing. Jaroslav Houfek. Původně se jednalo o malou dílnu na výrobu jednoduchých dřevoobráběcích strojů. Dnes firma sídlí v městě Golčův Jeníkov, na samé hranici kraje Vysočina. V začátcích vyráběla firma především pásové brusky. Originalita, kvalita dílenského zpracování a technická jedinečnost dřevoobráběcích strojů vyvolávala zvyšující se poptávku po strojích firmy Houfek na českém trhu a postupně i v zahraničí.

Datum: 22.10.2015 9:51:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště