Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
21.- 23.10.2020 CANCELED

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Špičkové nástroje z produkce firmy STARK

 

Společnost STARK SpA představí na veletrhu WOOD-TEC zcela unikátní nástroj na výrobu minicinkového spoje JOINTEX vyvinutý ve spolupráci s Univerzitou v Terstu. Novinka je osazena noži, které jsou vyrobené metodou MIM ( Metal Injection Molding). Jde o metodu, jež kombinuje flexibilitu práškové metalurgie s možnostmi tvarové složitosti vstřikování plastů s novým druhem vysoce odolného PVD povlaku, který garantuje nejvyšší výkon. Další předností je přesný upínací systém využívající patentovanou speciální geometrii nožů, zadní bezproblémové upínání nožů, zvětšený prostor pro odvod velkého množství třísek vznikajících při frézování vysokými posuvy, provedení s 12-ti zuby ( z=6+6 na ø250mm ) pro extrémní zatížení při posuvové rychlosti až 6 cyklů/minutu!

Za pozornost v expozici Ing. Jindřich Novotný – STARK CZ stojí také nové řady pilových kotoučů EVOLUTION a FUTURFIX. EVOLUTION jsou nové odhlučněné pilové kotouče s pochromovaným tělem. Pochromování zajišťuje antikorozní ochranu těla kotouče, umožňuje lepší odvod třísek a brání nalepování třísek na tělo kotouče. Tlumící spirály na tělech kotoučů jsou navíc vyplněny speciální pryskyřicí, která jednak snižuje vibrace při řezání, a tím zajišťuje vyšší kvalitu řezání i snižuje hladinu hluku při řezání.

Odlišné řešení od tohoto systému je FUTURFIX, kdy je ochranná vrstva na bázi PVD povlaku nanesena hlavně na zubech. „Správným technickým významem slova "povlak" míníme PVD ( Physical Vapour Deposition ) metodu vakuové depozice tenkých vrstev pevných prvků užívanou v hojné míře firmou STARK při výrobě pilových kotoučů na kov a nyní také ve spojení s pilovými kotouči na řezání deskového materiálu v dřevozpracujícím průmyslu. Řešení spočívá v povlakování ve vlastních povlakovacích zařízeních prvky na bázi TiAlN . Titan sám o sobě je velice tvrdý, chrání zuby a prodlužuje tak životnost kotouče při řezání. Po naostření (na čele a na hřbetě) zůstává povlak stále na bocích zubů. Protože samotný povlak má nižší koeficient tření než slinutý karbid, dochází tak kromě efektu přímé ochrany slinutého karbidu k významnému snížení tření a tím k dalšímu výraznému prodloužení životnosti. Tím, že je ochranná vrstva TiAlN deponována i na těle kotouče, nedochází k nalepování třísek na tělo kotouče a zlepšuje se tím kvalita řezání. Systém FUTURFIX představuje řešení o řád výše než systém EVOLUTION a zejména s ohledem na stále se zvyšující cenu slinutého karbidu nalezne jistě v krátké budoucnosti široké uplatnění,“ vysvětlil majitel firmy Ing. Jindřich Novotný, která je výhradním zástupcem STARK SpA v České republice.

STARK představí také nový nástrojový systém na výrobu dřevěných a dřevohliníkových oken MULTI-WINDOW 78-92, který je určený pro malé výrobce a zahrnuje možnost výroby dřevěného okna IV 78 a IV 92 + dřevohliníkového okna HA 78 a HA 92. Nebude chybět inovovaná řada fréz s hydroupínáním - rozšíření rozměrových řad s ohledem na nové typy hoblovacích strojů a čtyřstranných frézek.

Rodinná firma Ing. Jindřich Novotný je pravidelným vystavovatelem veletrhu Wood-Tec. V ČR zastupuje STARK SpA - předního světového výrobce dřevoobráběcích nástrojů , pilových kotoučů na kov a kotoučových nožů na papír, karton a plastické hmoty.

Datum: 12.8.2015 13:55:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště