Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOOD-TEC
---

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

SMARTeye - odsávání, které funguje a šetří samo

 

Zvyšování cen energií nutí provozy hledat nová řešení úspor při zanechání stejného výkonu. Na veletrhu WOOD-TEC představí společnost GreMi KLIMA CZ nový systém SMARTeye, který nabízí řešení v úspoře provozních nákladů při odsávání pilin při obrábění dřeva. Systém optimalizace odsávání, který vyvinula společnost GreMi KLIMA CZ, umí zajistit vysoký výkon a přitom šetří nejen cenu za elektrickou energii.

„V minulosti se při zapnutí odsávání i jednoho pracovního stroje spustil plný výkon ventilátoru. My umíme optimalizovat tuto spotřebu prostřednictvím motorických klapek SMARTeye. Systém se v případě potřeby sám spustí, sám zastaví, nastaví otáčky odsávacího ventilátoru, kdy dochází k úspoře energie, bezpečně otevře a zavře motorické klapky v potrubí. Inteligentně reaguje na spuštění nebo přerušení provozu kteréhokoliv odsávacího stroje, změnu výrobní zátěže nebo jiné řídící parametry,“ uvedl David Kraviec, ředitel pobočky Třinec.

Systém lze propojit s ostatními prvky odsávání. Dle potřeby provozu lze nastavit interval regenerace filtračních hadic, chod šnekových, rotačních podavačů a ostatních prvků odsávacího systému. Motorické klapky SMARTeye jsou vhodné jak pro nové, tak pro stávající provozy. Výhodou systému je výrazné snížení spotřeby elektrické energie až o 59% oproti nominální hodnotě příkonu, eliminace prudkého nárůstu odběru proudu po započetí pracovní směny, snížení hlučnosti, opotřebení ventilátoru a dalších zařízení i nákladu na vytápění atd.

Společnost GreMi KLIMA byla založena v roce 2004. Od roku 2007 působí v oblasti odsávání a zpracování  dřevního odpadu. Nabízí komplexní řešení zpracování dřevního odpadu od určení vzniku a množství odpadu přes jeho odsávání, transport, filtraci, až po jeho uskladnění. Také zabezpečí zpracování vzniklého odpadu jako zdroj energie při vytápění výrobních prostor nebo jako zdroj tepla pro sušárnu dřeva.

„Díky zkušenostem a kvalitě se naše společnost dostala během krátké doby do podvědomí nejen truhlářských provozů, ale pomocí vlastní inteligentní regulace spotřeby elektrické energie ventilátorů, působí  i ve strojírenské a automobilové oblasti. Díky této regulaci jsme schopni provozům reálně ušetřit ročně tisíce až statisíce korun nejen za elektrickou energii,“ dodal Kraviec.

Datum: 16.9.2013 11:05:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště