Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
21.-23.10. 2020

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

ROJEK prezentuje především inovované stroje řady EURO 9

 

Firma ROJEK prezentuje ve své expozici v pavilonech V inovované výrobkové řady dřevoobráběcích strojů řady EURO 9 a standardní stroje INASTRY 9. Jde o komplexně inovované výrobky ze výrobního závodu Kostelec nad Orlicí. V pavilonu F pak má firma umístěnu expozici tepelných kotlů.

„Naše dřevoobráběcí stroje jsou vyráběny pouze z komponent českých firem. Jedná se především o formátovací pily, spodní frézky, srovnávací frézky, kombinované stroje apod. Tato zařízení jsou určena pro menší a střední dílny,“ uvedl Evžen Rojek, jednatel firmy.

Jde například o svislou stolní frézku  FSN 300 A EURO 9, jejichž konstrukce prošla řadou technických inovací, které zvyšují užitné vlastnosti tohoto stroje. Kvalitní dílenské zpracování řadí tuto svislou spodní frézku mezi nejlepší ve své třídě. Oblíbená je především mezi drobnými řemeslníky. Již ve standardu je vybavena formátovacím stolem s velmi přesným a tuhým uložením na kuličkách v kaleném vedení. Uložení vřetena v robusním naklápěcím litinovém tělese je zárukou přesnosti, tuhosti a spolehlivosti. Stroj je standardně vybaven kolem naklápění s indikací úhlu, formátovacím stolem CV 310/1 m, nosným krytem MORI a dřevěnými pravítky, krátkým úhlovacím pravítkem 900 mm s dorazem a upínačem formátovacího stolu - jednosloupkový excentr.

Do nové řady patří formátovací pila PK 250 A EURO 9. „Konstrukce stroje prošla řadou technických inovací, které zvyšují užitné vlastnosti tohoto stroje. Kvalitní dílenské zpracování řadí tuto pilu mezi nejlepší ve své třídě. Již ve standardu je vybavena formátovacím stolem lety prověřená konstrukce s minimálními náklady na údržbu, velmi přesné a tuhé provedení s uložením na kuličkách v kaleném vedení. Pilová mechanika zavěšena v robusním litinovém tělese s předřezem poháněným samostatným motorem je zárukou přesnosti a spolehlivosti,“ konstatoval Rojek. Ke standardnímu vybavení stroje patří kolo naklápění s indikací úhlu, prodloužení litinového stolu, formátovací stůl CV 360, krátké úhlovací pravítko 900 mm s dorazem, upínač formátovacího stolu - jednosloupkový excentr, litinový držák podélného hliníkového pravítka s mikroposuvem a prodloužení šíře řezu 800 mm s odsáváním a jeho propojením.

Inovovaná je i svislá stolní spodní frézka FSN 550 A EURO 9, jejichž konstrukce vyniká precizním dílenským zpracováním. Stroj je určen především pro profesionální výrobu. Má litinový koš vřetena s motorem o výkonu 4 kW - vysoká tuhost a výkon. Do jeho výbavy patří naklápěcí vřeteno standardně průměru 30 mm, frézovací kryt s odsávací hubicí průměru 120 mm včetně hliníkových pravítek, hliníkový posuvný stůl délky 1,2 m - vhodný jak pro profilaci, tak pro čepování, krátké úhlovací pravítko do 90 cm a upínací excentr. Na přání pak může být doplněn motorem 5,5 kW / S1, elektronickou indikací otáček, frézovacím krytem CPS (na oblouky) KOALA, hliníkovým posuvným stolem délky 2 m, rozšířeným posuvným stolem o podpěrný rám 870 x 630 mm a výměnným vřetenem, což umožňuje širokou variabilitu stroje.

V řadě standardních strojů INDUSTRY 9 pak je zájem ze strany zákazníků o formátovací pilu  PF 300 L INDUSTRY 9. Jde o kotoučovou horizontální pilu s předřezem.  I tento stroj prošel řadou technických inovací, které zvyšují jeho užitné vlastnosti. Kvalitní dílenské zpracování řadí tuto pilu mezi nejlepší ve své třídě. Již ve standardu je vybavena formátovacím stolem lety prověřená konstrukce s minimálními náklady na údržbu, velmi přesné a tuhé provedení s uložením na kuličkách v kaleném vedení. Pilová mechanika je zavěšena v robusním litinovém tělese s předřezem poháněným samostatným motorem je zárukou přesnosti a spolehlivosti.

V expozici firma ROJEK prezentuje také v řadě INDUSTRY 9 frézky. Například srovnávací frézku Planer, která je vybavena čtyřmi noži a jejíž maximální šířka srovnávání činí 400 mm. Délka stroje je 2600 mm a je vybaven motorem 5,3/7,5 kW. Dále tloušťkovací frézku se čtyřmi noži, která dosahuje šířku tloušťkování 630 mm a maximální výšku tloušťkování 300 mm. Tento stroj je vybaven motorem 5,5/7,5 kW.

Rodinná akciová společnost ROJEK dřevoobráběcí stroje má více než 90tiletou strojírenskou tradici. Firmu založil pan Josef Rojek v roce 1921, který s kvalitními klasickými dřevoobráběcími stroji vlastní konstrukce úspěšně prosperoval, a to i v období hospodářské krize v letech válečných. Tradici přerušil až rok 1948, lze připomenout, že mnohé stroje z té doby jsou dodnes funkční a stále se hojně používají. Rodinnou firmu obnovil jeho vnuk Mgr. Jiří Rojek v roce 1991. Nyní patří tato společnost k významným světovým výrobcům v tomto oboru a má trvalé obchodní zastoupení ve více než 65 státech světa. Vyráběné dřevoobráběcí stroje a tepelnou techniku prezentujeme na významných světových veletrzích a zájem o výrobky ROJEK neustále roste.

Datum: 21.10.2015 14:45:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště