Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
21.-23.10. 2020

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Jak krásně drásat dřevo

2.11.2017

Palubky nebo dřevěné obklady, které vypadají, že slouží už mnoho desetiletí, letí. Obliba antik či rustikálního vzhledu je stále aktuální. Jak rychle a efektivně docílit „použitého“ vzhledu čerstvého materiálu, aby dřevo pak opravdu mnoho let vydrželo? Odpovědí může být novinka společnosti Panas, kterou vystavuje na veletrhu WOOD-TEC: strukturovací širokopásová bruska SCM– model DMC SYSTEM. Společnost ji nominovala do exponátové soutěže WOOD-TEC Award a odnesla si mimořádné ocenění poroty.

Jak krásně drásat dřevo

Veletržní fórum odborníků řešilo trendy ve zpracování dřeva

1.11.2017

Dřevo je pro Českou republiku strategickou surovinou, shodli se účastníci diskusního fóra na veletrhu WOOD-TEC. Skeptičtěji hodnotili možnosti širšího uplatnění technologií 4.0 ve dřevozpracujícím průmyslu. V řadě podniků je podle nich limituje nedostatek kvalifikovaných pracovníků.

Veletržní fórum odborníků řešilo trendy ve zpracování dřeva

Spoj, který se nepohne ani o píď

1.11.2017

Hned čtyři exponáty přihlásila do prémiového ročníku soutěže WOOD-TEC Award společnost Festool CZ. Do boje šla její kapovací pila, akumulátorová bruska nebo speciální brusný talíř, ale zvítězila ta nejmíň nápadná věc. Když si ale systém úhlových a plošných svorníků Domino prohlédnete a necháte si jej zasvěceně vysvětlit, pochopíte proč.

Spoj, který se nepohne ani o píď

Dávají strojům chytrost a truhlářům nové možnosti

1.11.2017

My používáme smartphony, žijeme s moderními technologiemi… Proč by to ve 21. století neměly umět i tradiční stroje, třeba v truhlárně, kde vyrábí „postaru“ okna? Aby čepovací a profilovací stroje, vrtačky a dlabačky fungovaly trochu inteligentněji, přišel český výrobce SOUKUP s.r.o. s projektem Crafter-Versa. Vytvořil takříkajíc kompletní malou oknařskou dílnu. Spojil k sobě svůj obráběcí stroj Crafter a vrtací stroj Versa, které navíc řídí software IPC Beckhoff, třeba hned z vedlejší kanceláře a jednoduše načítá výrobní data z vlastního nebo externího programu na projektování okenních zakázek.

Dávají strojům chytrost a truhlářům nové možnosti

Druhý den veletrhu se projevil zvýšený zájem návštěvníků

1.11.2017

Zatímco první den veletrhu WOOD-TEC 2017 proběhl také ve znamení oficialit, druhý den patřil odborným návštěvníkům, kteří hned od časného dopoledne zaplnily obě haly, v nichž je WOOD-TEC umístěn. Ve WOOD-TEC Aréně probíhal i dnes doprovodný program, se zájmem návštěvníků se setkal blok přednášek o automatizaci a robotizaci dřevařské výroby.

Druhý den veletrhu se projevil zvýšený zájem návštěvníků

BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

1.11.2017

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou přístroje řady BeA Autotec přímo zabudovány do výrobních linek a robotizovaných pracovišť. A jsou to právě nové technologie, které patří k hlavním lákadlům letošní veletržní expozice.

BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

PILART: V „Chytré dílně“ vyrobíte sestavu nábytku za 30 minut

1.11.2017

Společnost PILART prezentuje na letošním veletrhu WOOD-TEC několik novinek, mezi nimi i tzv. Chytrou dílnu, která představuje revoluční řešení pro efektivní výrobu nábytku. „Jedná se o CNC centrum od firmy HOLZ-HER s označením NEXTEC, které má přímo v sobě nahrané programy na výrobu korpusového nábytku. Pomocí jednoduchých kroků se dají vyrobit sestavy nábytku řádově do 30 minut,“ říká David Dvořáček, jednatel společnosti PILART, která je výhradním zástupcem společnosti HOLZ-HER pro Českou republiku.

PILART: V „Chytré dílně“ vyrobíte sestavu nábytku za 30 minut

Dřevo versus imitace

1.11.2017

Současné trendy intriérového designu fandí dřevu, které dokáže prostor zútulnit a zateplit už jen svou vizuální přítomností. Aby nezůstalo pouze u vizuálna a dřevo z interiérů nevytlačovaly jeho imitace na jiných materiálech, měli by se zpracovatelé dřeva více věnovat prezentaci a marketingu, říká v rozhovoru designérka Iva Bastlová.

Dřevo versus imitace

Outsourcingem k vyšší efektivitě

1.11.2017

Čtvrtek bude na veletrhu WOOD-TEC nábytkářským dnem s bohatým programem přednášek, prezentací a také s poradenským centrem. Na detaily jsme se zeptali předsedkyně Klastru českých nábytkářů Lucie Haraslínové.

Outsourcingem k vyšší efektivitě

Vyhlášení výsledků WOOD-TEC Award

1.11.2017

Včera 31. října v 16 hodiny byly ve WOOD-TEC Aréně vyhlášeny výsledky soutěže WOOD- TEC Award. Ceny předávala obchodní ředitelka společnosti Veletrhy Brno Dana Maria Staňková s předsedy hodnotitelských komisí. Po skončení slavnostního ceremoniálu akce pokračovala jako neformální setkání.

Vyhlášení výsledků WOOD-TEC Award

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště