Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
21.-23.10. 2020

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Nová verze kmenové pásové pily firmy PILOUS

 

Novou kmenovou pásovou pilu CTR 750 představí tradiční vystavovatel veletrhu WOOD-TEC v Brně firma PILOUS- pásové pily, spol. s r.o. Jde o větší verzi legendárního modelu CTR 520, který zcela změnil přístup k prvotnímu zpracování dřeva pro malé uživatele. První na světě používá jako řezný nástroj bimetalový pilový pás na kov.

„Stejný pilový pás řeže bez úprav zubů všechny druhy dřeva při zachování maximální přesnosti. Odpadá tak zdlouhavé a technicky náročné broušení a rozvádění zubů, čímž se šetří náklady potřebné na zakoupení těchto zařízení. Bez jakýchkoli zkušeností umožňuje řezat dřevo v profesionální kvalitě při minimální pořizovací ceně,“ uvedl Jiří Jíša, vedoucí odbytu pil na dřevo.   Ve své expozici společnost dále představí kmenové pásové pily CTR 1000 HYDRAULIC, CTR 800 HYDRAULIC, CTR 710 S, CTR 750 E, CTR 520.

Firma PILOUS vznikla v roce 1994, kdy současně uvedla na trh první typ pásové na kov ARG 230, kterou majitelé sami montovali ve vypůjčené garáži. Stroj, který se v té době se vyznačoval velmi moderní koncepcí, byl vystaven téhož roku na MSV v Brně. „To, společně s příznivou cenou, znamenalo rychlý růst objednávek, a tím i celé firmy. Za peníze z první prodané pily se vyrobily další dva kusy, za tržby z nich se vyrobilo dalších pět kusů atd.  Již v následujícím roce firma vyráběla několik stovek strojů včetně nových typů.

Bouřlivý vývoj následoval i v dalších letech, kdy se každým rokem výrazně zvyšoval počet vyráběných typů, a tím i celkové množství vyrobených a prodaných strojů. Nyní je v nabídce kolem 40 typů pásových pil na kov od malých ručních pil až po vysoce produktivní průmyslové CNC automaty a součastná produkce dosahuje několika tisíc kusů strojů ročně. V roce 1997 firma PILOUS rozšířila svůj výrobní program o stroje na zpracování dřeva - kmenové pásové pily. Na trh byla uvedena první kmenová pásová pila, která svojí progresivní konstrukcí ihned zaznamenala ohromný úspěch. Od té doby i divize výroby pásových pil pro zpracování dřeva prošla velmi rychlým vývojem. Dnešní široký výrobní program kmenových pásových pil patří mezi absolutní světovou špičku, a to jak v kvalitě, tak v počtu vyráběných typů a celkové produkci.

Základem úspěchu a rychlého rozvoje firmy PILOUS byl od počátku maximálně kladený důraz na nejmodernější konstrukci a kvalitu strojů.  Použití nových technologií a postupů, společně s velmi robustním provedením strojů, designem a kontrolou kvality, zaručují jejich dlouhodobou životnost a přesnost řezu. Současná konstrukce pásových pil na kov a kmenových pásových pil na dřevo je na nejvyšší světové úrovni a v mnohém určuje trendy dalšího vývoje v této oblasti.

Jak u pásových pil na kov, tak u kmenových pásových pil na dřevo, je samozřejmostí široká nabídka pilových pásů špičkové kvality a bohatého příslušenství. Výrobky firmy PILOUS jsou přibližně z 90 procent exportovány do zhruba 50 zemí všech kontinentů. Pásové pily na kov mimo jiné naleznete např. i ve vesmírném středisku NASA nebo Bajkonur, atomové elektrárně Dukovany, u výrobce hodinek ROLEX, na ropných plošinách nebo na zaoceánských lodích. Kmenové pásové pily na dřevo kromě náročných trhů v Evropě pracují spolehlivě i v krutých mrazech Sibiře  nebo extrémních podmínkách Afriky, Jižní Ameriky či Asie.

Datum: 20.9.2013 10:59:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště