Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
21.-23.10. 2020

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Nástroje pro Eurookna i historická okna

 

Novou řadu okenních nástrojů, převážně s přestavitelnou šířkou, prezentuje na veletrhu WOOD-TEC v pavilonu V firma RH+ dřevoobráběcí nástroje. Zareagovala tak na normové požadavky nového okenního programu EURO.

Nástroje mají mnoho vylepšení oproti klasickým. Umožňují mimo jiné zasklívací polodrážku 23 mm, zámkovou nebo odřezávanou zasklívací lištu, osazení bezpečnostního kování do levého křídla, výrobu dvoubarevných oken se skrytím barevného přechodu, použití několika typů okapnic, použití speciálních zaoblovacích předřezů na všech vnitřních hranách apod. Nástroje jsou snadno použitelné na obráběcích centrech. Všechny jejich sady jsou připraveny k tomuto použití a někdy se osazují bez úprav. U některých strojů je pouze nutné změnit stavební výšku a upravit pouzdra. U každé sady je také možnost zvolit zámkovou nebo odřezávanou lištu. Ta je výrobně jednodušší, ale v případě jejího zvlnění vznikne nevzhledná tmavá spára proměnlivé výšky. Zámková lišta toto riziko vylučuje, ale při frézování na univerzálním stroji je podstatně pracnější než odřezávaná.

Zajímavým exponátem je nová fréza, která je z ocelového tělesa, a jsou v něm umístěny dvouzubé žiletkové frézy. Nástroj se používá především u oken památkových objektů, kde se často žádá napodobení sklenářského tmelu na venkovní straně křídla a zároveň zasklení izolačním dvojsklem.  Nalehávka napodobuje tmel, historický charakter dodá oknu zasklívací lišta, profilovaná podle přání památkářů. Nastavitelná šířka zasklívací drážky a proměnlivá šířka lišty umožňují tímto nástrojem splnit téměř každé přání. Památkáři totiž požadují stále více špaletová okna pro památkové zóny při rekonstrukci historických objektů. Dodržet stejný ráz budovy je ovšem složité. O tyto nástroje je stále větší zájem, neboť se více dbá o rekonstrukce starých objektů.

Novinkou je fréza na nekonečný spoj. Jde o cinkovací čtyřzubé frézy s upínanými HSS noži. Nástroj slouží k podélnému spojování dřeva. Skládáním nad sebe lze vytvořit libovolnou výšku spoje. Spirální výbrus nožů zajišťuje neměnný profil ve dřevě bez ohledu na počet ostření. Nože se po ostření ustavují v přípravku. Fréza je v provedení ocelové těleso a HSS nože. Šířka jedné sekce dosahuje 26 mm. Pracovní průměr je 160 mm (zub 10) nebo 170 mm (zub 15). Upínací průměr činí 50 mm. Novinkou jsou i zaoblovací frézy Multiradius R 2-3-4-5, u kterých se rádius mění pouze otočením žiletky.

Firma RH+ se věnuje výrobě nástrojů pro spodní a vícestranné frézky. Ty se používají zejména ve stavebním truhlářství. Záruční lhůta pro všechny nástroje je 24 měsíců od data prodeje. Nevztahuje se však na běžné otupení a provozní opotřebení nástrojů. Firma dodává také univerzální hlavy s tvarovými noži, frézy na dveře a nábytková dvířka, univerzální frézy, nástroje na horní CNC frézky, dlabací vrtáky záhlubníky, sukovníky, dále kotoučové pily, hoblovací nože apod.

Datum: 22.10.2015 13:58:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště