Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOOD-TEC
29.10. - 1.11. 2019

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Nábytkářský průmysl v ČR představuje špičkovou evropskou úroveň

 

Nábytkářský průmysl, který je z větší části přímo navázán na průmysl stavební, se ekonomické krizi také nevyhnul. Postupný pokles prodeje nábytku od roku 2008 je přitom jedním z hlavních signálů útlumu stavebních činností v České republice, a to prakticky ve všech kategoriích, především při vybavení kanceláří a bytových jednotek – právě v důsledku hospodářské recese.

Hlavní potenciál českých výrobců je dostupnost základního materiál (přířezy, dřevotřískové desky, dýhy, hranoly aj.), který pochází z tuzemska. Dále je to unikátnost českých výrobců, zejména pak ohýbaný nábytek, ale také designové prvky jako je například kování či úchytky nebo zámky.  Z hlediska mezinárodní konkurence představují právě čeští výrobci v tomto oddílu špičkovou evropskou úroveň. „Tradiční, inovované či zajímavě designově řešené kování, zámky, spojovací prvky a jiné, se na veletrhu WOOD-TEC také prezentují. Vystavovatelé představí tyto výrobky v  pavilonu F,“ říká Miloň Mlčák.

Pro perspektivu odvětví nábytkářského průmyslu je důležité rozšiřování obchodních i kooperačních vztahů nejen na vnitřním trhu EU, ale i ve vztahu ke třetím zemím, zejména se zaměřením na Ruskou federaci. „Účast na veletrhu může být právě tím krokem k upevnění stávajících kontaktů, obnovení obchodních vztahů či získání nových kontraktů. V rámci mediální propagace veletrhu úzce spolupracujeme právě se zeměmi bývalé Ruské federace a novináři odborných časopisů a publikací nejen z těchto zemí  jsou zváni přímo na veletrh,“ doplňuje Miloň Mlčák.

Datum: 22.3.2013 13:47:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video


Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště