Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOOD-TEC
---

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Na veletrhu je velký zájem o malou linku na výrobu pelet a granulí

 

Novinku roku 2015 – zařízení na výrobu pelet a granulí MG 100 – Bonsai prezentuje ve své expozici na veletrhu WOOD-TEC v pavilonu V firma KOVO NOVÁK Citonice. Jde o malé zařízení na výrobu granulí a pelet z pilin, slámy, biomasy, papíru, šrotu apod. a je vhodné pro domácí použití.

„Vyslyšeli jsme přání mnoha našich zákazníků vyrobit zařízení, na kterém by si mohli sami z vlastních surovin vyrábět peletky na topení nebo granule na krmení. Ukazuje, že jsme neprohloupili, neboť od prvního dne veletrhu je v naší expozici pořád plno. Peletizační linka, kterou jsme vyvinuli vyniká naší vlastní jedinečnou konstrukcí a nemá svou velikostí a parametry na trhu u nás a v zahraničí obdoby,“ uvedl Petr Auer z firmy. Podle něho si za deset dnů lze pohodlně tímto způsobem zajistit palivo na celou topnou sezónu a dokonce si prodejem peletek vydělávat. Všechny nezbytné úkony potřebné pro výrobu pelet má linka zautomatizovány.

K přednostem linky na výrobu pelet MGL patří dokonalé skloubení síly granulační matrice, jejího provedení, průměru a velikosti granulačních kol, které umožňuje použít motor pro pohon granulačního lisu s příkonem pouze 5,5 kW. Zařízení se vyrábí v dalších třech modifikacích  MGL200, MGL400 a MGL600. Stroj má jedinečnou konstrukci dávkovacího šneku s uzavřenou násypkou. Stálá cirkulace zajišťuje přesné dávkování materiálu do granulačního lisu. Míchací zařízení promíchává dokonale peletované hmoty s vodou a párou nebo přídavnými komponenty, např. Ligninem, melasou, tukem apod. Jde vlastně o dva stroje v jednom.  Třídička pelet, ve které se průchodem vzduchu pelety rovnou i chladí. Přímý přenos výkonu z elektromotoru na lis je bez zbytečných ztrát. Výhodou linky je také snadné seřizování lisovacích kol a rychlá výměna lisovacích matric i snadná a jednoduchá obsluha, pro kterou postačuje pouze jeden člověk. Navíc stroj nepotřebuje mnoho prostoru, stačí pouze plocha 6 m2. Díly linky jsou snadno rozebratelné a znovu sestavitelné.

Podle Auera díky vlastnímu řešení dopravních cest, speciálního systému dávkování, míchání a chlazení, jsou všechny pohony efektivně využité a nepředimenzované. „Pečlivým zkoušením a testováním různě silných motorů jsme zjišťovali, na jakou minimální mez můžeme s jejich výkonem jít, aby zařízení spolehlivě fungovalo. Dalšího zefektivnění účinnosti bylo dosaženo přímým spojením peletizačního lisu s převodovkou a elektromotorem bez použití řemenového převodu. A vymyšlení třídičky granulí tak, aby se v ní při třídění granule rovnou i chladily. Velkou pozornost jsme věnovali vývoji peletizačního lisu, který spotřebovává víc jak polovinu el. příkonu a má na linkou vyráběné množství granulí rozhodující vliv,“ řekl.

K nízké energetické náročnosti granulačního lisu značně přispělo skloubení tloušťky granulační matrice, jejího provedení, průměru a velikosti granulačních kol. Pro provoz linky plně postačuje hlavní jistič 25A (MGL 200) a 40A (MGL 400). Peletizační linka obsahuje: Dávkovací šnek s uzavřenou násypkou, promíchávač hmoty, peletizační lis, třídičku pelet s chladičem, odsávání, el. Rozvaděč. Linky na výrobu pelet MGL 200, MGL 400 a MGL600 G lze použít pro granulaci pilin ze dřeva, slámy, biomasy, všeobecně granulaci potravinářských a krmivářských směsí, papíru, atd.

Kovo Novák na základě několikaletého vývoje zaměřeného na spalování pelet vyrábí i ekologická horkovzdušná kamna pro spalování biopaliv, především dřevěných peletek a obilí. Používají se především pro vytápění částí domů, kanceláří, chat, penzionů, hotelů, hospod i prostor k sušení apod. Rodinná firma Kovo Novák se od roku 1992 zabývá výrobou a prodejem zemědělské techniky a patří mezi největší výrobce zemědělské techniky v ČR. Od roku 1992 opustilo bránu firmy několik tisíc strojů, které pomáhají v práci českým zemědělcům. Od roku 2004 se firma začala zabývat vývojem zařízení pro ekologické spalování biopaliv a zařízením na výrobu pelet. V oblasti využití biopaliv firma získala v letech 2006 – 2011 několik českých i zahraničních ocenění. Má vlastním vývoj, konstrukci a výrobu.

Datum: 21.10.2015 16:07:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště