Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
-> 20.-22.10.2021

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

Inovovaná pila se předvádí v akci a zájemci rovnou nakupují

 

Vysokým výkonem a intuitivním ovládáním vyniká novinka značky PILOUS – vylepšená pásová pila CTR 1000 H 40 v provedení LX. Přímo v živém provozu si ji prohlédnete na volné ploše před pavilonem A2.


„Jedná se o inovovanou verzi nejprodávanějšího modelu pásové pily s hydraulickým příslušenstvím CTR 1000 H 40. Všechny inovace byly provedeny s cílem maximálního zvýšení produktivity a komfortu ovládání,“ říká Petr Mašek, spolumajitel společnosti Pilous – pásové pily, spol. s r. o. Pro rychlejší, pohodlnější a ergonomičtější ovládání je u verze LX ovládací panel osazen dvojicí joysticků, dotykovým displejem a je výškově nastavitelný. Nově nabízí automatický odklon předřezu, zvednutí ramene nad materiál po skončení řezu a snadné intuitivní ovládání na barevném dotykovém displeji. Stroj je osazen hydraulicky výškově stavitelnými upínači materiálu, výsuvnými úhelníky a novým systémem stahování materiálu. „Ovládání této inovované pily je intuitivnější. Určena je hlavně pro středně velké zpracovatele, které produkují kolem 15 až 25 kubíků za jednu směnu,“ upřesnil spolumajitel firmy Jarek Hudec. Zájemci si mohou novou verzi stroje prohlédnout přímo v provozu. Na volné ploše před pavilonem A2 se smí řezat, takže zákazníci pozorně sledují, jak pila pracuje, jaký mají prkna povrch a jak přesně je dodržen požadovaný rozměr. S výsledkem jsou natolik spokojeni, že někteří přímo na místě podepisují objednávky. „Na stánek přicházejí nejen zákazníci, kteří naše stroje už znají, ale i další zájemci. Prodali jsme tady už hodně strojů, takže jsme s účastí velmi spokojeni,“ říká Jarek Hudec.

Brněnská společnost nabízí vedle pásových pil na kov také dvacet typů kmenových pásových pil na dřevo se širokým uplatněním. Pily PILOUS se používají jak při řezání kmenů od  farmářů, tak při plně profesionálním, velkokapacitním zpracováni dřeva. Velikost sortimentu, kvalita výroby a inovací řadí tyto pásové pily mezi světovou špičku prověřenou dlouhodobou praxí v nejextrémnějších podmínkách. Výrobky značky PILOUS spolehlivě pracují v až 40 stupňových mrazech na Sibiři nebo naopak při vysokých teplotách a vlhkosti v džunglích Afriky, Asie nebo Jižní Ameriky.

„Nejmodernější trendy v konstrukci kmenových pásových pil představuje modelová řada CTR, která klade zvláštní důraz na maximální přesnost a dlouhodobou životnost stroje při minimálních vynaložených nákladech,“ popisuje přednosti výrobku Petr Mašek. „Všechny kmenové pásové pily se vyznačují ve své kategorii mimořádně robustním provedením a chytrými technologickými řešeními. Samozřejmostí jsou speciálně vyvažované motory pohonu pilového pásu, profesionální pohony a převodovky od renomovaných evropských výrobců, stejně jako elektrodíly nebo hydraulické příslušenství,“ dodává. Kmenové pásové pily na dřevo jsou koncipovány originálním stavebnicovým způsobem, který umožňuje snadnou výměnu nebo nastavení všech hlavních technologických uzlů a jejich jednotlivých částí. To výrazně snižuje náklady na údržbu, zkracuje servisní časy a snižuje tak doby odstávek ve výrobě. „Náš originální stavebnicový systém umožňuje kdykoliv dodatečnou instalaci požadovaného příslušenství, protože každá základní verze stroje obsahuje všechna potřebná úchytná místa. Ke všem strojům je velmi široká nabídka příslušenství, které usnadňuje a zrychluje obsluhu stroje a ovlivňuje jeho produktivitu,“ uzavírá Petr Mašek.

Datum: 2.11.2017 14:45:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště