Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

WOODTEC
21.-23.10. 2020

Mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl

ANKA M+N představuje na veletrhu nové modely úchytek, věšáků a dekorativních fólií

 

ANKA M+N spol. s r.o. prezentuje na veletrhu WOOD-TEC v pavilonu F řadu novinek z oblasti úchytek a věšáků i speciálních fólií vhodných do interiérů od rakouské firmy SIRO a její dceřinné společnosti SIBU. Ta je předním výrobcem dekorativních fólií špičkové kvality, které byly vyvinuty speciálně pro design interiéru, nábytku, koncepce obchodů, módu, architektonické a výstavní plochy.

Dekorativní fólie SIBU DESIGN jsou snadno aplikovatelné a nabízejí téměř neomezené možnosti použití. Dekorační fólie lze lepit na všechny typy povrchů bez nutnosti protitahu a velice snadno se formátují a udržují. „Jejich aplikace je jednoduchá, vyrábí se samolepicí nebo pro lepení. V tomto případě by měl být povrch suchý a rovný bez volných částí, prachu, nečistot, mastnoty, vosku a silikonu. Pro dosažení maximální adheze by měly být nenasákavé povrchy vyčištěny pomocí alkoholu (ethanol, isopropyl-alkohol). Samolepící (SA) fólie jsou pak vhodné pro nesavé podklady - aplikace na savé podklady je možná po penetraci plochy,“ uvedl Tomáš Mrtka autorizovaný distributor firmy.

Upozornil, že při použití MULTI-STYLE (MS) na vysoce savé povrchy jako jsou zdivo, sádrokarton a nepotažené dřevotřísky, se doporučuje použít SIBUKLE lepidlo. V případě SIBU desky bez lepidla (NA) u STRUCTURE-LINE (SL) a DECO-LINE (DM) fólií pak disperzní lepidlo SIBUKLE D22HV pro použití na porézní nebo velmi savé povrchy, jako jsou zdivo, sádrokarton a nepotažené dřevotřísky. Ideální teplota zpracování je v rozmezí od + 10 ° C až + 30 ° C. Desky by měly být aklimatizovány, což znamená, že by měly být před aplikací uvedeny na pokojovou teplotu (zamezení kondenzace na povrchu s lepidlem). „Zvýšení teploty o 10 ° C způsobí roztažení našich výrobků o cca 0,7 mm v délce 1m. Zpravidla se nechává cca 2-3 mm dilatační spára po okraji fólie! V případě vysoké okolní teploty nebo velkých teplotních výkyvů by měla být dilatační spára zvětšena nebo zvolen menší formát fólie. Pro zamezení tvorby vzduchových kaps se použivá ruční gumový váleček o šířce cca 170 mm,“ upozornil Mrtka.

Ve své expozici firma ANKA M+N prezentuje LEATHER-LINE program z povrchu z jedinečné syntetické kůže, které jsou v současnosti velmi módní a žádané. LEATHER-LINE produkty se dodávají v mnoha provedeních povrchů a nejmodernějších barev a neobsahují žádné stopy PVC. Řada zahrnuje klasické provedení, hladké kůže, verze kůže plazů, kožešiny, dekorativní švy a kožené povrchy v třpytivých metalických barvách.

Další dekorativní fólií je DECO-LINE. Program se skládá z fólií s efektem šumivého zrcadla v tandemu s módními kovovými a dřevěnými vzory. DECO-LINE produkty tvoří non-plus-ultra, ať už jde o oblast nábytku, veletrhů, prodejen, zobrazovacích či tištěných ploch a veřejných místností. K dostání jsou také fólie řady DECO-LINE ve vysoce oděru vzdorné kvalitě. Fólie typu Structure-line odvozují svůj nezaměnitelný design, ze směsi trojrozměrnosti a nejnovější barevné kombinace. Díky nabídce jak kovového, tak i dřevěného vzhledu nabízí řada Structure-line ideální produkt pro každý vkus.

V nabídce firmy je mimo jiné i MULTISTYLE program, jež zahrnuje zrcadlové a kovové povrchy se stylovým vzhledem mozaiky. „MultiStyle výrobky se vyznačují extrémní pružností, a proto jsou vhodné pro vysoce individuální druhy aplikace. Dokonce i zakřivené plochy nejsou žádným problémem pro naše fólie se vzhledem mozaikových zrcadel a proto řada MultiStyle je zkrátka nutností při dekoraci veřejných prostor,“ řekl Tomáš Mrtka.

V nabídce má firma přes 500 modelů úchytek, věšáků, knopek, mušlí a věšákových lišt SIRO, které se vyznačují se vysokou kvalitou zpracování a vlastním jedinečným designem od předních rakouských návrhářů. Úchytky SIRO se perfektně hodí do kuchyně, do koupelny, na skříně atd. Značka SIRO zaručuje vždy kvalitní zpracování všech svých produktů, a proto patří mezi nejžádanější kuchyňské úchytky na trhu. Ve své expozici prezentuje ANKA M+N mimo jiné kolekci ekonomicky výhodných plastových úchytek s galvanickým povrchem, které mají veškeré jiné vlastnosti jako úchytky kovové. Návštěvníci v expozici najdou i LED osvětlení SIRO.

Firma ANKA M+N je výhradním zástupcem rakouské firmy SIRO a SIBU pro Českou a Slovenskou republiku už více než 20 let.

Datum: 21.10.2015 14:19:00

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště