Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Výstava ČNB „Lidé a peníze“ bude i v Brně

 

Neobyčejná výstava „Lidé a peníze“, která prezentuje ucelený vývoj měny a financí v Čechách, je k vidění již několik let v České národní bance v Praze. Nyní ČNB připravila podobnou výstavu i v historických prostorách své pobočky v Brně na Roosveltově ulici. Na návštěvníky zde čeká přes 20 vitrin a grafických panelů s platidly i jejich padělky. A to v celé škále jejich vývoje – od naturální směny po moderní platidla.

Brněnská výstava Lidé a peníze byla slavnostně otevřena v minulých dnech za účasti nového guvernéra ČNB pana Jiřího Rusnoka. V současné době je možné výstavu si prohlédnout individuálně po předchozí domluvě. Pro veřejnost bude zpřístupněna na podzim roku 2016 a očekává se, že nejčastějšími návštěvníky stejně jako v Praze i v Brně budou studenti středních škol.

Úsek Realizace expozic a servis společnosti Veletrhy Brno vyrobil a instaloval kompletní zařízení této výstavy, tj. zejména atypické skleněné vitrínky s poličkami a sametovými poduškami pro vystavení exponátů a samostojné grafické panely s moderním osvětlením. 

Video - výstavba stánku

Reference - Expozice

Fotogalerie - Expozice

Vizualizace - Expozice

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště