Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

Podzimní expozice ve světě - reálném i virtuálním

V podzimních měsících je prioritou pro manažery úseku Realizace expozic a servisu tradičně výstavba expozic pro Mezinárodní strojírenský veletrh, který obsazuje všechny haly brněnského výstaviště. I přesto si však najdou časový prostor pro realizaci expozic na veletrzích, které probíhají před nebo následně po MSV, v zahraničí. Koncem září zajišťoval ing. Ondřej Řeháček neobvyklou expozici pro českou společnost Varroc Lighting Systems na výstavě ISAL v Darmstadtu, kde světové firmy vyrábějící automobilové osvětlení prezentovaly nejnovější produkci. Varroc pomocí 3D projekce nasimuloval fungování svého bezpečnostního světelného systému, když reálný model auta zasadil do virtuální reality dopravního prostředí.

Podobně představila paletizační linku o délce 100 metrů společnost Alvey Manex např. na říjnovém veletrhu EMPACK v Mechelenu, strojírenském městě ležícím na sever od Bruselu. V reálném světě by to byl až nemožný úkol, ve virtuálně realitě žádný problém. Stačila jen obrazovka a speciální brýle. Těší nás, že společnost Alvey Manex je již několik let stálým zákazníkem úseku Realizace expozic a servis. V letošním designu expozice dominovala kromě tradiční šedé i červená barva a v mechelenské Nekkerhale se skvěle vyjímala.

Tvůrčí týmy obou českých expozic tak dokázaly, že i na poměrně malých výstavních plochách lze vytvořit více či méně složité atypické stavby a v jejich prostředí za pomoci inteligentního hardwaru i softwaru pro diváka přitažlivě představit svou produkci.

Za zmínku stojí i dvě další akce, které jsme zajišťovali koncem října v Berlíně. Tou první byla speciální instalace doprovodné výstavy samostatného kongresu Eco Connect společnosti Huawei v City Cube hale. Dynamickou atmosféru nad pracovními pulty vytvářel nasvětlený zavěšený kruh o průměru 30 metrů s dva metry vysokým látkovým poutačem po obvodu. Hra světel se uplatnila v celém prostoru expozice i na zavěšených poutačích ve tvaru surfu.

Výrobou herních automatů se zabývá již 50 let španělská firma R. Franco Digital. EiG nebo-li Excellence in iGaming jsou celosvětové konference herního průmyslu, na nichž jsme letos v červenci v Amsterdamu a v říjnu v Berlíně realizovali pod vedením obchodní manažerky ing. Denisy Jelínkové pro tuto firmu expozice. Uplatnil se v nich konstrukční systém Maxima Light, jako nosný prvek pro potištěné grafické textilie.

O zcela reálných záležitostech byl však veletrh HOST Milano. Pro naše dva stálé klienty Retigo a Gastro-Haal zajistil výstavbu atypických expozic ing. Ondřej Řeháček. Firmy vystavovaly nerezové kuchyňské vybavení a Retigo letos rozšířilo expozici i o malou restauraci.

 

Video - výstavba stánku

Reference - Expozice

Fotogalerie - Expozice

Vizualizace - Expozice

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště