Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Aktuality

České firmy na největším světovém veletrhu CNC obráběcích strojů v Šanghaji

 

Mezinárodní veletrh počítačově řízených obráběcích strojů CCMT 2016 si za svou historii od roku 2000 postupně vybudoval pozici jednoho z nejvýznamnějších strojírenských veletrhů v Číně. České firmy se tohoto veletrhu zúčastnily v rámci oficiální účasti za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu. Ve společné expozici se na ploše 250 m2 prezentovalo 11 společností - FERMAT GROUP, HESTEGO, HOL-MONTA, KOVOSVIT MAS, Kuličkové šrouby Kuřim, Strojírna TYC, ŠKODA MACHINE TOOL, Šmeral Brno, TOSHULIN, TOS VARNSDORF a WEILER Holoubkov.

"Svým rozsahem 120.000 m2 je veletrh CCMT 2016 největší na světě v daném oboru. Prezentace České oficiální účasti byla provedením nejzdařilejší za poslední roky. Celkový dojem byl umocněn účastí senátní delegace a přítomností zastupitelů ČR v Číně", řekl Bedřich Musil, zástupce Svazu strojírenské technologie.

Delegace Senátu ČR v čele s jeho místopředsedou Zdeňkem Škromachem se zúčastnila také slavnostního zahájení veletrhu. Doprovodil je rovněž velvyslanec ČR v ČLR Bedřich Kopecký a generální konzul ČR v Šanghaji Richard Krpač.

Česká účast na strojírenských veletrzích v Číně je tradičně silná také díky aktivní činnosti Svazu strojírenské technologie. Jeho spolupráce s hlavním partnerem v Číně - Svazem výrobců a uživatelů obráběcích strojů CMTBA, trvá již více než 20 let. V rámci doprovodného programu tak prezentaci českých firem zahájil pan Oldřich Paclík, ředitel SST za účasti viceprezidenta CMTBA pana Wang Liminga. Prezentaci produkce českých vystavovatelů doplnili o důležité informace k možnostem a rozvoji obchodní spolupráce zástupci státních agentur Czechtrade a CzechInvest.

České firmy lákaly návštěvníky mimo jiné i na několik zajímavých exponátů jako například Kovosvit MAS, na jehož expozici se představil v provozu funkční exponát nebo TOS Varnsdorf se svým unikátním systémem prezentace strojů ve speciálně vybudovaném 3D kině, kde lze na speciálním projekčním zařízení procházet řezy strojů, prohlížet si je z různých úhlů i strojem hýbat.

Účast na veletrhu hodnotily české firmy jako velmi přínosnou. Výstavbu expozice, která plně odpovídala grafickému manuálu MPO, i doprovodnou propagaci ČOU realizovaly na základě výběrového řízení Veletrhy Brno, úsek Realizace expozic a servis.

 

Video - výstavba stánku

Reference - Expozice

Fotogalerie - Expozice

Vizualizace - Expozice

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště