Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

VINEX
24.-25.5. 2013

Mezinárodní vinařský veletrh

VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE

 

VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE s vlastními vinohrady nabízí to nejlepší z Lednicko-valtického areálu. Hrdě se hlásí k odkazu staletých vinařských tradic rodu Lichtenštejnů a významných urbanistických památek zapsaných do seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Vlajkovou lodí vinařství jsou vína odrůdy Rulandské šedé, která ve výjimečných tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahuje mimořádných kvalit. Další významnou odrůdou je Tramín červený z vyhlášené lednické trati Končiny. Kromě vlastních vinohradů Vinařství Chateau Lednice využívá ke zpracování hrozny z univerzitních vinohradů Mendelovy univerzity - vinařské fakulty, s níž úzce spolupracuje. Všechny vinice jsou obhospodařované dle zásad integrované produkce výroby hroznů s úctou k tradici a přírodě. Vína jsou zpracována moderní a šetrnou technologií řízeného kvašení, která dává vyniknout přírodnímu charakteru vín a výjimečnému terroir.

Pro Vinařství Chateau Lednice je typické používání lahví typu Schlegel, do kterých se v této oblasti od nepaměti stáčelo. Vinařství se pravidelně účastní domácích i zahraničních soutěží a získává na nich uznání a řadu prestižních ocenění. Je také provozovatelem unikátního sklepního labyrintu VALTICKÉ PODZEMÍ - obnovené části historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 710 m datovaných už k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů. Ochutnejte všechna vína našich sklepmistrů a užijte pravou moravskou pohostinnost, kterou Vám nabídnou „Sklepiéři“- odborníci na podávání vína se znalostí vinařského prostředí a jedinečného terroir.

Současně také

SALIMA
27.2.-2.3. 2018


SALIMA TECHNOLOGY
27.2.-2.3. 2018


MBK
27.2.-2.3. 2018


INTECO
27.2.-2.3. 2018


FESTIVAL CHUTÍ
1.-3.3. 2018


EmbaxPrint
27.2.-2.3. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - VINEX

Video - Vinex

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště