Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

VENIA - MEMENTO
- - -

Mezinárodní veletrh pohřebnictví

Nové trendy v pohřebnictví

Že pohřby nebo svatby světoznámých celebrit jsou nejsledovanějšími televizními pořady vůbec, není žádná novinka. Často dosahují až kolem miliardy diváků. Ale sledovat v přímém přenosu pohřeb někoho blízkého, to tu ještě nebylo.Anglická krematoria zkrátka objevila díru na trhu. Jejich provozovatelé přišli na to, že existuje mnoho lidí, kteří by se chtěli zúčastnit pohřbu svého blízkého, ale z různých příčin to pro ně není možné. Cílem nové služby je umožnit truchlícím, aby se mohli zúčastnit pohřbu alespoň prostřednictvím internetu.

Novou službu už nabízí osm krematorií v Británii. Za poplatek 75 liber (asi 2500 korun) dostanou zájemci heslo, které jim umožní sledovat v jen nepatrně zpožděném přenosu smuteční obřad, který zaznamenávají kamery umístěné diskrétně v zadní části krematoria. Záznam pohřbu je k dispozici ještě následujících sedm dní. Koupit se dá také DVD s nahrávkou za 50 liber či za polovinu aspoň zvukový záznam z pohřbu.

Zní to možná drasticky, ale provozovatelé krematorií vidí on-line pohřební službu jako dobrý nápad. „Jak se lidé o téhle možnosti dozvědí a úměrně tomu, jak se bude zlepšovat technologie, jsem si jistý, že bude naše služba čím dál tím oblíbenější,“ říká Alan Jeffrey, ředitel britské společnosti Wesley Music, která začala službu nabízet. „Rodiny jsou dnes roztroušené po různých koutech světa víc než kdykoli předtím,“ dodal.

Obdobná služba prý už funguje také v Austrálii, Brazílii a Americe. Kdy se objeví u nás a jestli bude úspěšná, je pravděpodobně jen otázkou času.

Zdroj: www.gambrinus.cz

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - VENIA

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště