Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

VENIA - MEMENTO
- - -

Mezinárodní veletrh pohřebnictví

Veletrh VENIA – MEMENTO se v roce 2011 nebude konat

Vedení akciové společnosti Veletrhy Brno rozhodlo, že veletrh pohřebnictví VENIA - MEMENTO se v letošním roce nebude konat z důvodu menšího zájmu vystavovatelů a tím ekonomické nerentability projektu

Nové trendy v pohřebnictví

Že pohřby nebo svatby světoznámých celebrit jsou nejsledovanějšími televizními pořady vůbec, není žádná novinka. Často dosahují až kolem miliardy diváků. Ale sledovat v přímém přenosu pohřeb někoho blízkého, to tu ještě nebylo.

Pohřby bez obřadu jsou častější, Češi už nemají peníze na nebožtíky

V Česku poslední dobou roste počet pohřbů bez obřadu. Lidé totiž na důstojné rozloučení s nebožtíkem nemají peníze a zesnulé pohřbívají bez obřadu. Pohřby do země pak někteří pozůstalí nahrazují levnější kremací. Ušetří tím až desetitisíce korun.

David Stejskal: Lidé si myslí, že hrobníka může dělat každý

Za minulého režimu neměli hrobníci valnou pověst. Lidé je považovali za zkrachovalé existence, podivíny a alkoholiky. Přitom v době první republiky patřili hrobníci k váženým obyvatelům obce stejně jako lékaři, učitelé či poštmistři.

Kremaci nahradí ekologičtější metoda, v USA mají nebožtíky zkapalňovat

Pohřební služba na Floridě chystá převratnou novinku v nakládání s těly nebožtíků. Namísto tradiční kremace tam hodlají využít patentu skotské Resomation, která vyvinula přístroj, jenž rozpouští měkké tkáně ve vřícím alkalickém roztoku.

Informace pro vystavovatele

informační leták ke stažení ve formátu PDF

Záštita ministra pro místní rozvoj

Ministr pro místní rozvoj ČR, Ing. Kamil Jankovský převzal záštitu nad mezinárodním veletrhem pohřebnictví "VENIA - MEMENTO 2011

Veletrh pohřebnictví Venia se vrací …

Po dlouhých čtyřech letech se na brněnském výstavišti opět představí jediný veletrh svého druhu v České republice, veletrh pohřebnictví Venia. S upraveným názvem VENIA – MEMENTO 2011 se představí v termínu od 4. do 5. 11. 2011 a bude se konat v pavilonu A.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště