Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

VENIA - MEMENTO
- - -

Mezinárodní veletrh pohřebnictví

Veletrh VENIA – MEMENTO se v roce 2011 nebude konat

3.10.2011

Vedení akciové společnosti Veletrhy Brno rozhodlo, že veletrh pohřebnictví VENIA - MEMENTO se v letošním roce nebude konat z důvodu menšího zájmu vystavovatelů a tím ekonomické nerentability projektu

Nové trendy v pohřebnictví

22.9.2011

Že pohřby nebo svatby světoznámých celebrit jsou nejsledovanějšími televizními pořady vůbec, není žádná novinka. Často dosahují až kolem miliardy diváků. Ale sledovat v přímém přenosu pohřeb někoho blízkého, to tu ještě nebylo.

Pohřby bez obřadu jsou častější, Češi už nemají peníze na nebožtíky

13.9.2011

V Česku poslední dobou roste počet pohřbů bez obřadu. Lidé totiž na důstojné rozloučení s nebožtíkem nemají peníze a zesnulé pohřbívají bez obřadu. Pohřby do země pak někteří pozůstalí nahrazují levnější kremací. Ušetří tím až desetitisíce korun.

David Stejskal: Lidé si myslí, že hrobníka může dělat každý

13.9.2011

Za minulého režimu neměli hrobníci valnou pověst. Lidé je považovali za zkrachovalé existence, podivíny a alkoholiky. Přitom v době první republiky patřili hrobníci k váženým obyvatelům obce stejně jako lékaři, učitelé či poštmistři.

Kremaci nahradí ekologičtější metoda, v USA mají nebožtíky zkapalňovat

7.9.2011

Pohřební služba na Floridě chystá převratnou novinku v nakládání s těly nebožtíků. Namísto tradiční kremace tam hodlají využít patentu skotské Resomation, která vyvinula přístroj, jenž rozpouští měkké tkáně ve vřícím alkalickém roztoku.

Informace pro vystavovatele

30.5.2011

informační leták ke stažení ve formátu PDF

Záštita ministra pro místní rozvoj

17.5.2011

Ministr pro místní rozvoj ČR, Ing. Kamil Jankovský převzal záštitu nad mezinárodním veletrhem pohřebnictví "VENIA - MEMENTO 2011

Veletrh pohřebnictví Venia se vrací …

2.5.2011

Po dlouhých čtyřech letech se na brněnském výstavišti opět představí jediný veletrh svého druhu v České republice, veletrh pohřebnictví Venia. S upraveným názvem VENIA – MEMENTO 2011 se představí v termínu od 4. do 5. 11. 2011 a bude se konat v pavilonu A.

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště