Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Pavilony UMPRUM a AVU

Pavilony UMPRUM a AVU

Veletrhy Brno, a.s., jako výlučný vlastník budov a pozemků, prodá dva historické památkově chráněné pavilony vzájemně propojené, umístěné ve stávajícím areálu brněnského výstaviště, postavené ve funkcionalistickém stylu v roce 1928.

Objekty jsou vhodné pro zřízení sídla firmy, pro ateliéry, kanceláře nebo přebudování části objektu (původní koncept) na obytnou vilu.

Pavilon UMPRUM a AVU, které tvoří v současnosti jeden provozně spojený objekt označovaný jako pavilon UMPRUM o celkové výměře 1009 m2 (z toho plocha kanceláří činí 540 m2), lze prodat společně nebo samostatně. Původní Pavilon UMPRUM byl postaven jako vzorový dům obchodníka s uměním. V přízemí objektu byl situovaný obchod a výstavní síň, v horních patrech byt rodiny majitele (více informací včetně dobových fotografií a původního architektonického řešení bytu viz „Slovo autora“).

Původní Pavilon AVU byl postaven jako dvou podlažní výstavní hala (více informací „UMPRUM-AVU - historie"), později byl objekt upraven příčkami na kanceláře.

V katastru nemovitostí je tento pavilon vedený jako jeden stavební objekt (k.ú. Brno-Pisárky, parc.č. 31). Pavilony byly postaveny v roce 1928 jako součást Zemského výstaviště budovaného pro Výstavu soudobé kultury. V Ústředním seznamu kulturních památek jsou jako součást souboru památek areál brněnského výstaviště vedeny samostatně dva původní historické objekty z roku 1928: pavilon Uměleckoprůmyslové školy v Praze (kat. č. 1000160818_0008) a pavilon Akademie výtvarných umění (kat. č. 1000160818_0007).

V části UMPRUM se v současné době v přízemí nachází recepce, 6 oddělených místností, z nichž 4 jsou kanceláře, a zbytek tvoří ateliérové prostory, dále pak dámské/pánské toalety, sprchy, umývárny, kuchyňka a technické zázemí. V 1. patře je 5 oddělených kanceláří, sklad a terasa s výhledem do areálu BVV na pavilon A. Ve 2. patře jsou 2 oddělené kanceláře, terasa s výhledem na pavilon A a pochozí střecha.

V části Pavilon AVU se v přízemí nachází 7 oddělených kanceláří a jednací místnost a v 1. patře 2 sály, sklad a pochozí střecha.

V prostoru spojovacího krčku je místnost pro vrátného a zázemí.

Objekty UMPRUM a AVU dlouhodobě neslouží výstavním účelům, od 70. let byl využívaný pro podpůrné provozy (byly zde kanceláře a výpočetní středisko, později sídlo regionální televizní stanice).

Cena za oba objekty: 39 950 000 Kč

Kontakt pro bližší informace
tel: +420 541 152 696
e-mail: umprum@bvv.cz

 

Video - O nás (EN)

Podporujeme

Více informací k dispozici zde

Užitečné odkazy

Magazín fairherald

- zpravodaj pro návštěvníky a vystavovatele
- nové vydání fairheraldu v interaktivní verzi

Magazín <strong>fairherald</strong>

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště