Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Jiří Kuliš

Jiří Kuliš (*1952)

předseda představenstva a generální ředitel
Veletrhy Brno a.s.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na zahraniční obchod. V letech 1976 – 1992 pracoval na různých manažerských pozicích ve společnosti Brněnské veletrhy a výstavy. Před odchodem do diplomacie zastával v letech 1990 – 1992 pozici obchodního ředitele. V letech 1992-2005 působil v diplomatických službách jako chargé d´affaires  mise ČR na Novém Zélandu, následně jako obchodní rada pro Austrálii a Nový Zéland, obchodně-ekonomický rada ČR v Japonsku a obchodně-ekonomický rada ČR ve Washingtonu, USA.

Od roku 2006 působil jako konzultant managementu Veletrhů Brno a.s. Od 17.12.2009 zastává pozici generálního ředitele společnosti Veletrhy Brno, která je vedoucí veletržní správou v regionu střední Evropy. Jeho profesní kariéra byla zaměřena na marketing a veletržní průmysl, zahraniční obchod a mezinárodní vztahy.

Jiří Kuliš je respektovanou osobou mezinárodního veletržního průmyslu. Byl prezidentem unie veletržních správ Centrex a prezidentem asociace veletržních správ střední a jihovýchodní Evropy CEFA (Central European Fair Alliance). Je členem představenstva Hospodářské komory Brno a představenstva Elektrotechnické asociace ČR (ELA), působí v bilaterálních obchodních komorách -  Česko-německé hospodářské a průmyslové komoře, Francouzsko-české obchodní komoře a v dalších profesních hospodářských organizacích. Mluví plynně německy, anglicky a rusky.

 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště