Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Informace z valné hromady [16.6.2011]

Valná hromada akciové společnosti Veletrhy Brno dnes schválila výsledky hospodaření společnosti za rok 2010. Na základě ekonomických a statistických výsledků lze rok 2010 považovat za rok, kdy se povedlo stabilizovat hospodaření společnosti a upevnit postavení BVV na trhu veletržních služeb a pořádání mezinárodních veletrhů a výstav v ČR.

„Rok 2010 se zapíše do historie podnikání ve výstavnictví jako jeden z neobtížnějších. V loňském roce se v našem podnikání plně projevily důsledky celosvětové hospodářské recese a úspory firem v marketingu. Veletržní činnost vykazuje velmi vysokou citlivost na ekonomický cyklus, růst či pokles ekonomiky a na důvěru firem v podnikání“, uvedl generální ředitel Jiří Kuliš.

V roce 2010 uspořádala společnost Veletrhy Brno 42 vlastních veletržních projektů. K největším akcím uplynulého roku patřily tradičně Mezinárodní strojírenský veletrh, veletrhy Techagro s rekordní návštěvností 117 tisíc návštěvníků, komplex Stavebních veletrhů Brno, Autotec/Autosalon, veletrhy SPORT Life a Gastronomické veletrhy.

V roce 2010 byl poprvé uspořádán v Brně veletrh motocyklů MOTOSALON a kongresová výstava Expodent v Praze. Byla uzavřena dohoda mezi BVV a Terinvestem o pořádání mezinárodního veletrhu elektrotechniky AMPER v Brně v dalších letech, což posiluje veletrh AMPER a postavení brněnského výstaviště do budoucnosti.

Statistické údaje roku 2010:

Čistá výstavní plocha veletržních projektů
290 tis. m2
Počet návštěvníků
924,1 tisíc
Počet vystavovatelů
8 654 z 58 zemíNa hospodářských výsledcích se také významně podílí pořádání kongresů na brněnském výstavišti a rozsáhlé aktivity v oblasti poskytování veletržních služeb pro Messe Düsseldorf a zahraniční partnery v Moskvě a Düsseldorfu
, u kterých byl zaznamenán růst tržeb.

Za rok 2010 činily celkové výnosy společnosti Veletrhy Brno 1 160,6 mil. Kč. Hospodářský výsledek před zdaněním činí -82,473 mil. Kč. Ztráta bude uhrazena z nerozděleného zisku minulých let. Průběžná likvidita společnosti byla velmi dobrá a umožňovala splatit závazky vůči dodavatelům, řádné a mimořádné splátky úvěru bankám. Na financování společnosti má převažující podíl vlastní kapitál.

Přes snížení tržeb z hlavní podnikatelské činnosti se podařilo dosáhnout zásluhou konsolidačních opatření lepšího hospodářského výsledku, než bylo plánováno.

Mgr. David Pokorný
Tiskový mluvčí
Veletrhy Brno, a.s. 

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště