Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Vánoční veletrhy
4.-13.12. 2020

Vánoční veletrhy

Vánoční veletrhy letos začínají na Mikuláše

 

Široký výběr dárků, doprovodný program pro děti i dospělé, lákavé občerstvení i vánoční atmosféra. To všechno čeká návštěvníky brněnského výstaviště od 6. do 15. prosince 2019.

Vánoční veletrhy 2018

Stovky prodejců vánočních dárků

Vánoční veletrhy na brněnském výstavišti patří mezi největší prodejní akce svého druhu. Najdete zde nabídku více než 300 prodejců, takže na jednom místě pořídíte jak hodnotnější dárky, tak různé maličkosti, kterými potěšíte své blízké. A opravdu bude z čeho vybírat! Ve dvou pavilonech nakoupíte módu, kosmetiku, dekorace, vybavení do domácnosti, ale samozřejmě i hračky, knihy a mnoho dalšího. Chybět nebudou ani výrobky chráněných dílen, jejichž koupí zároveň pomůžete potřebným.

Vánoční veletrhy 2018

Řemeslnický jarmark s unikátními výrobky

Na Vánočních veletrzích najdete také věci, které v běžných obchodech nekoupíte. Na tradiční řemeslnický jarmark se chystá 35 řemeslníků ze všech koutů České republiky. Nakoupíte u nich například dekorace ze skla, dřeva, mechu, textilu či keramiky nejen pro krásnou vánoční výzdobu. Chybět nebudou ani tradiční svíčky, bylinné čaje, ručně malované perníčky nebo korálky a náušnice z pryskyřice. Vyberete si tady originální dárky jako plátěné tašky a baťůžky, zimní čepice s LED světlem nebo malovaná trička. Radost udělají i šperky Swarovski nebo výrobky z keramiky.

Vánoční veletrhy 2018

Veletržní workshopy: ochutnejte kulinářské speciality a navštivte vánoční dílnu

K Vánocům neodmyslitelně patří gastronomické zážitky, které opět zprostředkují žáci jihomoravských odborných středních škol. Veletržní kuchyňské studio zavoní specialitami, o jejichž přípravu se pod dozorem svým mistrů postarají žáci škol ve Slavkově u Brna, Bzenci, Znojmě a Brně. Chystat se budou třeba vánoční nápoje, typicky vánoční cukrářské speciality, vánočka, kapr nebo pokrmy spojené s domácí zabíjačkou. Dozvíte se zde, jak na vyřezávání z ovoce a zeleniny, výrobu adventního věnce a žáci odborných škol ve Cvrčovicích a Znojmě vám poradí také s vazbou květin. Časový harmonogram všech workshopů najdete na www.vanocniveletrhy.cz.

Koncerty a zábava pro všechny generace

Doprovodný program Vánočních veletrhů se odehraje na pódiu v pavilonu F. Na každý z deseti dnů je připraveno nějaké zajímavé vystoupení. Hned v pátek 6. prosince přijede zahrát a zazpívat František Nedvěd s kapelou Tie Break. V sobotu 7. prosince se návštěvníci mohou těšit na moderátorku Zuzanu Bubílkovou, hudební uskupení Cimballica, Vánoční koncert Karel Gott Revival Morava, ohnivou show a další lákadla. V neděli 8. prosince si nenechte ujít vánoční koncert Josefa Laufera, ve středu 11. prosince vystoupí Poutníci a v sobotu 14. prosince program na pódiu vyvrcholí koncertem Jitky Zelenkové.

Své kulinářské vychytávky předvede v sobotu Láďa Hruška

V sobotu 14. prosince přijede také známý kuchař-amatér Láďa Hruška. Během své gastronomické show, která se uskuteční v pavilonu F v kuchyňském studiu od 11 a 15 hodin, se podělí o řadu kulinářských vychytávek.

Obří leporelo Dějiny udatného národa českého

V rámci oslav 30. výročí od sametové revoluce bude na Vánočních veletrzích v blízkosti podia v pavilonu F vystaven obří barevný komiks Dějiny udatného národa českého. Dílo Lucie Seifertové o rozměrech 2 výškové metry x 70 délkových metrů je desetkrát větší než stejnojmenná kniha a váží skoro jednu tunu. Jak název díla napovídá, vydáte se na vtipnou a veselou procházku českými dějinami a to od pravěku až po současnost. Podle autorky Lucie Seifertové se jedná o nejdelší knihu na světě!

43. ročník Vánočních veletrhů se na brněnském výstavišti koná od 6. do 15. prosince, denně od 9.00 do 18.00 hodin, poslední den do 16.00 hodin. Vše se uskuteční v komfortním prostředí dvou pavilonů a připraven je i moderní dětský koutek včetně zázemí pro kojící maminky. Navíc zaparkujete přímo v areálu zcela zdarma.

Vánoční veletrhy 2018
 

Datum: 4.12.2019 14:00:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště