Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Vánoční trhy
9.-18.12. 2022

Sdružení obrany spotřebitelů poradí, jak na bezproblémové nákupy dárků. Některé tipy vám přinášíme již nyní

 

Vždy ve vánočním čase chceme udělat radost svým blízkým, rodině, dětem, přátelům a všem, které máme rádi. Je to krásný pocit, když společně u zářícího stromečku rozbalujeme dárky, kterými nás chtějí naši milí potěšit. Ne vždy se to však podaří. Někdy se nám pod stromečkem sejde několik stejných dárků, např. knih, elektroniky i hraček. Pak stojíme před problémem, jak dál.

Na Vánočních veletrzích bude Sdružení obrany spotřebitelů na svém stánku poskytovat poradenství i užitečné informace k této problematice. K dispozici budou také letáky s přehlednými návody, jak nakupovat a případně i reklamovat zboží.

Vždy je dobré znát některé, alespoň základní informace, např.:

  • Vyměnit dárek, koupený v pevném, kamenném obchodě, za jiný není povinností prodejce, je to jen projev jeho dobré vůle a vstřícnosti vůči zákazníkovi, proto je lepší se dopředu informovat, zda nám nevhodně koupený dárek prodejce vymění a za jakých podmínek. Prodejce má právo požadovat při výměně jak původní obal, tak i veškeré příslušenství, které ke zboží patří.
  • Velice problémová je pak výměna nevhodně koupeného dárku, na který si spotřebitel vzal úvěr. Tam už je dohoda s prodejcem komplikovanější a spotřebitel by měl vědět, že bude úvěr možná splácet ještě i další Vánoce, které už pak nebudou tak příjemné a veselé.
  • Také je nutné si kupované zboží z e-shopu prohlédnout vždy při odběru, v krabici může být písemná informace, o které jsme při koupi nevěděli, zboží nemusí být úplné nebo také může být krabice prázdná.
  • Tam, kde je to možné, si nechejte zboží vždy předvést, abychom se vyvarovali pozdějších nepříjemných překvapení a zbytečných dohadů s prodejci.
  • Oděvy a obuv si vždy dopředu vyzkoušejte, protože reklamace se nevztahuje na nevhodně zvolenou velikost.

V případě potřeby informací se spotřebitelé mohou obrátit na bezplatnou osobní poradnu Sdružení obrany spotřebitelů na Staré radnici, Mečová 5, 602 00 Brno nebo mohou telefonovat na čísla: +420 542 210 549, +420 542 210 778. Informace najdete také na webových stránkách www.asociace-sos.cz. Také můžete psát na www.poradna-asociace-sos.cz.

 

Datum: 27.11.2018 10:43:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště