Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Vánoční trhy
9.-18.12. 2022

První koncert Vánočních veletrhů? Nadějní Vocal Sisters

 

Vocal Sisters, to jméno si zapamatujte. O stejnojmenné kapele totiž ještě rozhodně uslyšíte. Amatérské trio mladičkých zpěvaček doprovázené třemi nadějnými hudebníky pomaličku stoupá vzhůru. Před pár dny si brněnské seskupení za svůj výkon vysloužilo přímý postup do mezinárodního finále legendárního festivalu Porta. V pátek šestice hudebníků otevře na brněnském výstavišti pódium doprovodného programu Vánočních veletrhů v pavilonu F.


Vocal Sisters spolu v roce 2013 založily tři kamarádky, spolužačky a zpěvačky (nyní třináctileté) Agáta Mičová, Kateřina Chybová a Anna Marie Pěchová. „O tři roky později se skupina rozrostla o kytaristu Samuela Rychtara, tomu je devět let. Přidal se dnes čtrnáctiletý bubeník David Kašuba a letos také stejně stará klávesistka Aneta Králová,“ popsala jejich učitelka ze  SZUŠ LÍDL Music Brno Lucie Tomečková.         

Skupina vystupuje na nejrůznějších akcích a koncertech v Brně i v jiných městech. Pravidelně se zúčastňuje soutěžního Festivalu Brána pro začínající kapely a zpěváky, která bývá v případě úspěchu jízdenkou na Portu. Už v roce 2014 – rok po založení a ještě jako jen vokální trio – dostaly Vocal Sisters Divokou kartu v Jihomoravském kole a 2. místo v celostátním finále. V roce 2016 se umístila na 1. místě v Jihomoravském kole a ve finále získal bubeník David mimořádnou cenu poroty za hru na bicí nástroje. No a letos? 1. místo v Jihomoravském kole a v celostátním finále získala Cenu diváků, 1. místo ve své kategorii (kapely do 15 let) a titul Absolutního vítěze s přímým postupem na Portu.

Letos se také kapela odhodlala k velkému kroku - kromě převzatých písniček se repertoár rozrůstá i o vlastní tvorbu.

Určitě si je nenechejte ujít, první koncert Vánočních veletrhů začíná v pátek 8. prosince ve 14.15 hodin!

 

Datum: 6.12.2017 8:19:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště