Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Vánoční trhy
9.-18.12. 2022

Odpovědi na nejčastější otázky týkající se hygienicko-bezpečnostních pravidel

 

Pro vstup na Vánoční trhy platí speciální pravidla, která stanovilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky. Přinášíme vám odpovědi na to, co vás nejvíce zajímá.


Připravte si očkovací certifikát či potvrzení o prodělání nemoci

Vstup do areálu je umožněný dle pravidel systému O-T. Všichni návštěvníci starší 18 let musí doložit, že jsou bezinfekční, a to následujícími způsoby:

  • certifikátem o absolvovaném očkování, přičemž od poslední dávky vakcíny uplynulo nejméně 14 dnů. Očkování musí být provedeno látkou, kterou schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA),
  • certifikátem o prodělané nemoci, přičemž od prvního pozitivního PCR testu neuplynulo více než 180 dní.

Certifikát o negativním PCR testu mohou doložit pouze lidé, kteří se prokážou záznamem v Informačním systému infekčních nemocí, že nemohou být očkovaní, osoby s neukončeným očkováním nebo děti od 12 do 18 let. Děti do 12 let bezinfekčnost neprokazují.

Pro kontrolu bezinfekčnosti doporučujeme využít aplikaci Tečka pro Android a iOS. Certifikáty o bezinfekčnosti si také můžete stáhnout na ocko.uzis.cz. Na výstaviště je nemusíte přinést vytištěné, stačí ukázat QR kód v mobilním telefonu.


Služby nebo vstupenky on-line

Nejpohodlnější způsob, jak si zajistit vstupenku na veletrh, je on-line nákup vstupenek. Vyhnete se frontám u pokladen a minimalizujete kontakt s personálem. Do areálu totiž vstoupíte přes automatické turnikety. Pokud si chcete koupit vstupenku na místě, prosíme vás o upřednostnění bezkontaktní platby kartou.


Ochrana dýchacích cest

Výstavní haly mají nadstandardní světlou výšku a moderní vzduchotechnika ve zajišťuje výměnu čerstvého vzduchu. Ochrana horních cest dýchacích se však řídí platným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR pro maloobchod a služby ve vnitřních prostorách. Po celou dobu pohybu na veletrhu tak musíte mít zakryté dýchací cesty respirátorem min. třídy FFP2 či adekvátní ochranou.


Dezinfekce

U vstupu a na dalších místech v pavilonech jsou připraveny stojany s dezinfekcí. Jednací místnosti pro konference a podobně jsou dezinfikovány.


Společenský odstup (social distancing)

Prostory veletrhu včetně komunikací jsou rozvrženy tak, aby účastníci mohli dodržovat dostatečný odstup. Zamezení kumulace osob a dodržování odstupů je zejména nutné u pokladen a turniketů.


Občerstvení podle pravidel

Stravování v halách a na expozicích se řídí aktuálně platnými pravidly pro restaurační zařízení, resp. nákupní centra, tj. konzumace vsedě bez ochrany dýchacích cest.


Frekvence úklidu

Pavilony dezinfikujeme nejen před zahájením, ale také několikrát denně v době akce. Zaměřujeme se zejména na místa, kterých se dotýká velké množství návštěvníků.


Ikony vytvořil Freepik z www.flaticon.com.
Datum: 29.11.2021 14:37:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště