Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Vánoční trhy
9.-18.12. 2022

Obří leporelo Dějiny udatného národa českého od Lucie Seifertové


Zveme vás na výstavu Dějiny udatného českého národa, která zavede na vtipnou a veselou procházku celou naší historií od lovců mamutů, prvních zemědělců, Keltů, Germánů, Slovanů, Přemyslovských knížat, Lucemburků, Jagellonců, Habsburků... až po současnost. 

Dílo Lucie Seifertové Dějiny udatného národa českého o rozměrech 2 výškové metry x 70 délkových metrů je desetkrát větší než stejnojmenná kniha a váží skoro jednu tunu. Procházkou okolo této knihy si budou moci, malí i velcí návštěvníci Vánočních trhů na brněnském výstavišti, kteří nedávali v hodinách dějepisu pozor, osvěžit paměť.

Samozřejmě, že tento obří komiks má i svou knižní podobu. Děti v této publikaci zaujmou nejen nezaměnitelné ilustrace Lucie Seifertové, ale především se poutavým a nenásilným způsobem dozví něco o české historii. Zpracování české historie v knize Dějiny udatného českého národa bylo natolik zajímavé, že vznikla také stolní desková hra s tímto názvem a ve spolupráci s Českou televizí vznikl animovaný seriál „Dějiny udatného českého národa“, který můžete zakoupit také na DVD.

Pro třídní kolektivy, které si přijdou výstavu prohlédnout, jsme připravili malou soutěž. Na místě žáci vyplní menší kvíz. Za třídu vylosujeme jeden vyplněný kvíz a ten bude zařazen do finálního losování, které proběhne po skončení prezentace výstavy. Vylosované třídě do třídní knihovny zašleme knihu, hru, pexeso a kvíz Dějiny udatného českého národa. 

Knihy Lucie Seifertové lze zakoupit na https://seifertova.cz/ - Nakladatelství Petr Prchal.

Nakladatelství Petr Prchal

Nakladatelství Petr Prchal patří k prověřeným, typicky českým nakladatelstvím, které na našem trhu působí již od roku 2003. Jeho „dvorní“ autorkou a ilustrátorkou je Lucie Seifertová, jejíž úspěšná kniha Dějiny udatného českého národa a knihy z edice „Dějiny pro nejmenší“ patří nejen k legendární řadě publikací, ale zároveň k nejoblíbenějším vzdělávacím knihám pro děti. Další její známé tituly, které vydává nakladatelství Petr Prchal, jsou Tajemná PrahaTajemné hrady a zámky království českéhoPražský hrad a jeho tajemstvíTajemný GolemČeský Ráj a jeho tajemství a Tajemná Ostrava. Nejznámější se však staly Dějiny udatného českého národa.

 

Datum: 18.11.2022 10:13:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště