Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Vánoční trhy
9.-18.12. 2022

Helena Blehárová - pořád chtějí to moje Š-š-š, šepotám

 

Film Rebelové zpopularizoval píseň Š-š-š neboli Šepotám v podání Zuzany Norisové před patnácti lety, ale českou verzi původního hitu zpívala už v roce 1967 jako první zpěvačka Helena Blehárová.

Song začínající „Akáty šumí, když padá déšť, padá mi do vlasů, chce mi je splést“ se už tehdy stal megahitem. Posluchači ho chtějí dodnes slyšet na koncertech.

Film Rebelové zpopularizoval píseň Š-š-š neboli Šepotám v podání Zuzany Norisové před patnácti lety. Ale českou verzi původního hitu Nancy Sinatrové Sugar Town zpívala jako první zpěvačka Helena Blehárová, která tento megahit nazpívala s proslulým orchestrem Gustava Broma již v roce 1967.

Helena Blehárová, kterou uslyšíte na Vánočních trzích na brněnském výstavišti již v neděli 11. prosince od 15.00 hod na podiu v pavilonu „F“ v hudebním komponovaném pořadu – „Helena Blehárová a brněnské jazzové legendy

Helena Blehárová je slovenská a česká zpěvačka. Původním povoláním zdravotnice svoji pěveckou dráhu započala v roce 1962 coby jazzová zpěvačka. Profesionálně ji angažoval až legendární brněnský kapelník Gustav Brom. S Orchestrem Gustava Broma pak úspěšně vystupovala až do roku 1968. Poté odcestovala do zahraničí dva roky pracovala jako moderátorka rádia v Brémách. Po svém návratu do vlasti v roce 1970 spolupracovala s mnoha československými tanečními orchestry i jazzovými uskupeními. Účinkoval i v několika filmech, kde si zahrála role zpěvaček, jednalo se zejména o Rychmanův snímek, Štipku soli, Dáma na kolejích nebo snímek Hroch režiséra Karla Steklého z roku 1973.

Kdo má rád jazzově laděnou hudbu, zpěv Heleny Blehárová a její hit Š-š-š Šepotám, ten by si neměl nechat ujít její vystoupení neděli 11. prosince od 15.00 hod na brněnském výstavišti.

 

Datum: 30.11.2016 8:48:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště