Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
25.-26.4. 2018

Chytrá řešení pro města a obce

Doprovodný program

Témata doprovodného programu

SMART RESOURCES

Chytré nakládání se zdroji je hlavním tématem každého chytrého města. Chytře řídit dopravu, vyrábět a skladovat energii či hospodařit s vodou lze jen pomocí moderních technologií. Znalost nových technologií je základním předpokladem každého odpovědného hospodáře.


SMART GOVERNANCE

Šetřit čas a peníze městu i občanům, to jsou výsledky chytré správy. Digitální technologie umožňují zefektivnit interní procesy, snadno občanům sdělovat, co se bude v jejich okolí dít, občané mohou hlasovat a sdělovat své náměty a problémy, a to všechno v jedné mapě. Město své plány řeší s občany.


SMART LIVING

Chytré bydlení šetří čas a peníze svým majitelům. Moderní technologie se využívají už při developerském návrhu chytré čtvrti, snižují provozní náklady a podporují vznik živých měst, kde lidé rádi tráví svůj čas ve veřejném prostoru, který je příjemný a bezpečný.

URBIS SMARTalk


Odborný doprovodný program SMARTalk přivádí na veletrh URBIS Smart City Fair globálně uznávané speakery a odborníky. Brno je svojí polohou i inovačním potenciálem ideální platformou pro sdílení zkušeností a nápadů mezi pokročilými západoevropskými městy a rychle se rozvíjejícím regionem střední a východní Evropy. Součástí programu budou také praktické semináře a konference v podání generálních a hlavních partnerů.

První den třídenního programu představí špičky v oblasti transformace měst a jejich správy. O zkušenosti se podělí světově uznávaný urbanista a architekt Ulrik Nielsen či například hlavní architekt chytré Vídně Thomas Madreiter. Prostor dostanou i zástupci měst, kteří jsou lídry v projektech H2020 zaměřených na smart city. Nebude chybět ani prezentace chytrých měst z asociace Eurocities.

Druhý den přinese program středoevropského rozměru, v jehož rámci se představí zástupci z každého státu Visegradské čtyřky, dále z Rakouska, Slovinska, Chorvatska, Rumunska, Litvy, Lotyšska a Estonska. Pozitivní příklady úspěšných projektů mají být inspirací pro představitele měst a obcí k hledání a zavádění vlastních řešení Smart City.

Třetí den odstartuje půldenní program zaměřený na vyhledávání talentů a inovativních firem. Prezentovat se budou start-upy a závěrem dne se odehraje vyhlášení výsledků Urbis hackathonu.

KEYNOTE SPEAKER

Ulrik Nielsen
Světově uznávaný urbanista a architekt je jednou z tváří proslulého studia Gehl Architects. Zabývá se veřejným prostorem, jeho přeměnou ze „silnic“ zpátky na ulice. Na konkrétních příkladech ukazuje, jak oživení veřejného prostoru pozitivně ovlivňuje chování lidí. Studio Gehl Architects svoje řešení přivádí k životu už ve 250 městech po celém světě včetně globálních metropolí New Yorku, Sydney nebo Moskvy.

 

Fotogalerie

Video

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště