Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
5.-6.6. 2019

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Zlatou medaili v kategorii start-up ovládl Urbitech

 

Odborná komise vybrala z přihlášených exponátů také vítěze kategorie start-up, kterým se stal Urbitech. Ten do soutěže Zlatá medaile veletrhu URBIS přihlásil hned dvě své inovativní řešení – služby Čištěníulic.cz a Hlášenírozhlasu.cz, s kterou právě zabodoval.

Dle hodnocení komise se jedná o řešení, které z hlediska navržené koncepce i prvotní realizace významně naplňuje principy chytrého města, jakými jsou otevřenost, modularita, odpovědnost či efektivita. Komise také vyzdvihla celospolečenský dopad řešení, šíření digitální gramotnosti a mladický „drive a entusiasmus“, který podněcuje občanskou angažovanost.

Hlášenírozhlasu.cz je inovativní a efektivní nástroj pro komunikaci s občany. „Tato služba navazuje na klasické rozhlasy v obcích a vytváří další dimenzi, která s využitím moderních technologií tyto staré rozhlasy doplňuje či úplně nahrazuje a to s velkou úsporou nákladů. Díky tomu už i malé obce mohou být nadčasové a SMART. Služba také reaguje na aktuální trendy a potřeby obyvatelstva, jejím hlavním cílem je ušetřit práci a čas úředníků a maximalizovat efektivitu informovanosti v municipalitách,“ řekl Petr Tomášů z  firmy Urbitech.

Jak tato služba funguje? Úředník města či obce rozešle občanům k vyplnění jednoduchý formulář pomocí pěti komunikačních kanálů. Vše zabere maximálně dvě minuty. Za startem služby stojí ocenění zakladatelů od Akademie věd ČR při studiích na VUT a Masarykově univerzitě v Brně.

Datum: 28.4.2017 22:34:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště