Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
5.-6.6. 2019

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Zlatá medaile veletrhu URBIS zná vítěze

 

Do soutěže Zlatá medaile URBIS se přihlásilo 15 návrhů, z nichž 14 splnilo základní podmínky soutěže. Sedmičlenná hodnotící komise následně všechny nominované navštívila v jejich expozicích, kde jim byla konkrétní řešení podrobně představena. Komise se následně shodla na
udělení dvou ocenění.

Vítězem soutěže Zlatá medaile URBIS se stalo Elektronické odbavování cestujících (EOC) Dopravního podniku města Brna.

Elektronické odbavení cestujících Dopravního podniku města Brna jako jádra budoucího celistvého městského systému, kterým bude město komunikovat s občany, propojí různé agendy města a podnítí ohleduplné a odpovědné chování skrze plánované věrnostní programy. Řešení bylo z hlediska takto navržené koncepce i prvotní realizace shledáno, že významně naplňuje principy chytrého města, jakými jsou otevřenost, modularita, odpovědnost či efektivita. Komise ocenila vysokou přidanou hodnotu pro občany s ohledem na vynaložené náklady.

Komise se dále rozhodla udělit zvláštní ocenění pro start-up. Kromě naplňování výše uvedených principů se komise zaměřila též na celospolečenský dopad řešení, šíření digitální gramotnosti a mladický „drive a entusiasmus“, který podněcuje občanskou angažovanost.

V této kategorii se vítězem se stal start-up Urbitech a jejich Služba Hlášenírozhlasu.cz

Přehled všech přihlášených exponátů naleznete zde

Datum: 27.4.2017 23:35:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště