Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
5.-6.6. 2019

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

URBIS SMART CITY FAIR právě začal, mluví se o chytrých službách

 

Nový veletrh, který po loňském pilotním nultém ročníku odstartoval dnes dopoledne v pavilonu G2, skloňuje slovo smart v různých souvislostech. Na prvním místě však ve spojení s městem, neboť URBIS SMART CITY FAIR se zaměřuje na chytrá řešení pro města a obce. „Cílem akce je vybudovat evropskou platformu C2C -  City to City, pro předávání zkušeností – dobrých i špatných, ze kterých se můžeme poučit, a také propojit akademický a podnikatelský sektor tak, aby se města v České republice i Evropě posouvala dál a aby se nám v nich dobře žilo,“ řekl v úvodním vystoupení Jaroslav Kacer, náměstek pro Smart City Magistrátu města Brna.

Na jeho slova navázal druhý z iniciátorů veletrhu David Bárta, který mimo jiné uvedl, že setkání je především přemýšlením o Česku 2.0, o digitální transformaci a chytrých službách. „Chytrá služba znamená vědět, co dělat a co nedělat a jakou roli v tom hraje stát, kraj a obec. To je třeba dobře prodiskutovat, a to nejde jedna dvě. Nechceme Česko 1.2, ale Česko 2.0., které občané opravdu ocení,“ dodal David Bárta s tím, že důležité je zapojení občanů do veřejné diskuse. V této souvislosti připomněl i Masarykův citát o tom, že „demokracie je přemýšlení svobodných občanů před celou veřejností“. Poté David Bárta upozornil na zajímavá témata, která dvoudenní akce otevře, a pozval přítomné na zajímavá vystoupení.  

Do Brna se sjela celá řada zahraničních i domácích hostů, kteří budou během dvou dnů přednášet a diskutovat na čtyřech pódiích. Úvod na hlavním pódiu A dnes patřil problematice Smart Governance – tedy chytré správě, která městům i občanům pomáhá šetřit čas a peníze za významné pomoci digitálních technologií. Odpoledne bude věnováno příkladům z evropská praxe. Na pódiu B od rána probíhá konference pod názvem SMART MOBILITA CIVINET CZ_SK se zaměřením na problematiku nízkoemisních zón. Na pódiu C aktuálně běží workshop na téma Blockchain pro veřejnou správu a odpoledne zde bude patřit tématu IoR/ICT, kdy své strategie a zkušenosti v oblasti informačních a komunikačních technologií představí města Vídeň, Praha, Brno či Budapešť. Chytrý region se zabydlel na pódiu D a ožily i diskusní stolky v takzvané City One aréně. Premiéra nového veletrhu začala, je na co se těšit a návštěvníci mají dokonce možnost hodnotit on-line řečníky v reálném čase.

Kompletní program zde: https://www.cityone.cz/urbis

Datum: 25.4.2018 13:00:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště