Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
5.-6.6. 2019

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Co představí město Brno na veletrhu URBIS?

29.4.2017

Město Brno se nejenom aktivně zapojilo do příprav veletrhu URBIS, ale představí svá zajímavá řešení jak v doprovodném programu, tak i na expozici. Své projekty a zajímavá řešení představí městské společnosti - Brněnské komunikace, Teplárny Brno, Technické sítě Brno, SAKO Brno a Dopravní podnik města Brna. Kromě vyzkoušení nové „šalinkarty“ se bude možné seznámit se způsobem řízení dopravy v Brně, datovým centrem nebo řízením veřejného osvětlení.

Co představí město Brno na veletrhu URBIS?

Zlatou medaili v kategorii start-up ovládl Urbitech

28.4.2017

Odborná komise vybrala z přihlášených exponátů také vítěze kategorie start-up, kterým se stal Urbitech. Ten do soutěže Zlatá medaile veletrhu URBIS přihlásil hned dvě své inovativní řešení – služby Čištěníulic.cz a Hlášenírozhlasu.cz, s kterou právě zabodoval.

Zlatou medaili v kategorii start-up ovládl Urbitech

První Zlatá medaile veletrhu URBIS zůstává „doma“

28.4.2017

Uspěl Dopravní podnik města Brna s elektronickým odbavením cestujících. Elektronické odbavování cestujících prostřednictvím platebních karet, které zavedl Dopravní podnik města Brna na začátku letošního roku, získalo prestižní Zlatou medaili na brněnském veletrhu chytrých řešení pro města a obce URBIS. Systém brzy čeká rozšíření o další funkce, lidé jeho prostřednictvím zaplatí například za svoz odpadu a sloužit začne i turistům.

První Zlatá medaile veletrhu URBIS zůstává „doma“

Chytrá veřejná správa v centru pozornosti pátečního programu

28.4.2017

SMART GOVERNANCE - chytrá veřejná správa - je v centru pozornosti pátečního doprovodného programu. Ať už se jedná o eGovernment, Bezpečnost, Open Data nebo další témata. Dopoledne je věnováno speciálnímu workshopu MMR Chytrá řešení pro malé obce do 20 000 obyvatel, odpolední program je věnován inovativním počinům v oblasti governance.

Chytrá veřejná správa v centru pozornosti pátečního programu

Veletrh URBIS má nové téma: Smart city

28.4.2017

Veletrhy Brno obnovují ve spolupráci s městem Brnem značku veletrhu URBIS. Tradiční veletrh, na jehož půdě získávaly města a obce informace o financování evropských projektů, má nové atraktivní téma: Smart city. Představitelé měst a obcí, firmy i běžní občané se od 26. do 29. dubna na brněnském výstavišti seznámí s novými technologiemi, které postupně pronikají do života lidí v Česku, na Slovensku i v celé Evropě.

Veletrh URBIS má nové téma: Smart city

Veletrhy ve vašem mobilu!

28.4.2017

Průvodce návštěvníka veletrhu URBIS, Stavebních veletrhů Brno, veletrhu DSB - Dřevo a stavby Brno a veletrhu MOBITEX obsahuje kompletní informace pro souběžně konané veletrhy, které se konají na brněnském výstavišti od 26. do 29. dubna 2017. Informace jsou on-line aktualizovány.

Veletrhy ve vašem mobilu!

Zlatá medaile veletrhu URBIS zná vítěze

27.4.2017

Do soutěže Zlatá medaile URBIS se přihlásilo 15 návrhů, z nichž 14 splnilo základní podmínky soutěže. Sedmičlenná hodnotící komise následně všechny nominované navštívila v jejich expozicích, kde jim byla konkrétní řešení podrobně představena. Komise se následně shodla na udělení dvou ocenění.

Zlatá medaile veletrhu URBIS zná vítěze

Čtvrteční program se bude věnovat chytrým zdrojům

27.4.2017

SMART RESOURCES - chytré zdroje, ať už v dopravě, energetice, vodohospodářství, ale i například v telekomunikacích - jsou ústředním tématem čtvrtečního doprovodného programu veletrhu URBIS. Součástí budou také nové koncepty regulace dopravy ve městech nebo problematika internetu věcí. Doprovodný program začíná v 10.15 na programovém mole veletrhu URBIS v pavilonu P.

Konference Organické město Brno – Živé město 21. století

27.4.2017

Konference Organické město Brno – Živé město 21. století má za úkol jednak definovat, co vlastně znamená tvořit chytré město, jednak uvést příklady různých přístupů k tvorbě chytrého města ve vybraných zahraničních městech, především se zaměřením na dopravu a bezpečnostní systémy v dopravě. Chytré město má vizi, je digitální, otevřené a kooperativní a zaměřené na své obyvatele.

Konference Organické město Brno – Živé město 21. století

ELKO EP představí AirM-100S

23.4.2017

Univerzální senzor AirM-100S je možné použít pro detekci havarijních, kritických stavů a monitorování aktuálního stavu napětí, proudu, teploty nebo výšky hladiny u hlídaného zařízení. Jeho zapojení lze přitom provést jednoduchým způsobem. Snezor zajistí plynulý a bezproblémový provoz v rezidenčním i průmyslovém odvětví.

ELKO EP představí AirM-100S

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště