Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
2.-4.6. 2022

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Na veletrhu URBIS SMART CITY FAIR se představí řešení pro města i obce a technologie pro autonomní vozidla


Veletrh chytrých řešení pro obce a města URBIS SMART CITY fair 2021 proběhne na brněnském výstavišti od 2. do 4. června. Jeho součástí je také rozsáhlý konferenční program.  Poslední den veletrhu bude probíhat formou exkurze do městských firem. Součástí letošního ročníku bude také předvedení technologií kooperativních inteligentních dopravních systémů (C-ITS) - výsledků projektu C-Roads.

Chytrá řešení pro obce a města

URBIS SMART CITY FAIR je především prezentací chytrých řešení pro obce a města. Organizátoři očekávají přes 100 vystavovatelů především z oblastí vybavení a služeb pro správu obcí a měst. Aplikaci těchto řešení a zkušeností s nimi pak představí řečníci v konferenčním programu, který bude probíhat ve třech sekcích. Na konferenci se otevřou například témata životního prostředí, řízení, digitalizace nebo služeb pro obce a města. Vystoupení jednotlivých řečníků jsou naplánována tak, aby zájemce o konkrétní téma mohl pohodlně absolvovat všechny bloky. Konferenční části se bude možné zúčastnit i distančně.

Evropská premiéra kooperativních inteligentních dopravních systémů

Součástí veletrhu URBIS SMART CITY FAIR bude prezentace i praktické předvedení výsledků projektu C-Roads, jehož cílem byl vývoj technologie umožňující vozidlům v provozu komunikovat mezi sebou i s dopravní infrastrukturou. Vozidla s komunikačním zařízením C-ITS byla vystavena už na ročníku 2020. Akce je završením pětiletého vývoje, jde o první prezentaci tohoto druhu v Evropě určenou hlavně národním institucím a představitelům v čele s jednotlivými ministry dopravy všech zemí EU. Akce proběhne jednak na výstavišti především ve formě konference s prezentací necelé dvacítky pilotních projektů z Evropy a předvádění na trase uvnitř výstaviště a především v ulicích města Brna a na dálnici D1, kde je komunikující infrastruktura už instalována. Předvádění se budou účastnit kromě osobních vozidel také vozidla městské hromadné dopravy a integrovaného záchranného systému. Souběh s veletrhem URBIS SMART CITY FAIR je dán především tím, že správci infrastruktury jsou obce a města, popřípadě jiné subjekty veřejného sektoru.

Technologie C-ITS není jen zásadním pokrokem pro organizaci dopravy ve městech a obcích a v dosažení dalšího stupně bezpečnosti provozu. Jde také o další krok k autonomii vozidel, která je budoucností především hromadné osobní a nákladní dopravy a také osobní individuální dopravy. Autonomní řešení jsou poptávaná hlavně ze strany komerčních dopravců. Dokončení a implementace tohoto systému ve státech Evropské unie bude znamenat novou a především bezpečnější budoucnost dopravy. Tato budoucnost odstartuje v červnu v Brně.

 

Datum: 13.1.2021 12:31:00

Fotogalerie

Video

Mohlo by vás zajímat

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště