Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS SMART CITY FAIR
3.-4.6. 2020

Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Veletrh URBIS nabídne chytrá řešení pro města a obce


Od 26. do 29. dubna se na brněnském výstavišti uskuteční veletrh URBIS, který představí chytrá řešení pro města a obce. Této problematice se bude věnovat skutečně komplexně – nabídku vystavovatelů doplní odborný doprovodný program připravený na míru potřebám nejenom zástupců měst a obcí, ale i odborné veřejnosti a zástupcům firem, které se na tomto poli pohybují. Veletrh URBIS se uskuteční souběžně se Stavebními veletrhy Brno, které tak rozšíří prezentovanou problematiku o související obory stavebnictví a technického zařízení budov.

„Veletrh URBIS má z mého pohledu velký potenciál do budoucnosti. Věřím, že se stane pravidelnou platformou pro výměnu dobrých i špatných zkušeností mezi městy a výkladní skříní konkrétních, funkčních řešení,"  řekl Ing. Jaroslav Kacer, náměstek primátora města Brna pro oblast Smart city.

Novinky a trendy na stáncích vystavovatelů

Veletrh URBIS se bude věnovat třem základním tematickým okruhům – servis, technologie a životní prostředí. V prvním z nich budou představeny například řešení dopravní infrastruktury, parkování, či přístupu k informacím. Tematický celek životní prostředí se bude věnovat například vodnímu a odpadovému hospodářství nebo řešení měst a obcí jako tzv. zdravých měst. Poslední celek pak nabídne technologické možnosti pro chytrá města, ať už se jedná například o využívání alternativních zdrojů energie v dopravě nebo veřejném osvětlení. 

Doprovodný program nejenom pro veřejnou správu

Zahajovací odborná konference veletrhu URBIS s názvem Czech Smart 2017 - Touch the Future, zmapuje stav současného technologického pokroku, kdy se někdejší futurologické vize promítají do reálného života nejrychleji v historii lidstva. Cílem konference, kterou zaštiťují Hospodářské noviny, je představit současné trendy v oblasti chytrých technologií, uvést příklady jejich zavádění do městské infrastruktury a staveb, inspirovat se zajímavými zahraničními projekty a poskytnout platformu pro výměnu informací a zkušeností z České republiky i zahraničí. Akce je vhodná nejen pro starosty a další představitele měst a obcí, ale i lidi z firem, které se na tomto poli pohybují. Umožní jim nejen získání nových informací, ale i navázání kontaktů a neformální diskusi. Dalším ze zajímavých témat bude například problematika návratu života do historických center měst s praktickými ukázky řešení z různých měst České republiky. 

Ohlédnutí za Stavebními veletrhy Brno 2016

Stavební veletrhy Brno v roce 2016 potvrdily pozvolně rostoucí trend a to jak v počtu vystavovatelů, tak i návštěvníků. Také se podařilo zvýšit spokojenost vystavovatelů i návštěvníků s účastí na veletrhu. Na veletrzích se prezentovalo 772 firem z 20 zemí světa na čisté výstavní ploše přes 19 400 metrů čtverečních. Během čtyř dnů konání akce je navštívilo přes 45 000 návštěvníků s konkrétními dotazy zaměřenými na stavbu, rekonstrukci či vybavení interiéru. Pro rok 2017 předpokládáme pokračování tohoto pozitivního trendu.

Mějte přehled o tom, co se ve světě děje

Vystavovatelé Stavebních veletrhů Brno představí novinky a trendy ze všech oborů stavebnictví a technického zařízení budov. Doprovodný program se bude věnovat hned několika tématům, která jsou v současné době aktuální nejenom ve světě stavebnictví. Zahajovací konference se zaměří na problematiku návratu života do historických center měst. Dalším tématem bude problematika dotačních titulů zaměřených na energeticky úsporné stavění a rekonstrukce. Nebude chybět ani prezentace činnosti cechů a jiných odborných společenstev.

Cena za plochu závisí na Vašem výběru umístění expozice

Cena za výstavní plochu závisí na výběru výstavní plochy vystavovatelem. Dřívější přihlášení na veletrh tedy přináší větší možnost výběru plochy. Co se týká cenových podmínek, pak cena kryté plochy se pohybuje dle vybrané zóny v pavilonu od 1.300,- Kč/m2.  Po 15. lednu budou ceny za výstavní plochu navýšeny o 15 %. 

 

Datum: 12.12.2016 16:11:00

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště