Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS INVEST
23.-27.4. 2013

Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech

Jiří Rozbořil

hejtman Olomouckého kraje

Olomoucký kraj nabízí zázemí pro inovativní firmy

Výborná dopravní dostupnost, kvalifikovaná pracovní síla a příznivé podnikatelské prostředí, to jsou hlavní předpoklady pro úspěšný rozvoj Olomouckého kraje. V uplynulých letech se zde podařilo prosadit řadu aktivit a investičních akcí, které pozitivně ovlivnily život regionu a jeho obyvatel.

Olomoucký kraj, především město Olomouc, se vedle tradičního zpracovatelského průmyslu začíná orientovat na vyspělé technologie. Mezi podporované obory patří biotechnologie, medicinální chemie, farmacie, optika přesných přístrojů, výroba nových materiálů a nanotechnologie. Pod hlavičkou Univerzity Palackého v Olomouci vznikla tři nová výzkumná centra (Ústav molekulární a translační medicíny Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, Centrum regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum a Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů), která nabízejí firmám z uvedených oborů spolupráci v oblastech aplikovaného výzkumu.

Krajské město Olomouc se v poslední době těší značnému zájmu investorů, kteří budují v tomto historickém městě dlouho očekávané moderní kancelářské prostory kategorie A, ale také komerční prostory a residenční bydlení.

V dubnu bude zahájena výstavba exkluzivních kancelářských prostor „Silo Tower Olomouc“, které vzniknou rekonstrukcí někdejšího sila. Na jaře budou k dispozici také reprezentativní prostory ke komerčnímu využití v Salmově paláci. Koncem léta má být otevřen Hotel Clarion, jehož součástí bude kongresový sál s kapacitou 1100 osob. Navazovat na něj bude administrativně-obchodní komplex „CPI City Center Olomouc“. V letošním roce je plánováno dokončení výstavby moderního kancelářského komplexu „Nová Envelopa“. Další kancelářské prostory poskytne nově vznikající multifunkční komplex Šantovka. V rámci první etapy bude letos na podzim otevřeno nákupní centrum „Galerie Šantovka“.

V současné době může Olomoucký kraj nabídnout investorům také volné průmyslové zóny v žádaných lokalitách, jakož i rozsáhlou nabídku brownfieldů v rámci Národní databáze brownfieldů (www.brownfieldy.cz), kterou spravuje agentura CzechInvest.

Město Šternberk regenerovalo pozemky v areálu bývalých kasáren kpt. Nálepky. Vznikla tak podnikatelská zóna o rozloze 85 tisíc m² s velkým potenciálem pro rozvoj podnikání. Pozemky a budovy jsou rozděleny v zóně do několika bloků, které se liší výměrou i cenou. Zóna se nachází na okraji města, na příjezdu z Olomouce v bezprostřední blízkosti silnice I/46.

Výhodnou polohu v okolí Olomouce, snadnou dopravní obslužnost (přímo u R35) a možnost železniční vlečky nabízí Průmyslová zóna Litovel. Pozemky o rozloze 1,2 ha a 3,7 ha jsou ve vlastnictví města a leží 2 km západně od Litovle v místní části Nasobůrky.

Strategicky umístěnou průmyslovou zónu Sadová II o rozloze 6,8 ha nabízí investorům město Zábřeh. Je určena k výstavbě zařízení pro zpracovatelskou průmyslovou výrobu, skladování a podnikovou administrativu. Zóna leží na jihovýchodním okraji města, při hlavní komunikaci I/44 směr Olomouc – Šumperk – Jeseník – Polsko.

Na jihozápadním okraji Olomouce v těsné blízkosti rychlostních silnic R46 a R35 je situován Technologický park Olomouc-Hněvotín. Místní developer zde nabízí pozemky k výstavbě objektů určených pro lehkou výrobu, strategické služby a skladování na ucelené ploše o výměře 30 ha. Dalších 20 ha rozvojových ploch je v rámci této lokality rezervováno pro nově vznikající projekt "Národního biomedicínského a biotechnologického parku v Olomouci". Toto území bude dlouhodobě dedikováno pro investory v oblasti biomedicíny, biotechnologií a s nimi souvisejících oborů, například zdravotnických prostředků, nových materiálů s využitím v biomedicíně

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - URBIS INVEST

Současně také

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště