Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS INVEST
23.-27.4. 2013

Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech

Šternberk prezentoval na veletrhu URBIS INVEST volné zóny

 

Volné zóny prezentovalo na Mezinárodním veletrhu investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech URBIS INVEST v pavilonu P město Šternberk. Základem podnikatelské zóny je revitalizace území po bývalých vojenských kasárnách. Území o rozloze 9,5 hektaru je ve správě našeho města. 

„Za pomocí dotací z ministerstva pro místní rozvoj, životního prostředí a především z prodeje nemovitostí provádí město revitalizaci zóny. V současnosti už není prázdná, ale působí tam 12 podnikatelských  subjektů. Polovinu nemovitostí máme také prodaných,“ uvedl Antonín Hájek, vedoucí odboru správy majetku Městského úřadu Šternberk. Proto zástupci města přijeli do Brna, aby nabídli ve své prezentaci možnosti investorům vytvořit na zóně vhodné využití. Zbývá už jen 2,4 hektaru.

Cílem projektu je komplexní regenerace areálu bývalých kasáren, zvýšení environmentální kvality lokality a konverze na podnikatelsko – produkční zónu, podpořit podnikatelské zázemí a především tvorbu pracovních míst, v souladu s životním prostředím. Realizace tohoto významného projektu, odstraní stávající lokální ekologickou zátěž areálu a zamezí kontaminaci půdy a podzemních vod závadnými a odpadními látkami. Absolutní přidanou hodnotou projektu je celková revitalizace areálu, která zajistí jeho přípravu pro budoucí využití a umožní vytvoření až 150 pracovních míst pro obyvatele regionu, v závislosti na formě budoucího využití. Celkové výdaje na projekt činí 5 260 tisíc korun, z nichž město samo vynaložilo 1 760 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - URBIS INVEST

Současně také

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště