Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS INVEST
23.-27.4. 2013

Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech

Rekordní počet jednání na Kontakt-Kontrakt

 

Jubilejní 10. ročník salonu obchodních příležitostí malých a středních firem Kontakt-Kontrakt začal ve středu u příležitosti Mezinárodního stavebního veletrhu v expozici Regionální hospodářské komory Brno v pavilonu F. Na dvoudenní akci se zaregistrovalo 260 firem z tuzemska i zahraničních a organizátoři pro ně připravili celkem 690 jednání. Tato iniciativa podporuje především malé a střední podniky i výzkumné instituce při hledání obchodních partnerů, zákazníků a dodavatelů, a při transferu technologií. Kromě firem se akce účastní i devět fakult technických a ekonomických univerzit.

Jde o společný projekt RHK Brno a Veletrhy Brno, a. s. „Už jsme se setkali několikrát při kontaktních jednáních a nyní je změna v tom, že jsme soustředili veškeré přípravné záležitosti do celkového bloku, tedy do dvouletého bloku jednání,“ konstatoval  ředitel RHK Brno Jan Bajer. Upřesnil, že jde o hledání nových vztahů, vazeb, akvizičních činností i ověřování možností. Všichni přihlášení obdrželi včas informace, vědí tedy, kdo s kým a o čem bude jednat.

Akce je určena malým a středním podnikům z oblasti stavebnictví, technologií, výrobků  služeb, jež přispívají k ochraně životního prostředí. Organizuje ji Regionální hospodářská komora Brno v rámci Programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013. Probíhá ve formátu matchmakingu čili ve dvoustranných obchodních schůzkách s přesným časovým harmonogramem. Ten spojuje výhody tradiční veletržní účasti a předem připravených jednání pro přihlášené vystavovatele a návštěvníky. Tato koncepce se osvědčila na velkých zahraničních veletrzích. Účastníkům zaručuje až dva dny naplněných obchodními schůzkami s předem vybranými partnery, takže přináší maximální efekt při minimálních nákladech. „Průzkum minulých ročníků setkání během stavebních veletrhů v Brně mezi účastníky  potvrdil, že 85 procent kontaktů navázaných během akcí vypadá slibně a celá řada schůzek bude pokračovat,“ řekl Bajer.

Letošní akce je určena nejen pro vystavovatele, kteří vedou jednání ve svých expozicích, ale i pro návštěvníky, kteří se domlouvají se svými obchodními partnery právě na salonu Kontakt-Kontrakt. V tomto roce se jej účastní kromě českých firem řada subjektů ze Slovenska, Maďarska, Turecka a Rakouska a dalších zemí. Zájem projevili i společnosti z USA a Indie.  

„Získali jsme celý blok spolupráce s partnery z celého světa v rámci aktivit sítě Enterprise Europe Network tvořené téměř 600 partnery ve více než 50 zemích světa. Finanční podporu poskytlo ministerstvo průmyslu a obchodu. Tato spolupráce směřuje k novým obchodním příležitostem a zakázkám v podobě dvouletých permanentních aktivit Kontakt-Kontrakt,“ dodal.  Bajer.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - URBIS INVEST

Současně také

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště