Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

URBIS INVEST
23.-27.4. 2013

Mezinárodní veletrh investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech

Předběžná závěrečná zpráva Stavebních veletrhů Brno a souběžně konaných veletrhů DSB, MOBITEX, ENVIBRNO, URBIS INVEST a TECHNOLOGIE

Stavební veletrhy Brno a Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX přinesly ucelené informace ze světa stavebnictví, technického zařízení budov a vybavení interiéru. Odborné veletrhy ENVIBRNO, URBIS INVEST a URBIS TECHNOLOGIE doplnily prezentovanou problematiku o nabídku investičních a inovačních příležitostí, komunální techniku a stále aktuální aspekty ochrany životního prostředí. Letošní novinkou bylo konání veletrhu DSB – Dřevo a stavby Brno, který představil dřevěné montované domy a související obory.

Předběžná závěrečná zpráva Stavebních veletrhů Brno a souběžně konaných veletrhů DSB, MOBITEX, ENVIBRNO, URBIS  INVEST a TECHNOLOGIE

Děláme věci tak, jak se dělat mají

Společnost DŘEVO-PRODUKT SV, spol. s r.o. se zúčastnila 18. ročníku stavebního veletrhu v Brně. Kladné hodnocení průběhu veletrhu vystihuje vyjádření jednatele firmy ing. Oldřicha Václavka: „ Jsem velmi spokojen s průběhem veletrhu, neboť se nám opět potvrdilo naše firemní motto „DĚLÁME VĚCI TAK, JAK SE DĚLAT MAJÍ!“

Děláme věci tak, jak se dělat mají

Je libo dětské hřiště, průlezky či pískoviště?

Navštivte Stavební veletrhy Brno! Děti a jejich rodiči si mohou vybrat z pestré nabídky dětských hřišť - různých převážně dřevěných průlezek, pískovišť, houpaček, skluzavek a dalších hracích prvků pro dětská hřiště například od firem Dřevoartikl, Tomovy parky a dalších.

Je libo dětské hřiště, průlezky či pískoviště?

MPO chce přizpůsobit operační program na další období k ekonomickému rozvoji ČR

Inovace a technologie v rozvoji regionů byl název semináře, který se uskutečnil v rámci Stavebních veletrhů Brno. Rok 2013 je v rámci kohezní politiky EU posledním rokem právě probíhajícího sedmiletého programového období, které započalo v roce 2007.

MPO chce přizpůsobit operační program na další období k ekonomickému rozvoji ČR

Asociace pro vodu ČR

Asociace pro vodu ČR (CzWA) sdružuje odborníky, společnosti a instituce s hlavním cílem dosažení efektivního a udržitelného rozvoje v celé oblasti vodního hospodářství a ochrany vodního prostředí. V současnosti má CzWA 53 korporativních a 300 individuálních členů a je stále otevřená pro vstup dalších odborníků.

Asociace pro vodu ČR

Projekt ZmapujTo řeší černé skládky

Projekt ZmapujTo – bič na černé skládky – prezentovali na veletrhu ENVIBRNO zástupci serveru EnviWeb s.r.o. Cílem je zmapovat černé skládky v České republice, kterých je v současnosti asi tisícovka. Měla by vzniknout jakási platforma pro obce a městské části, které mají na starosti určité území a naše služba jim umožní přístup on-line na nahlášené černé skládky.

Projekt ZmapujTo řeší černé skládky

SMO požaduje zjednodušení systému dotací z EU a jejich spravedlivé rozdělování

Starostové požadují směřování finančních prostředků z EU na potřeby samospráv a zjednodušení celého systému. Dotace do obcí byly hlavním tématem jubilejního XX. kongresu starostů a primátorů, který každoročně pořádá Svaz měst a obcí (SMO) v rámci veletrhu URBIS INVEST v Brně.

SMO požaduje zjednodušení systému dotací z EU a jejich spravedlivé rozdělování

Šternberk prezentoval na veletrhu URBIS INVEST volné zóny

Volné zóny prezentovalo na Mezinárodním veletrhu investičních příležitostí, podnikání a rozvoje v regionech URBIS INVEST v pavilonu P město Šternberk. Základem podnikatelské zóny je revitalizace území po bývalých vojenských kasárnách. Území o rozloze 9,5 hektaru je ve správě našeho města.

Alfou a omegou je spalování odpadu, skládky pouze životní prostředí ničí

Aktivitám MPO na podporu energetického využívání odpadu v ČR a přístupy k řešení různých druhů odpadů bylo hlavní téma konference Odpady 2013 a jak dál? Aneb budeme dále sládkovat?, která se uskutečnila v rámci veletrhu EnviBrno. Zabývala se též úpravou legislativy při nakládání s odpady.

Rekordní počet jednání na Kontakt-Kontrakt

Jubilejní 10. ročník salonu obchodních příležitostí malých a středních firem Kontakt-Kontrakt začal ve středu u příležitosti Mezinárodního stavebního veletrhu v expozici Regionální hospodářské komory Brno v pavilonu F. Na dvoudenní akci se zaregistrovalo 260 firem z tuzemska i zahraničních a organizátoři pro ně připravili celkem 690 jednání.

Rekordní počet jednání na Kontakt-Kontrakt
1 2 3 4 5 6 7

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie - URBIS INVEST

Současně také

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště